خبرگزاری النجبا


سخنگوی نُجَباء در گفتگوی زنده کلاب‌هاوس:

مشارکت ما در جنگ به درخواست مقاومت فلسطین بستگی دارد/ آمادگی کامل برای حمله به مواضع اسرائیل در تمامی جبهه‌ها


الشَمَّری ضمن تأکید بر آمادگی کامل جنبش نُجَباء برای حمله به مواضع رژیم صهیونیستی در تمامی جبهه‌ها، اعلام کرد که مشارکت ما در جنگ، مشروط به درخواست مقاومت فلسطین است.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء با دعوت تالار "مقاومت اسلامی" در پیام‌رسان کلاب‌هاوس، حول موضوع "اتفاقات فلسطین و انتصارات محور مقاومت" سخنرانی کرد و با توجه به حضور جمعی از علاقمندان، پژوهشگران، خبرنگاران داخلی و خارجی (از جمله واشنگتن‌پست، بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان و...) به تعدادی از پرسش‌های حاضران پاسخ داد.

مهندس «نصر الشَمَّری» در ابتدا به مقاومت اسلامی فلسطین تبریک گفت که ضرباتش به همه مناطق اشغالی رسیده است و ابراز امیدواری کرد که این نبرد، نبردی راهبردی باشد که پیش از آن قابل مقایسه با بعد از آن نبوده و مقدمه‌ای برای زوال رژیم صهیونیستی محسوب شود.

وی با اشاره به همبستگی بی‌نظیر مردم عراق با ملت فلسطین، تصریح کرد: ما آماده‌ایم که در حمایت از فلسطین، وارد درگیری مستقیم با رژیم صهیونیستی شویم.

سخنگوی نُجَباء در این گفتگوی زنده هشدار داد که صهیونیست‌ها با توسل به جنگ نرم و صرف میلیاردها دلار، در صدد هستند به افکار عمومی جهان اسلام و کشورهای عربی بقبولانند که قضیه فلسطین ربطی به آنان ندارد.

الشَمَّری رژیم صهیونیستی را عامل اساسی مشکلات داخلی در کشورهای عربی دانست و افزود: امام خمینی(ره) قضیه فلسطین را به‌عنوان پرونده‌ای محوری احیا کرد و با تعیین روز جهانی قدس، آن را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت.

وی ضمن مرور مراحل شکل‌گیری مقاومت در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن که با تحمیل شکست‌های سنگین به اسرائیل، آمریکا، رژیم‌های وابسته عربی و گروه‌های تروریستی همراه بود، خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران از طریق شهید سلیمانی تجربیات خود را به مقاومت انتقال داد و به‌عنوان مصداقی بارز، امروز برای اولین‌بار می‌بینیم که موازنه قوا بین مقاومت فلسطین و اسرائیل شکل گرفته است.

معاون دبیرکل نُجَباء پاسخ سنگین و بازدارنده فلسطینی‌ها به حملات ارتش صهیونیستی را که عملا موجب خنثی شدن تسلیحات دشمن شده است، مورد تمجید قرار داد و تصریح کرد: ما در نقطه‌عطفی از تاریخ منطقه و جهان هستیم که دو تغییر مهم در حال رخ دادن است؛ هیمنه آمریکایی بر این منطقه پایان می‌یابد و زوال رژیم صهیونیستی آغاز می‌شود. ان‌شاءالله نیروهای موجود تا چهل سال آینده مدیریت منطقه را در دست خواهند داشت.

بعد از مقدمه فوق، مهندس «نصر الشَمَّری» به سؤالات حاضران در تالار مجازی مقاومت اسلامی جواب داد که مشروح آن در پی می‌آید:

 

ــ طی سال‌های گذشته، آمریکا با ایران در عراق تسویه‌حساب می‌کرد. تحلیل خودتان را از اوضاع سیاسی عراق در آینده بفرمایید. آیا تغییری در این صحنه رخ  می‌دهد؟

اگرچه با بیداری ملت‌ها سیاست آمریکایی در منطقه شکست خورد و عراق هم از اشغال مستقیم آزاد شد، ولی سفارت آمریکا با تعداد زیادی کارمند در عراق فعال است و در امور مختلف دخالت می‌کند. هنوز برق و نفت ما در اختیار آمریکاست و واشنگتن در تصمیم‌گیری سیاسی عراق نقش دارد.

