الکعبی در تهران اعلام کرد:

مقاومت عراق شهرک‌های صهیونیستی را با جدیدترین تسلیحات به آتش می‌کشد/ عهد دبیرکل نُجَباء با حاج‌قاسم و ابومهدی

دبیر کمیته هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق با شهیدان سلیمانی و المهندس عهد بست که رزمندگان مجاهد از مسیر انتقام فاصله نگیرند و همچنین در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، توان و تسلیحات خود را بکار بگیرند.

فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نمایندگی نُجَباء در ایران، دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در مراسم چهارمین سالگرد شهادت فرماندهان جبهه مقاومت، سردار سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس، که در پایتخت جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات ارشد لشکری و کشوری، شخصیت‌های تراز اول فرهنگی اجتماعی و انبوه مردم قدرشناس برگزار شد، به ایراد سخن پرداخت.

مشروح سخنرانی شیخ «اکرم الکعبی» به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ * ارْجِعِي إِلَىٰ رَبِّكِ رَاضِيَةً مَرْضِيَّةً* فَادْخُلِي فِي عِبَادِي * وَادْخُلِي جَنَّتِي

در چهارمین سالگرد عملیات خائنانه آمریکا در هدف قرار دادن فرماندهان پیروزی هستیم. یکی از آن‌ها مهمان عراق و نماد اقتدار و عزت محور مقاومت، فرمانده شهید «حاج قاسم سلیمانی» و دیگری رفیق راه او، مهندس پیروزی‌ها فرمانده شهید «ابومهدی المهندس» است. فرماندهانی که خداوند آرزویشان را محقق کرد و به‌دست شرورترین مخلوقات کشته شدند و جسدهای پاکشان با تأسی به سرورشان حسین علیه‌السلام قطعه‌قطعه شد.

ما امروز در گرامی‌داشت شهیدانمان با آنان عهد می‌بندیم که کمترین کار در راستای وفا به خون پاکشان این است که آمریکای قاتل در وجدان و عقیده‌مان دشمن باقی بماند و سلوک آنان، شعار ما باشد و انتقام خونشان مسیری باشد که از آن فاصله نگیریم و بین ما و دشمن جانی و خائن و اشغالگر و زورگو، چیزی جز منطق سلاح و انتقام حاکم نباشد. در مسیر انتقام خون آنان گام برخواهیم داشت تا زمانی که خداوند متعال برای ما پیروزی را مقدر کند یا به لطف او به این شهیدان سعادتمند بپیوندیم.

پس ای ابومهدی المهندس! سوگندت که تکرارش کردی و گفتی: «به‌خدا قسم آنان را باقی نخواهیم گذاشت، به‌خدا قسم آنان را باقی نخواهیم گذاشت» بیهوده نخواهد ماند؛ زیرا فرزندان و دوست‌دارانت با خود عهد بسته‌اند که به آن جامه عمل بپوشانند. قسم به خون پاک و جسد تکه‌تکه‌ات، آنان را باقی نخواهیم گذاشت.

در سالگرد شهادت سلیمانی و المهندس، از شهیدان راه قدس، شهیدان مقاومت اسلامی در فلسطین، لبنان، یمن، عراق و ایران به بزرگی یاد می‌کنیم؛ به‌ویژه دوست عزیزم فرمانده شهید «سیدرضی موسوی» و همچنین دوست عزیزم فرمانده شهید «صالح العاروری». بر آنان درود می فرستیم که به فوز عظیم نائل شدند و به اذن خدا زنده و نزد او متنعم هستند؛ اما پس از ایشان، دشمنان و جاهلان به‌شدت به ما هجوم آوردند.

