در گفتگوی ویژه خبری؛

سخنگوی نُجَباء: ایران بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت جهان اسلام است

  • کد خبر: 3321
  • تاریخ: 1397/10/25 ساعت: 11:00
الموسوی در گفتگوی ویژه خبری با موضوع بررسی ابعاد سفر دکتر ظریف به عراق، ایران را بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت جهان اسلام خواند.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، برنامه "گفتگوی ویژه خبری" دوشنبه شب (بیست‌وچهارم آذرماه ۹۷) به‌منظور بررسی ابعاد مختلف سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عراق، با حضور سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء روی آنتن شبکه دو سیما فرستاده شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «سید هاشم الموسوی» در ابتدای سخنان خود سانحه هوایی اخیر را به ملت و ارتش جمهوری اسلامی تسلیت گفت و ایران را بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت جهان اسلام خواند.

وی در ادامه اظهار داشت: وزیر امور خارجه آمریکا به عراق رفت و بعد از آن وزیر امورخارجه کشور ایران به عراق رفت که ما اختلافات زیادی بین این دو سفر شاهد هستیم؛ اولین نکته این است که اجماع ملی از سفر وزیر امورخارجه ایران استقبال می‌کنند که این نشان دهنده عمق روابط ایران و عراق بین کشور‌های دیگر است. ایران زمانی که حمایت از عراق می‌کند نگاهی به مذهب یا عقیده خاصی ندارد. سفر وزیر امور خارجه ایران به عراق را نمی‌توان بی اهمیت دانست و از طرفی این دو کشور نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم ایفا کردند.

عضو ارشد نُجَباء افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند به نوعی سیاست خارحی خود را جبران کنند در حالی که عراق بخشی از محور مقاومت است و امروز عامل سیاسی در عراق برتر از عامل نظامی در پارلمان دیده می‌شود هر گونه تاثیر سیاسی در عراق اجرا نمی‌شود.

 

 

الموسوی با بیان اینکه آمریکا از کشور‌های حاشیه خلیج فارس به عنوان عروسک استفاده می‌کند ادامه داد: ما هیچ گاه به روابط کشور‌های عربی دل خوش نکرده ایم، آمریکا دشمن توهمی به اسم ایران در منطقه ایجاد کرده است، اما امروزه هوشیاری ملی عراقی‌ها طرح‌های آمریکا را با شکست مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا تمامی ورق‌های خود را رو کرده است بیان کرد: امروزه چهره آمریکا واضح است، دولت عراق با افزایش نیرو‌های آمریکایی در عراق موافق نبود، آن‌ها می‌خواستند دولت عراق را به عنوان آخرین برگه خود مجازات کنند، آمریکا می‌خواست بعثی‌ها را بازگرداند و درصدد بود تا در کرکوک سناریوی کرد‌ها را دوباره راه اندازی کند.

سخنگوی نُجَباء با اشاره به اینکه دولت بغداد باید اعتماد به نفس داشته باشد خاطرنشان کرد: قدرت نظامی مثل ارتش الکترونیک نیست، امروزه ارتش کشور‌های عربی در برابر اسرائیل سکوت کرده اند در حالی که ملت فلسطین در برابر اسرائیل ایستادگی و به مقابله با آن‌ها می‌پردازد؛ زمانی که بغداد از طرف داعش محاصره شد حتی یک گلوله از طرف کشور‌های عربی برای کمک به ما داده نشد، اما دوستانمان در ایران به ما یاری رساندند.

سید هاشم الموسوی در پایان این گفتگوی زنده تلویزیونی با حمایت از دولت جدید عراق خاطرنشان ساخت: امروزه حکومت و دولت عادل عبدالمهدی اجماع ملی و مرجعیت دارد و آمریکا می‌خواهد با ملت‌ها بجنگد. امروزه عراق با زبان محور مقاومت صحبت می‌کند؛ نخست وزیر عراق اعلام کرد که ما بخشی از آمریکا نیستیم و رئیس جمهور آمریکا باید با احترام با عراق و مردم این کشور صحبت کند. چون امروزه این کشور مستقل و دارای حاکمیت مشخص است.