البته اراده ملت و مرجعیت و مقاومت اسلامی عراق نیز مؤثر است و علی‌رغم تمام مداخلات آمریکا، اینجا یک کشور دموکراتیک است. هرچند کسانی که اکنون در صدر دولت هستند، از مسیر انتخابات به آنجا نرسیده‌اند و امیدواریم انتخابات آتی، صحنه سیاسی عراق را تغییر دهد.

در مقطع پیشین، مقاومت زمانی به مقابله با آمریکا برخاست و اشغالگران را مجبور به خروج از عراق کرد که آن‌ها صدها هزار نظامی در این کشور داشتند؛ ولی در نهایت برای خروجی امن از عراق التماس می‌کردند. اکنون نیز آمریکا نمی‌تواند وضعیت جدیدی را به عراق تحمیل کند و پیروزی دور از دسترس نیست.

 

ــ اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه جنبش نُجَباء در سوریه به‌سمت جولان در مرز فلسطین اشغالی حرکت کرده است. این اخبار را تأیید می‌کنید؟

ما کمک به مقاومت فلسطین در مواجهه با رژیم صهیونیستی را تکلیف شرعی می‌دانیم و این نیت را داریم. بنابراین هر زمان که دستور داده شود، حرکت می‌کنیم.

اما در خصوص اینگونه اخبار باید بگویم که مواضع و اقدامات نُجَباء از سوی دبیرکل، سخنگوی رسمی یا رئیس شورای سیاسی جنبش بیان می‌شود و هرچیزی غیر از آن، بیانگر نظر ما نیست.

به‌عنوان یک گروه مقاومت، امیدوار و آماده‌ایم با تسلیحات خود که به عمق اراضی اشغالی می‌رسد، به‌صورت عملیاتی در این نبرد مشارکت داشته باشیم.

 

ــ با توجه به فتنه‌ها، نگران الحشد الشعبی در عراق هستیم. همچنین هر زمان که دولتی انقلابی در عراق بر سر کار می‌آید، جریان صدر آن را سرنگون می‌کند. در مورد نقش جریان صدر بگویید؟

تخریب الحشد الشعبی طبیعی است، زیرا این نهاد مردمی نقشه‌های آمریکا و رژیم‌های عربی حاشیه‌نشین را خنثی کرده است؛ نقشه‌هایی که میلیاردها دلار برای آن‌ها هزینه شد تا شکل منطقه تغییر یابد و رژیم صهیونیستی برای مدت بیشتری باقی بماند.

در مورد جریان صدر هم باید بین رهبری و طرفداران این جریان تفکیک قائل باشیم. جریان صدر یک جریان غیرمنظم است که هرکسی می‌تواند خود را طرفدار آن معرفی کند.

بخشی از مشکلات دولت عراق ناشی از رژیم سابق و بخشی دیگر محصول سوء‌مدیریت می‌باشد. بنابراین طبیعی است که اعتراضاتی شکل بگیرد و عده‌ای نفوذی هم وارد موج اعتراضات شوند و در نهایت دولت سرنگون شود؛ اما رهبر جریان صدر اقدامی علیه الحشد الشعبی انجام نداده است.

 

ــ موضع نُجَباء در قبال کشورهایی که به عادی‌سازی روابط با اسرائیل پرداختند، چیست؟

ما بین دولت‌های مزدور و ملت‌های عربی فرق می‌گذاریم و این کشورها را دشمن نمی‌دانیم، بلکه دولت‌های سازشکار را مزدور و خائن می‌دانیم که آلت‌دست اسرائیل و آمریکا و دشمن ملت‌های خود هستند.

 

ــ با توجه به طراحی‌های آمریکا، آیا جنبش نُجَباء برای نسل جوان برنامه‌ای دارد؟

نسل جوان ما از ابتدا هدف برنامه‌های سفارت آمریکا بود. باید توجه داشت که صداهای نادر معمولا بیشتر شنیده می‌شود، ولی به این معنی نیست که صدای اکثریت باشد.