با وجود گذشت چهار سال از جنایت شنیع آمریکا در هدف قراردادن فرماندهان پیروزی و با وجود قانون مصوب مجلس نمایندگان عراق مبنی بر ضرورت اخراج کامل نیروهای خارجی، تاکنون آمریکای شرور به‌وسیله پایگاه‌های نظامی خود در بغداد، الانبار، اربیل و مناطق دیگر، بر عراق چنبره زده و در حال تخریب، ترویج فساد و نقض حاکمیت در زمین و آسمان است و مراکز امنیتی و مدنی عراق را بمباران می‌کند و جنگنده‌هایش مجاهدان مقاومت را هدف قرار می‌دهند و رژیم اشغالگرشان بر اموال، نفت و مقدرات عراق سلطه دارد و در مسائل داخلی ما دخالت می‌کند و سفیرشان تلاش می‌کند خود را قیم عراق معرفی کند.

اما آمریکا باید بداند که مقاومت اسلامی عراق طبق استراتژی و تاکتیک‌های حساب‌شده حرکت می‌کند و به فضل و یاری خداوند متعال توانایی ما بسیار بیش از این‌هاست و میدان نبرد از حماسه آفرینی مجاهدانی که جان خود را وقف مبارزه کرده‌اند سخن خواهد گفت.

اگر اشغالگران آمریکایی به اراده خود از عراق خارج نشوند، بر خلاف میلشان جسدهای متعفن آنان از عراق خارج خواهد شد.

ما بارها سند بدنام موسوم به توافقنامه راهبردی عراق و آمریکا را بررسی کرده‌ایم و در آن بندی یافتیم که ثابت می‌کند اگر دولت بخواهد به نمایش مضحک و تجاوز آمریکا به کشورمان پایان دهد، همانگونه که در بند سوم متن این توافقنامه شوم آمده است، کافی است ابلاغیه‌ای مبنی بر پایان یافتن دوره فعالیت آنان برایشان ارسال کند.

بر این اساس، از دولت عراق می‌خواهیم موضعی جسورانه، صریح و روشن در برابر مردم و تاریخ اتخاذ کند و این ابلاغیه را که حاکمیت عراق را بازمی‌گرداند و امنیت مردم و مقدرات کشور را حفظ می‌کند، برای طرف مقابل ارسال کند.

اگر دولت این کار را انجام دهد اما اشغالگران از کشور خارج نشوند، آنگاه مقاومت دست به تشدید بی‌سابقه عملیات خود خواهد زد و اشغالگران را بر خلاف میلشان بیرون خواهیم کرد.

ما در سالگرد شهادت فرمانده سپاه قدس، شهید سلیمانی که نگاهش به مسجد الاقصی معطوف بود، نمی‌توانیم از مردم فلسطین که این روزها با فجیع‌ترین کشتار جمعی روبرو هستند، یادی نکنیم. این کشتار توسط جنایتکاران، راهزنان و دزدانی که توسط غرب غاصب از تمام کشورهای جهان جمع شده‌اند رخ می‌دهد تا سرزمین فلسطین را غصب کرده و مردم آن را مجبور به مهاجرت کنند.

جهان باید بداند که ما قدس، فلسطین و ملتش را تنها نخواهیم گذاشت. ما بخشی از این نبرد هستیم و شهرک‌های صهیونیستی و پایگاه‌های آمریکایی را در حمایت از غزه و فلسطین هدف قرار خواهیم داد.

با صدایی رسا اعلام می‌کنم که عملیات این روزهای مقاومت اسلامی عراق علیه منافع ایالات‌متحده و رژیم صهیونیستی در سراسر غرب آسیا، در حمایت از مردم غیور فلسطین و گروه‌های مقاومت آن اجرا می‌شود.

از ابتدای طوفان الاقصی تا امروز بیش از 100 عملیات موفق از عراق و سوریه گرفته تا عمق خاک اشغالی فلسطین را فرماندهی کرده‌ایم. ما به کار خود ادامه خواهیم داد و شهرک‌های صهیونیستی در سراسر فلسطین را به آتش خواهیم کشید. مقاومت عراق برای استفاده از جدیدترین سلاح‌ها، موشک‌ها و پهپادها کاملا آماده است.

