المانیتور: نُجَباء با دعوت سردار سلیمانی به کمک سیل‌زدگان ایران شتافتند

  • کد خبر: 3406
  • تاریخ: 1398/01/29 ساعت: 12:00
پایگاه تحلیلی امریکایی برخی واکنش‌ها به حضور نیروهای امدادی مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران برای کمک به مردم سیل‌زده را مورد توجه قرار داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، پایگاه امریکایی "المانیتور" برخی واکنش‌ها به حضور نیروهای امدادی مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران برای کمک به مردم سیل‌زده را مورد توجه قرار داد.

به‌نوشته پایگاه خبری جام نیوز، در ابتدای این گزارش به تأیید خبر حضور نیروهای نُجَباء در ایران توسط سفیر جمهوری اسلامی در عراق و همچنین انتشار ویدئوهایی از ورود این نیروها به ایران و کمک به سیل‌زدگان در فضای مجازی پرداخته شده است.

المانیتور در ادامه به توییت‌های "رضا پهلوی" فرزند شاه مخلوع ایران، علیه همکاری نیروهای ایرانی و عراقی برای کمک به مناطق سیل‌زده اشاره می‌کند.

 این پایگاه امریکایی افزود: "مهناز افشار" هنرپیشه معروف ایرانی هم در توئیتر به حضور نیروهای نُجَباء برای کمک به سیل‌زدگان ایرانی اعتراض کرده و نوشت: «هرگز فراموش نکنید عزیزانمان در جنگ با کدام کشور کشته شدند.»[!]

این موضع، با انتقاد گسترده کاربران ایرانی همراه شد و یکی از آنان در واکنش به توییت خانم افشار نوشت: «من یک عرب ایرانی هستم. ما فرق بین عراقی‌ها با بعثی‌های مورد حمایت غرب را می‌فهمیم.»

وی با توجه به گرایش غربی خانم افشار افزوده: «هرگز فراموش نکنید چه کسانی ما را تحریم کردند و به این تحریم‌ها ادامه می‌دهند.»

در بخش دیگری از این گزارش می‌خوانیم: سپاه پاسداران و نیروهای بسیج، رهبری کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده ایران را بر عهده گرفته و سردار سلیمانی یک ماه در این مناطق حضور خواهد داشت.

المانیتور نوشت: گروه نُجَباء عراق و لشکر فاطمیون افغانستان نیز به دعوت سردار سلیمانی برای کمک به سیل‌زدگان به ایران آمده‌اند.

بر اساس این گزارش، یکی از فرماندهان گروه نُجَباء درباره علت کمک به سیل‌زدگان ایرانی گفته است: «نیروهای عراقی به‌علت تلاش‌های حمایتی ایران در نبرد با داعش، نسبت به آنان احساس دین می‌کنند.»