اگر امروز افرادی در شبکه‌های ماهواره‌ای به مقاومت، ایران، مرجعیت و عقاید مذهبی حمله می‌کنند، معنایش این نیست که مردم عراق اینگونه می‌اندیشند. عراقی‌ها ملتی دین‌دار هستند و ما روزانه هزاران درخواست مردمی برای اعزام به فلسطین دریافت می‌کنیم. کما اینکه در سالگرد شهادت فرماندهان مقاومت (سردار سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس) شاهد حضور گسترده مردم عراق در مراسم تجلیل از آنان بودیم.

ما در استان‌های مختلف عراق برنامه‌های فرهنگی برای نسل جوان داریم و اغلب اعضا و هواداران نُجَباء از جوانان هستند.

 

ــ در مورد پرونده ترور فرماندهان شهید مقاومت چه پیگیری‌های حقوقی انجام شده است؟

نخستین اقدام، تصویب طرح اخراج نظامیان بیگانه بود که دولت عراق این مصوبه را به‌صورت رسمی به طرف آمریکایی ابلاغ کرد.

همچنین شکایت‌های قضائی در محاکم عراقی ثبت شد و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا تحت پیگرد دادگاه‌های عراق قرار گرفت. ضمن اینکه تلاش‌هایی برای ثبت شکایت از مقامات ایالات‌متحده در دادگاه‌های سایر کشورها نیز جریان دارد.

شهید سلیمانی در ظاهر مهمان عراق، ولی در واقع اهل این خانه بود. ما عهد کردیم که هیچ نظامی آمریکایی در خاک عراق نماند و در همین راستا هدف گرفتن مواضع نظامی آمریکا را شروع کردیم. عملیات‌های ضدآمریکایی به‌صورت روزانه در حال افزایش است و در آینده نزدیک، این نیروها به‌صورت کامل از کشورمان اخراج خواهند شد.

 

ــ آیا پیش‌بینی می‌کنید که جنگ جاری در غزه به آتش‌بس منتهی شود؟ چقدر امیدوارید که اقدامات مسلحانه در کرانه باختری افزایش یابد؟

نتیجه این نبرد چه آتش‌بس باشد چه نباشد، معادلات قبلی تغییر کرده و دیگر هیچ صهیونیستی در اراضی اشغالی در امان نیست.

این درگیری آغازگر زوال اسرائیل بود و من یقین دارم که مقاومت در سراسر اراضی اشغالی شعله می‌گیرد و همان‌طور که سلاح به غزه رسید، به سایر نقاط فلسطین نیز می‌رسد.

 

ــ با توجه به تأسیس تیپ آزادسازی جولان توسط نُجَباء، این تیپ در جنگ 2021 فلسطین چه نقشی دارد؟ و پیش‌بینی شما در مورد سرنوشت نتانیاهو چیست؟

مقاومت اسلامی نُجَباء عراق در صورت دریافت درخواست رسمی از سوی گروه‌های مقاومت فلسطینی، آماده هرگونه همکاری در تمامی جبهه‌ها علیه رژیم صهیونیستی است؛ فلسطین سرزمین آن‌هاست و ما نمی‌توانیم بدون هماهنگی و دعوت رسمی پا به معرکه آنان بگذاریم. در خصوص "جولان" نیز، آمادگی و امکانات کافی برای هدف گرفتن عمق اراضی اشغالی و وارد کردن ضربات دردناک به دشمن صهیونیستی را داریم؛ البته باید اهل آن منطقه هم موافق باشند.

آرزوی ما حضور در عملیات ضدصهیونیستی است و اگر لازم باشد، در لبنان یا جولان یا غزه حاضر می‌شویم.

راجع‌به نتانیاهو باید خاطرنشان کنم که توکل ما به خداوند است و طرفدار مذاکره با رژیم صهیونیستی نیستیم که سر کار آمدن یا نیامدن یک دولت راستگرا برایمان مهم باشد یا نباشد.

 

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در پایان ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به‌خاطر پشتیبانی دائمی از مقاومت، اظهار داشت: امروز پرچم دفاع از مستضعفان به‌دست مقام معظم رهبری است و دعا می‌کنیم که عمر ایشان طولانی‌تر شود. امیدواریم که در مسیر امام‌خمینی، شهید صدر، شهید سیدعباس موسوی، شهید همت و شهید سلیمانی ثابت‌قدم باشیم و نماز پیروزی را با هم در قدس اقامه کنیم.