ما تحولات میدانی فلسطین را به‌طور دقیق دنبال می‌کنیم و با برادران مجاهد در محور مقاومت، ارتباط و گفت‌وگوی مستمر داریم. به شما مژده می‌دهم که جبهه بین‌المللی مقاومت هیچ‌گاه به اندازه امروز متحد، منسجم، قوی، هماهنگ و مبتکر نبوده است.

رفتار منفعلانه و ضعیف برخی از مسلمانان و اعراب، بیش از بمباران وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی قلب مردم غزه را به درد می‌آورد. بنابراین ما رژیم‌هایی را مخاطب قرار می‌دهیم که هرروز شاهد کشتار و تکه‌تکه شدن کودکان در غزه هستند و به آنها می‌گوییم: چشمان خود را به‌طور کامل باز کنید تا جنایت‌های آمریکایی-صهیونیستی، کشتار کودکان و غیرنظامیان، محاصره و گرسنگی دادن و نقض آشکار قوانین انسانی را ببینید. همه اینها را بررسی کنید، سپس خود را به‌شدت ملامت کنید و بدانید که دیر یا زود در برابر خداوند منتقم جبار خواهید ایستاد و مورد محاسبه قرار خواهید گرفت.

پس کجایند کسانی که مدعی تمدن هستند؟ کجاست سازمان به اصطلاح ملل که فقط با یک چشم نگاه می‌کند؛ چشمی که فقط از منظر مستکبران جنایتکار می‌نگرد. آنچه امروز در غزه رخ می‌دهد و زیر پا گذاشتن مفتضحانه قوانین بین‎المللی، به جهانیان ثابت کرد که آنچه سازمان ملل نامیده می‌شود، فقط ابزار مشروعیت‌بخشی به جنایات مستکبران دنیا در حق مستضعفان و مظلومان است.

ملت‎های جهان باید بدانند که راه‎حل پایان کشتار مردم مظلوم و بی‎گناه غزه،‌ یک فرمول دو متغیره دارد:

اول) تشدید حملات محور مقاومت به رژیم منحوس صهیونیستی

دوم) فشار مردمی و برپایی تظاهرات اعتراضی ملت‌های آزاده علیه حکام مرتجع، سازشگر و مستکبر

رژیم‌های سازشکار منطقه بدانند که ننگ جهان عرب و مایه سرافکندگی اسلام و قرآن هستند. سازش فقط برقراری روابط با اسرائیل نیست. سکوت دیپلماتیک و اظهارات نمایشی نیز در چارچوب سازش و تسلیم قرار می‌گیرد.

برخلاف مواضع ضعیف اکثر رژیم‌های عربی، یمن عزیز موضع‌گیری قهرمانانه و افتخارآمیزی را از خود نشان داد و مقاومت یمن در این روزهای طوفانی به یک پشتیبان قدرتمند تبدیل شد. ما جراحت قلب خود از مواضع بزدلانه برخی حکام عربی را با مواضع مقتدرانه و مخلصانه «سیدعبدالملک الحوثی» مداوا می‌کنیم.

ایستادن در کنار فلسطین یک وظیفه اخلاقی، انسانی و شرعی است. ما در مقاومت اسلامی عراق جزء لاینفک محور حق هستیم و با تمام توان در نبرد بزرگ شرکت خواهیم کرد و در کنار مقاومت اسلامی در فلسطین، لبنان و یمن خواهیم ایستاد و بدون در نظر گرفتن هیچ مرز و محدودیتی، به خواست خدا تا پیروزی قاطع این راه را ادامه خواهیم داد.

در پایان و در این مناسبت، از دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای (دام ظله) تشکر و قدردانی وافر داریم، زیرا در حمایت از عراق طی جنگ علیه تروریسمِ دست‌پرورده آمریکا که جهان به دو گروه تماشاگر و حامی تروریسم تقسیم شده بود، موضعی افتخارآمیز داشتند. موضع امروز جمهوری اسلامی در قبال مسئله فلسطین که بزرگترین و مهمترین مسئله همه ماست نیز موضعی ممتاز، روشن و اصیل است.