المتحدث باسم النجباء في حوار مباشر على كلوب هاوس:

مشاركتنا في الحرب ضد الكيان الصهيوني رهن بطلب المقاومة الفلسطينيه/ لدينا الاستعداد والامكانيات لمهاجمة عمق الكيان الغاصب

 

أكد الشمري على استعداد حركة النجباء الكامل لمهاجمة المواقع الإسرائيلية على كافة الجبهات، معلنا أن مشاركتنا في الحرب رهن بطلب المقاومة الفلسطينية.

 

أفاد مكتب الاعلام والعلاقات لحركة النجباء في الجمهورية الاسلامية، أن المتحدث باسم النجباء حضر بدعوة من غرفة "المقاومة الإسلامية" إلى كلوب‎هاوس وتحدث عن "الأحداث في فلسطين وتوقعات المقاومة"، ونظرا لحضور عدد من المراسلین المحليین والأجانب (بما في ذلك واشنطن بوست، بي بي سي، وسي ان ان، و...) أجاب على عدد من أسئلتهم.

وهنأ المهندس نصر الشمري في البداية المقاومة الإسلامية الفلسطينية، قائلا إن ضربات المقاومة وصلت إلى جميع الأراضي المحتلة، معربا عن أمله في أن تكون هذه المعركة معركة استراتيجية لا تضاهي سابقاتها، وتكون مقدمة لزوال الكيان الصهيوني.

وفي إشارة إلى تضامن الشعب العراقي الذي لا مثيل له مع الشعب الفلسطيني، قال: نحن مستعدون للدخول في صراع مباشر مع الكيان الصهيوني دعماً لفلسطين.

في هذه الندوة المباشرة، حذر المتحدث باسم النجباء من أن الصهاينة یحاولون إقناع الرأي العام في العالم الإسلامي والدول العربية بأن قضية فلسطين لا علاقة لهم بها عبر اللجوء إلى الحرب الناعمة وإنفاق مليارات الدولارات.

واعتبر الشمري أن الكيان الصهيوني هو السبب الرئيسي للمشاكل الداخلية في الدول العربية، وأضاف: ان الإمام الخميني (قدس سره) أحيا قضية فلسطين كمسألة محورية، وباعلانه عن يوم القدس العالمي، أعادها إلى الواجهة مرة أخرى.

واستعرض مراحل تشکیل المقاومة في فلسطين ولبنان وسوريا والعراق واليمن والتي حملت إسرائيل والولايات المتحدة والأنظمة العربية والجماعات الإرهابية هزائم ثقيلة، قائلا: نقلت الجمهورية الإسلامية الإيرانية خبراتها إلى المقاومة عبر الشهيد سليماني وكمثال واضح، نرى اليوم في المرة الأولى التي يتساوی فيها ميزان القوى بين المقاومة الفلسطينية وإسرائيل.

وأشاد نائب الأمين العام برد المقاومة الفلسطينية الشديد والرادع لهجمات الجيش الصهيوني، الذي حيد عمليا سلاح العدو، مصرحا: نحن في منعطف تاريخي في المنطقة والعالم، حيث يوجد تغيران مهمان؛ اولا الهيمنة الأمريكية على هذه المنطقة باتت تتوجه نحو النهایة وثانیا بدأ انهيار الكيان الصهيوني. والقوات الموجودة ستدير المنطقة للأربعين سنة القادمة، إن شاءالله.

بعد المقدمة أعلاه أجاب المهندس "نصر الشمري" على أسئلة الحاضرین في غرفة المقاومة الإسلامية في کلوب‎هاوس، ولکم تفاصیل الحوار:

 

ــ على مر السنين، قامت الولايات المتحدة بتسوية حساباتها مع إيران في العراق. ما هو تحليلكم لمستقبل لوضع السياسي في العراق. هل یحصل تغيير في هذا المشهد؟

رغم فشل السياسة الأمريكية في المنطقة بصحوة الشعوب وتحرر العراق من الاحتلال المباشر، إلا أن السفارة الأمريكية تنشط في العراق بعدد كبير من الموظفين وتشارك في أمور مختلفة. ولا تزال الكهرباء والنفط العراقیین في أيدي الولايات المتحدة، وواشنطن منخرطة بشکل کبیر في صنع القرار السياسي في العراق.

طبعا إرادة الشعب والمرجعیة والمقاومة الإسلامية في العراق فاعلة أيضا، ورغم كل التدخلات الأمريكية فإن هذا بلد هو ديمقراطي. وعلى الرغم من ان الذين هم الآن على رأس الحكومة لم يصلوا إلى هناك من خلال الانتخابات، نأمل أن الانتخابات القادمة تغیر المشهد السياسي في العراق.

في الماضي انتفضت المقاومة ضد الولايات المتحدة وأجبرت المحتلين على مغادرة العراق حيث كان لديهم مئات الآلاف من الجنود. لكن في النهاية، توسلوا من أجل خروج آمن من العراق. والیوم ایضا لا تستطيع الولايات المتحدة فرض وضع جديد على العراق، والنصر ليس بعيد المنال بالنسبة لنا.

 

ــ هناك الأنباء تفید بأن حركة النجباء في سوريا تحركت باتجاه مرتفعات الجولان على الحدود مع فلسطين المحتلة. هل تؤكد هذا الخبر؟

نحن نعتبر مساعدة المقاومة الفلسطينية في مواجهة الكيان الصهيوني من واجبنا الديني، ولدينا هذه النية. لذلك نتحرك كلما طلب منا ذلك.

أما بالنسبة لمثل هذه الأنباء فلا بد أن أقول إن مواقف وإجراءات النجباء يعبر عنها الأمين العام أو المتحدث الرسمي أو رئيس المجلس السياسي للحركة، ولا یوجد شخص آخر يعبر عن رأينا.

نحن کحركة مقاومة، متفائلون ومستعدون للقيام بدور نشط في هذه المعركة بأسلحتنا التي تصل إلى عمق الأراضي المحتلة.

 

ــ في ظل الفتن نشعر بالقلق على الحشد الشعبي في العراق. كذلك، كلما تولت حكومة ثورية السلطة في العراق، فإن التيار الصدري یطیح بها. حدثنا عن دور التيار الصدري في ذلك؟

تشویه الحشد الشعبي أمر طبيعي لأن هذه المؤسسة الشعبية أفشلت مخططات الولايات المتحدة والأنظمة العربية؛ خطط صرفت مليارات الدولارات لتنفيذها لتغيير شكل المنطقة وإبقاء الکیان الصهيوني لفترة أطول.

أما بالنسبة للتيار الصدري فلا بد من التمييز بين القيادة وجمهور هذه الحركة. التيار الصدري تيار غير منتظم ويمكن لأي شخص أن يدعي أنه من جمهوره.

ينبع جزء من مشاكل العراق من النظام السابق، وجزء آخر ناتج عن سوء الإدارة، لذلك من الطبيعي أن تحدث احتجاجات ویتسلل بعض الناس ویرکبون موجة الاحتجاجات ويتم إسقاط الحكومة في نهاية المطاف، لكن زعيم التیار الصدري لم يتخذ أي إجراء ضد الحشد الشعبي.

 

ــ ما هو موقف النجباء من الدول التي طبعت علاقاتها مع إسرائيل؟

نحن نفرق بين الحکومات العمیلة والشعوب العربية، ولا نعتبر هذه الدول أعداء، بل نعتبر الحکومات المطبعة بأنها حكومات عميلة وخائنة أصبحت ألعوبة بيد إسرائيل والولايات المتحدة وهي تعادي حتى شعوبها.

 

ــ نظرا الى الخطط الأمريكية لاستقطاب الشباب، هل لدى حركة النجباء مشروع لهذا الجيل؟

كان جيلنا الشاب هدفًا لبرامج السفارة الأمريكية منذ البداية. وتجدر الإشارة إلى أن الأصوات الشاذة عادة ما تسمع أكثر، لكن هذا لا يعني أنها صوت الأغلبية.