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته

العربية
copy

الكعبي يعلن من طهران:

المقاومة العراقية ستستهدف المستوطنات الصهيونية بأحدث التسليحات/ لنا عهد مع الحاج قاسم والحاج ابو مهدي

 

عاهد أمين تنسيقية فصائل المقاومة العراقية الشهيدين سليماني والمهندس بأن المجاهدين لن يحيدوا عن طريق الثأر لدمائهم، وأن يستخدموا قوتهم وسلاحهم أيضاً لنصرة الشعب الفلسطيني المظلوم.

 

أفاد الموقع الإعلامي لمكتب حركة النجباء في الجمهورية الإسلامية، أن الأمين العام لحركة النجباء ألقى كلمة في الذكرى الرابعة لاستشهاد قادة محور المقاومة الفريق سليماني والحاج أبو مهدي المهندس، والتي أقيمت في عاصمة الجمهورية الإسلامية الإيرانية بحضور كبار المسؤولين والقادة العسكريين وشخصيات ثقافية واجتماعية من الطراز الأول وحشد كبير من شرائح الشعب.

ولكم فيما يلي نص كلمة الشيخ أكرم الكعبي:

 

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

‏يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلِي فِي عِبَادِي وَادْخُلِي جَنَّتِي. صدق الله العلي العظيم.

في الذكرى السنوية الرابعة للعملية الامريكية الغادرة باستهداف قادة النصر، ضيف العراق وسر اقتدار المحور وعزته الشهيد القائد الحاج قاسم سليماني، ورفيق دربه مهندس الإنتصارات الشهيد القائد أبي مهدي المهندس الذين وهبهما الله ما تمنياه فقتلا على يد شرار خلقه وتقطعت أجسادهما الطاهرة إربا أسوة بسيدهما الحسين عليه السلام.

ونحن اليوم اذ نحيي ذكرى استشهادهما نعاهدهما أن أقل الوفاء لدمائهما الزاكية أن تبقى الدولة التي اغتالتهما امريكا عدوة بوجداننا وعقيدتنا ويبقى نهجهما شعارا لنا وثأرهما طريقا لن نحيد عنه، وليس بيننا وبين القاتل الغادر المحتل المتعجرف الا منطق السلاح والانتقام، وسنبقى بطريق الثأر لدماء الشهيدين حتى يكتب الله لنا النصر أو اللحاق بهم ضمن الشهداء السعداء بلطفه تعالى علينا.

فيا ابا مهدي المهندس ان تكرارك لقسمك بقولك "والله لن نبقيهم، والله لن نبقيهم" لن يذهب سدى، فإن أبناءك ومحبيك أخذوا عهدا على أنفسهم أن يبروا بقسمك، فقسما بدمك الطاهر وأشلائك المقطعة لن نبقيهم.

وفي ذكرى الشهيدين العظيمين سليماني والمهندس نستذكر باجلال واكبار شهداء القدس من المقاومة الإسلامية في فلسطين ولبنان واليمن والعراق والجمهورية الإسلامية واخص بالذكر الصديق العزيز الشهيد القائد السيد رضي الموسوي والصديق العزيز الشهيد القائد صالح العاروري. فسلام عليهم وهم بإذن الله أحياء يرزقون عند من لا يفنى ملكه ولا تنفد خزائنه، وقد فازوا بمجدهم وتكالب علينا الجهال والاعداء بفقدهم.