الیوم لو یهاجم البعض، المقاومة وإيران والمرجعية والمعتقدات الدينية على القنوات الفضائية، فهذا لا يعني أن الشعب العراقي يفكر بهذه الطريقة. الشعب العراقي شعب متدين. مثلا في هذه الآونة تصلنا آلاف الطلبات من الأشخاص الذين يريدون الذهاب إلى فلسطين. کما في ذكرى استشهاد قادة المقاومة (الفریق سليماني والحاج أبو مهدي المهندس) شهدنا حضورا كبيرا للشعب العراقي لتكريمهما.

نحن لدينا برامج ثقافية لجيل الشباب في مختلف محافظات العراق، ومعظم أعضاء وجمهور النجباء هم من الشباب.

 

ــ ما هو الإجراء القانوني الذي تم اتخاذه في قضية اغتيال القادة الشهداء؟

كانت الخطوة الأولى هي الموافقة على قانون طرد القوات الأجنبية، والتي أبلغتها الحكومة العراقية رسمياً إلى الولايات المتحدة.

كما تم رفع دعاوى قضائية في المحاكم العراقية، وتمت مقاضاة الرئيس الأمريكي السابق دونالد ترامب في المحاكم العراقية. كما تُبذل جهود لتقديم شكاوى ضد المسؤولين الأمريكيين في محاكم دول أخرى.

كان الشهيد سليماني ظاهرا ضيفًا في العراق، لكنه في الواقع كان من اهل العراق. نحن لقد وعدنا بأنه لن تكون هناك قوات أمريكية على الأراضي العراقية، ولهذا بدأنا في استهداف المواقع العسكرية الأمريكية منذ البداية. وتتصاعد العمليات المعادية لأمريكا بشكل يومي وإن شاءالله في المستقبل القريب سيتم طرد هذه القوات بالكامل من بلدنا.

 

ــ هل تتوقعون أن تؤدي الحرب الحالية في غزة إلى مجرد وقف إطلاق النار؟ إلى أي مدى تأمل أن تزداد العمليات المسلحة في الضفة الغربية؟

نتيجة هذه المعركة سواء كانت وقف اطلاق النار أو أي نتيجة أخرى، فإن المعادلات السابقة تغيرت والیوم لم یبق صهيوني بمأمن في الأراضي المحتلة.

كانت هذه المعركة بمثابة بداية زوال إسرائيل، وأنا متأكد من أن المقاومة ستنتشر في جميع أنحاء الأراضي المحتلة وکما وصل السلاح إلى غزة سیصل إلى أجزاء أخرى من فلسطين.

 

ــ بالنظر إلى تأسيس لواء تحرير الجولان من قبل النجباء، ما هو الدور الذي يلعبه هذا اللواء في حرب فلسطين 2021؟ وما هي توقعاتك بشأن مصير نتنياهو؟

المقاومة الإسلامية حركة النجباء مستعدة للتعاون على كافة الجبهات ضد الكيان الصهيوني إذا تلقت طلباً رسمياً من فصائل المقاومة الفلسطينية،  ففلسطين ارضهم ولا نستطيع ان ندخل في معركتهم بدون تنسيق ودعوة رسمية. أما حول هضبة الجولان فلدينا استعدادات وامکانات كافية لاستهداف أعماق الأراضي المحتلة وتوجيه ضربات موجعة للعدو الصهيوني، لکن يجب أن توافق الحکومة السورية.

نحن نأمل أن نشارك في عمليات ضد الصهاینة وإذا لزم الأمر سنحضر في لبنان أو مرتفعات الجولان أو غزة.

بالنسبة لنتنياهو، يجب أن أشير إلى أننا نتكل على الله ولا نؤيد التفاوض مع الکیان الصهيوني ولذلك لا يهمنا وصول حكومة يمينية إلى السلطة أم غيرها.

 

وفي الختام شكر المتحدث باسم المقاومة الإسلامية حركة النجباء، الجمهورية الإسلامية الإيرانية على دعمها المستمر للمقاومة، مؤكدا: اليوم ان راية الدفاع عن المظلومین في العالم هي في يد سماحة القائد (أطال الله في عمره). ونتمنى ان نبق في طريق الإمام الخميني والشهيدین الصدرین والشهيد السيد عباس الموسوي والشهيد همت والشهيد سليماني، وأن نصلي صلاة النصر معًا في القدس.

Spokesman of al-Nujaba in a Live Interview on Clubhouse:‎

Our participation in the war depends on the demand of the Palestinian ‎Islamic Resistance\ Full preparedness to attack Israeli positions on all ‎fronts

 

al-Shammari emphasized the full preparedness of the al-Nujaba Movement to attack the ‎positions of the Zionist regime on all fronts and stated, “Our participation in the war is ‎conditional on the request of the Palestinian Islamic Resistance.”‎

 

According to the Communication and Media Affairs Centre of al-‎Nujaba in Iran‎, the spokesman of the al-Nujaba Islamic Resistance Movement, spoke in the “Islamic Resistance” room on Clubhouse on “the events in Palestine and the Resistance-oriented expectations” and with regards to the presence of a group of interested people, researchers, domestic and foreign journalists (including Washington Post, BBC, CNN, etc.), he answered a number of questions from those present.

al-Shammari first congratulated the Palestinian Islamic Resistance, saying that its strikes had reached all the occupied territories and expressed hope that this battle would be a strategic one that is not comparable to the past and should be considered as a prelude to the decline of the Zionist regime.

Referring to the unparalleled solidarity of the Iraqi people with the Palestinian people, he stated, “We are ready to enter into a direct conflict with the Zionist regime in support of Palestine.”

In this lively conversation, the spokesman of al-Nujaba warned that the Zionists, by resorting to soft war and spending billions of dollars, are trying to convince the public of the Islamic world and the Arab countries that the issue of Palestine has nothing to do with them.

al-Shammari considered the Zionist regime as the main cause of internal problems in the Arab countries and added, “Imam Khomeini revived the issue of Palestine as a central issue and by designating International al-Quds Day, he put it back on the tongues of the people.”

While reviewing the formation of the Islamic Resistance in Palestine, Lebanon, Syria, Iraq and Yemen, which was accompanied by heavy defeats to Israel, the United States, Arab-affiliated regimes and terrorist groups, he noted, “The Islamic Republic of Iran passed on its experiences to the resistance through Martyr Soleimani, and as a clear example, today we see for the first time that a balance of power has been formed between the Palestinian Islamic Resistance and Israel.”

The deputy secretary-general praised the Palestinians’ heavy and deterrent response to the Zionist army’s attacks, which practically neutralized the enemy’s weapons and stated, “We are at a turning point in the history of the region and the world where two important changes are taking place – the American hegemony over this region is ending and the decline of the Zionist regime is beginning. God-willing the existing forces will be in charge of the region in the next forty years.”

After the above introduction, al-Shammari answered the questions of those present in the “Islamic Resistance” room, which is detailed below:

 

Over the years, the United States has been settling accounts with Iran in Iraq. Give your analysis of the political situation in Iraq in the future. Is there a change in this scene?

Although American policy in the region failed with the awakening of the people and Iraq was liberated from direct occupation, the American embassy is active in Iraq with a large number of staff and interferes in various matters. Our electricity and oil are still in the hands of the United States and Washington is involved in Iraqi political decision-making.

Of course, the will of the people and the marja’iyyah (religious authorities) and the Islamic Resistance of Iraq are also effective and despite all the interventions of the United States, this is a democratic country. However, those who are now at the helm of the government have not gotten there through elections and we hope that the upcoming elections will change the political scene in Iraq.

In the past, the Islamic Resistance revolted against the United States and forced the occupiers to leave Iraq, where they had hundreds of thousands of troops but in the end, they begged for a safe exit from Iraq. Even now, the United States cannot impose a new situation on Iraq and victory is not far off.

 

It has been reported that the al-Nujaba movement in Syria has moved towards the Golan Heights on the border with occupied Palestine. Can you confirm this news?

We consider it our religious duty to help the Palestinian Islamic Resistance in the face of the Zionist regime and we have this intention. Therefore, we will move whenever it is ordered.

As for such news, I must say that the positions and actions of al-Nujaba are expressed by the secretary-general, the official spokesman, or the chairman of the political council of the movement and nothing else expresses our opinion.

As an Islamic Resistance group, we are hopeful and prepared to take an active part in this battle with our weapons that reach deep into the occupied territories.

 

Due to acts of sedition, we are worried about the Popular Mobilization Forces in Iraq. Also, whenever a revolutionary government comes to power in Iraq, it overthrows the Sadrist Movement. Tell us about the role of the Sadrist Movement.