ورغم مرور أربع سنوات من الجريمة الامريكية الدنيئة باستهداف قادة النصر وما أعقبها من قرار مجلس النواب والذي نص على خروج القوات الاجنبية بشكل كامل من العراق إلا أن أمريكا الشر جاثمة الى اليوم على صدر العراق بقواعدها العسكرية في بغداد والانبار واربيل وغيرها، تعيث تخريبا وفسادا وتنتهك السيادة كل يوم برا وجوا وتقوم بقصف المؤسسات الأمنية والمدنية العراقية، وتستهدف طائراتها المجاهدين ويستولي نظامهم الغاصب على أموال العراق ونفطه ومقدراته ويتدخل بشأنه الداخلي وفوق كل ذلك تسعى سفيرته لتصدير نفسها كوصية على العراق.

ولكن ليعلم العدو الامريكي أن المقاومة الاسلامية في العراق تسير وفق استراتيجية وتكتيكات مدروسة بخطوات محسوبة ولدينا بفضل الله وعونه المزيد والمزيد وسيتحدث الميدان عن بطولات المجاهدين الذين نذروا انفسهم للجهاد فإن لم يخرج الاحتلال الامريكي من العراق بارادته سيخرج رغما عنه جثثا متعفنة.

ثم أننا راجعنا ما تسمى بالاتفاقية الاستراتيجية سيئة الصيت بين العراق وامريكا مرارا وتكرار فوجدنا فيها فقرة تثبت ان الحكومة في حال ارادت انهاء المهزلة الامريكية وعدوانها على بلدنا  فلا يكلفها ذلك سوى ارسال بلاغ للجانب الآخر بانتهاء العمل فيها كما ورد في الفقرة الثالثة من نص هذه الاتفاقية المشؤومة، وعليه فاننا نطالب الحكومة العراقية باتخاذ موقف جريء وواضح وصريح امام الشعب والتأريخ وارسال هذا البلاغ الذي سيعيد السيادة للعراق ويحفظ امنه وشعبه ومقدراته، فإن قامت بذلك ولم يرحل الاحتلال فان المقاومة ستأخذ على عاتقها تصعيدا غير مسبوق للعمليات وستخرجهم رغما عنهم.

ونحن إذ نحيي ذكرى شهادة قائد قوات القدس الشهيد سليماني والذي كان بصره يرنو للمسجد الاقصى المبارك لا يسعنا إلا أن نذكر شعبنا الفسلطيني وهو يواجه في هذه الايام أبشع المجازر الوحشية من مجرمين وقطاع طرق ولصوص جمعهم الغرب الغاصب من كل بلدان العالم ومنحهم ما لا يملكون ليغتصبوا ارض فلسطين ويهجروا اهلها. فليعلم العالم اننا لن نتخلى عن القدس ولن نتخلى عن فلسطين وشعب فلسطين، واننا جزء من المعركة وسنستمر في استهداف المستوطنات الصهيونية والقواعد الامريكية نصرة لغزة وفلسطين.

وإنني أعلن بصوت واضح أن ضربات المقاومة الإسلامية العراقية هذه الأيام ضد مصالح الولايات المتحدة والكيان الصهيوني في عموم منطقة غرب آسيا، جاءت لدعم الشعب الفلسطيني الأبي وفصائل مقاومته. فمنذ بداية طوفان الأقصى وحتى اليوم، نفذنا أكثر من 100 عملية ناجحة في العراق وسوريا وحتى أعماق الأراضي الفلسطينية المحتلة. وسنستمر بذلك وسنطلق النار على مستوطنات الصهاينة في كل فلسطين، ويد المقاومة العراقية جاهزة تماما لاستخدام أحدث الأسلحة والصواريخ والطائرات المسيرة.

نحن نتابع عن كثب التطورات الميدانية في فلسطين، وعلى تواصل وحوار دائم مع الإخوة المجاهدين في محور المقاومة، وأبشركم بأن محور المقاومة العالمي لم يكن في أي وقت مضى موحداً ومتماسكاً وقوياً ومنسقاً ومبدعاً كما هو اليوم.

أما الموقف المتخاذل والمتفرج من بعض الشعوب الاسلامية والعربية فإن ألمه أشد وقعا في قلوب اهالي غزة من القصف الهمجي للاحتلال الصهيوني. فنخاطب الأنظمة التي تتفرج على اطفال غزة وهم يقتلون ويقطعون بالآلاف يوميا ونقول لهم افتحوا اعينكم جيداً لتروا الإجرام الأمريكي الصهيوني وقتل الأطفال والمدنيين ومحاصرتهم وتجويعهم والانتهاك الصارخ للإنسانية، ودققوا بكل ذلك ثم قفوا أمام أنفسكم واحتقروها أشد احتقار على موقفكم المتخاذل، واعلموا انكم ستقفون عاجلا أم آجلا أمام منتقم جبار سيحاسبكم على تخاذلكم.

ثم اين العالم الذي يدعي التحضر من ذلك، واين ما تسمى بالامم المتحدة التي تنظر بعين واحدة، وهي عين العالم المجرم المتكبر، فإن ما يحصل في غزة اليوم من انتهاكات فضحهم واثبت للعالم أن ما يسمى بالامم المتحدة ما هي إلا أداة من ادوات الاستكبار لتشرعن جرائمهم دوليا فلا يعلو صوتهم إلا على المستضعفين والمظلومين.

على شعوب العالم أن تعلم أن الحل لإنهاء مذبحة أهالي غزة المظلومين والابرياء هو صيغة ذات متغيرين في الوقت نفسه:  الاول "تكثيف هجمات محور المقاومة على الكيان الصهيوني اللئيم" والثاني"الضغط الشعبي والخروج بتظاهرات على الحكام الرجعيين والمطبعين والمستكبرين من قبل الشعوب الحرة".

وعلى الدول المطبعة في المنطقة أن تعلم أنها عار على العالم العربي وعار على الإسلام وعلى القرآن الكريم. وإن التطبيع لا يقتصر على إقامة علاقات مع إسرائيل فحسب، بل إن الصمت ازاء هذه الجرائم والتصريحات الخجولة والمواقف الدرامية هي كذلك توضع في خانة التطبيع والتخاذل.

وخلافا لكل المواقف المتخاذلة لغالبية انظمة الدول العربية يسطع علينا اليمن العزيز بموقف بطولي مشرف حيث أصبحت المقاومة اليمنية اليد الساندة في هذه الأيام العاصفة.

إننا نداوي جراح قلوبنا من المواقف الجبانة لبعض حكام العرب وحكام الغرب بالمواقف الصلبة والمخلصة التي يضطلع بها السيد عبد الملك الحوثي.

إن الوقوف مع فلسطين واجب اخلاقي وانساني وشرعي واننا في المقاومة الإسلامية في العراق جزء لا يتجزأ من محور الحق المنصور باذن الله، وسنشارك بكل قدراتنا بالمنازلة الكبرى، وسنبقى واقفين ومرابطين الى جانب المقاومة الإسلامية في فلسطين ولبنان واليمن من غير حدود ولا قيود حتى النصر المؤزر بإذن الله.

ثم لا يسعنا في هذه المناسبة إلا ان نتقدم بالشكر والامتنان الكبير للجمهورية الاسلامية حكومة وشعبا وعلى رأسها سماحة القائد السيد علي الخامنئي دام ظله على موقفهم المشرّف في دعم العراق بحربه ضد الارهاب صنيعة امريكا في الوقت الذي انقسم فيه العالم الى فريقين ما بين متفرج وآخر داعم للارهاب، ومن ثم موقفهم المتميز والواضح والأصيل تجاه القضية الفلسطينية قضيتنا الكبرى وهمنا الاول.

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته

English

al-Kaabi Announced in Tehran:

The Iraqi Resistance sets the Zionist settlements on fire with the latest weapons/ S-G of al-Nujaba’s pledge with Haj Qasem and Abu Mahdi

 

The secretary of the Coordination Committee of the Iraqi Resistance Groups made a pledge with martyrs Soleymani and al-Muhandis that the mujahid warriors would not deviate from the path of revenge and also use their strength and weapons in support of the oppressed Palestinian nation.