The destruction of the Popular Mobilization Forces is natural because this popular institution has thwarted the plans of the United States and the marginalized Arab regimes – plans that cost billions of dollars to change the shape of the region and keep the Zionist regime alive longer.

As for the Sadrist Movement, we must distinguish between the leadership and the supporters of this movement. The Sadrist Movement is an irregular movement that anyone can claim to be a supporter of.

Part of the Iraqi government’s problems stems from the former regime and part is the product of mismanagement. Therefore, it is natural that protests take place and some infiltrators enter the wave of protests and eventually the government is overthrown but the leader of the Sadrist Movement has not taken any action against the Popular Mobilization Forces.

 

What is al-Nujaba’s position towards the countries that have normalized relations with Israel?

We differentiate between mercenary governments and the Arab people and we do not consider these countries as enemies but rather we consider the compromising governments as mercenaries and traitors who are the stooges of Israel and the United States and the enemies of their people.

 

According to American plans, does the al-Nujaba movement have a plan for the younger generation?

Our young generation has been the target of American embassy programs from the beginning. It should be noted that rare voices are usually heard more but this does not mean that they are the voice of the majority.

If people today attack the Islamic Resistance, Iran, the marja’iyyah and religious beliefs on satellite channels, it does not mean that the Iraqi people think this way. Iraqis are a religious nation, and we receive thousands of people requesting to be sent to Palestine every day. Just like on the anniversary of the martyrdom of the commanders of the Islamic Resistance (Major General Qasem Soleimani and Haj Abu Mahdi al-Muhandis), we witnessed the large presence of the Iraqi people in their ceremony commemorating their martyrdoms.

We have cultural programs for the young generation in different governorates of Iraq and most of the members and supporters of al-Nujaba are young people.

 

What legal action has been taken in the case of the assassination of the martyred commanders of the Islamic Resistance?

The first step was to approve a plan to expel foreign troops, which the Iraqi government formally conveyed to the United States.

Lawsuits were also filed in Iraqi courts and former American President Donald Trump was prosecuted in Iraqi courts. Efforts are also being made to file complaints against American officials in the courts of other countries.

Martyr Soleimani was apparently a guest in Iraq but, in fact, he was from this house. We promised that there would be no American troops on Iraqi soil and we started targeting American military positions. Anti-American operations are increasing daily and in the near future, these forces will be completely expelled from our country.

 

Do you predict that the current war against the Gaza Strip will lead to a ceasefire? How much do you hope that armed actions will increase in the West Bank?

The result of this battle, whether there is a ceasefire or not, the previous equations have changed and no Zionist is safe in the occupied territories.

This conflict was the beginning of the decline of Israel and I am certain that the Islamic Resistance will spread throughout the occupied territories and will reach other parts of Palestine as soon as the weapons reach the Gaza Strip.

 

Given the establishment of the Front for the Liberation of the Golan by al-Nujaba, what role does this brigade play in the 2021 Palestinian war? And what is your prediction about Netanyahu’s fate?

Iraq’s al-Nujaba Islamic Resistance Movement is ready to cooperate in any form on all fronts against the Zionist regime if it receives an official request from the Palestinian Islamic Resistance groups. Palestine is their land and we cannot enter their battlefield without coordination and official invitation. As for the “Golan,” we have sufficient preparation and facilities to target the depth of the occupied territories and inflict painful blows on the Zionist enemy. Of course, the people of that area must also agree.

Our dream is to participate in anti-Zionist operations, and if necessary, we will be present in Lebanon, the Golan Heights or the Gaza Strip.

Regarding Netanyahu, I must point out that we rely on God and we are not in favour of negotiating with the Zionist regime as to whether or not a right-wing government comes to power.

 

In conclusion, the spokesman of the al-Nujaba Islamic Resistance Movement, while appreciating the Islamic Republic of Iran for its constant support of the Islamic Resistance, said, “Today, the flag of the defence of the oppressed is in the hands of the Supreme Leader and we pray that his life will be prolonged. We hope to be steadfast in the path of Imam Khomeini, Martyr Sadr, Martyr Sayyed Abbas Mousavi, Martyr Hemmat and Martyr Soleimani and offer the prayer of victory together in al-Quds.”