 

According to the website of the representative office of al-Nujaba in Iran – Shaykh Akram al-Kaabi, the secretary-general of the al-Nujaba Islamic Resistance Movement, spoke at a ceremony commemorating the fourth anniversary of the martyrdom of the commanders of the Resistance Front (General Qasem Soleymani and Haj Abu Mahdi al-Muhandis). The ceremony was held in the presence of senior military and government officials, top-level cultural and social personalities and appreciative people. 

The speech of Shaykh al-Kaabi is as follows:

 

In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful

“O soul at peace! Return to your Lord, pleased and pleasing! Then enter among My servants and enter My paradise!”

[The Holy Qur’an 89:27-30]

 

We are marking the fourth anniversary of the United States’ treacherous operation targeting the commanders of victory. One of them is the guest of Iraq and the symbol of the authority and honour of the Islamic Resistance Axis, the martyred commander Haj Qasem Soleymani and the other is his comrade, the engineer of victories, the martyred commander Abu Mahdi al-Muhandis. The commanders whose wishes were fulfilled by God were killed by the evilest creatures and their pure bodies were dismembered in tribute to their master, Imam al-Husayn (peace be upon him). 

Today, in commemoration of our martyrs, we make a pledge with them that the least we can do in the line of loyalty to their pure blood is that the murderous United States remains an enemy in our conscience and belief, and their behaviour is our slogan and revenge for their blood is a path that we do not deviate from and between us. And the mortal enemy, the traitor, the invader and the oppressor, should be nothing but the logic of weapons and revenge. We will walk on the path of avenging their blood until God Almighty decrees victory for us or we join these blessed martyrs by His grace. 

Thus, Abu Mahdi al-Muhandis! Your oath that you repeated and said: “By God we will not leave them behind, by God we will not leave them behind” will not be in vain; Because your children and lovers have made a promise to fulfill it. I swear by your pure blood and your body in pieces, we will not leave them behind. 

On the anniversary of the martyrdom of Soleymani and al-Muhandis, we remember the martyrs of Holy al-Quds, the martyrs of the Islamic Resistance in Palestine, Lebanon, Yemen, Iraq and Iran. Especially my dear friend the martyred commander Sayyed Razi Mousavi and also my dear friend the martyred commander Saleh al-Arouri. We send greetings to those who have achieved a great victory and are alive and blessed by God’s permission; But after them, the enemies and the ignorant attacked us violently. 

Although four years have passed since the United States’ heinous crime targeting the commanders of victory and despite the law approved by the Iraqi House of Representatives on the necessity of the complete expulsion of foreign forces, until now the evil United States has been controlling Iraq through its military bases in Baghdad, al-Anbar, Erbil and other areas. They are destroying and promoting corruption and violating its sovereignty on earth and in the air and are bombing Iraq’s security and civil centres, and its troops are targeting the mujahidin of the Islamic Resistance, and their occupying regime has dominion over Iraq’s property, oil, and destiny and interferes in our internal affairs and their ambassador tries to introduce himself as the guardian of Iraq. 

But the United States should know that the Islamic Resistance of Iraq makes moves according to calculated strategies and tactics, and with the grace and help of God Almighty, our ability is much more than this, and the battlefield will speak of the epic created by the mujahidin who dedicated their lives to fight. 

We have repeatedly examined the infamous document known as the U.S.-Iraq Status of Forces Agreement and found a clause in it that proves that if the government wants to end the ridiculous display and aggression of the United States to our country, as stated in the third paragraph of the text of this ominous agreement, it is enough to notify them that their term of service has ended. 

Based on this, we ask the Iraqi government to take a bold, frank and clear position in front of the people and history and send this notification to the other party that restores the sovereignty of Iraq and preserves the security of the people and the destiny of the country. 

If the government does this but the occupiers do not leave the country, then the Resistance will intensify its operations and we will expel the occupiers against their will. 

On the anniversary of the martyrdom of the commander of the Qods Force, Martyr Soleymani, who was looking toward the al-Aqsa Mosque, we must remember the Palestinian people who are facing the most heinous massacre these days. This massacre is caused by criminals, bandits and thieves gathered by the usurping West from all countries of the world to usurp the land of Palestine and force its people to emigrate. 

The world must know that we will not leave al-Quds, Palestine and its people alone. We are part of this battle and will target Zionist settlements and American bases in support of the Gaza Strip and Palestine. 

I announce with a loud voice that the operations of the Islamic Resistance of Iraq against the interests of the United States and the Zionist regime throughout West Asia are being carried out in support of the zealous people of Palestine and its resistance groups. 

From the beginning of the al-Aqsa Storm until today, we have commanded more than one hundred successful operations from Iraq and Syria to the depths of the occupied Palestinian territory. We will continue our work and burn Zionist settlements all over Palestine. The Iraqi Resistance is fully prepared to use the latest weapons, missiles and drones. 

We closely follow the field developments in Palestine and have continuous communication and dialogue with the mujahid brothers in the Islamic Resistance Axis. I give you good news that the international Resistance front has never been as united, cohesive, strong, coordinated and innovative as it is today. 

The passive and weak behaviour of some Muslims and Arabs hurts the hearts of the people of the Gaza Strip more than the barbaric bombardment of the Zionist occupation regime. Therefore, we address the regimes that witness the killing and dismemberment of children in the Gaza Strip every day and tell them: open your eyes completely to the American-Zionist crimes, the killing of children and civilians, the siege and starvation, and the flagrant violation of humanitarian law. see. Examine all these, then reprove yourself severely, and know that sooner or later you will stand before God and be reckoned with. 

So, where are those who claim civilization? Where is the so-called United Nations that only looks with one eye? An eye that looks only from the point of view of arrogant criminals. What is happening in the Gaza Strip today and the flagrant violation of international laws proved to the world that what is called the United Nations is only a tool to legitimize the crimes of the arrogant people of the world against the oppressed and the deprived. 

The people of the world should know that the solution to ending the slaughter of the oppressed and innocent people of the Gaza Strip has a two-variable formula: 

1)   Intensification of attacks by the Islamic Resistance Axis against the infamous Zionist regime

2)   Popular pressure and protest demonstrations of free people against reactionary, compromising and arrogant rulers. 

Compromising regimes in the region should know that they are a disgrace to the Arab world and a disgrace to Islam and the Qur’an. Compromise is not just establishing relations with Israel. Diplomatic silence and dramatic statements are also included in the framework of compromise and submission. 

Contrary to the weak positions of most of the Arab regimes, dear Yemen showed a heroic and honourable stance and the resistance of Yemen became a powerful support in these stormy days. We are treating the wounds of our hearts from the cowardly positions of some Arab rulers with the authoritative and sincere positions of Sayyid Abdul-Malik al-Houthi. 

Standing by Palestine is a moral, human and religious duty. We are an integral part of the Axis of Truth in the Islamic Resistance of Iraq and we will participate in the great battle with all our strength, we will stand by the Islamic Resistance in Palestine, Lebanon and Yemen and without considering any borders or restrictions, God-willing, until a decisive victory, we will continue the way. 

In conclusion and on this occasion, we are very grateful to the government and people of the Islamic Republic of Iran and the Supreme Leader Ayatollah Sayyed Ali Khamenei, because they had a proud position in supporting Iraq during the war against terrorism cultivated by the United States, when the world was divided into two groups of spectators and supporters of terrorism. Today’s position of the Islamic Republic on the issue of Palestine, which is the greatest and most important issue for all of us, is also a distinguished, clear and original position. 

May the peace, blessings, and mercy of God be upon you.

آخرین اخبار