ایرنا منتشر کرد:

ماجراجویی جدید تل‌آویو علیه حزب‌الله و نُجَباء

  • کد خبر: 3292
  • تاریخ: 1397/09/20 ساعت: 22:00
در روزهای اخیر مقامات رژیم صهیونیستی با کمک رسانه های خود علیه دو جنبش مقاومت اسلامی حزب الله لبنان و نُجَباء عراق اقدام به شانتاژ خبری کرده اند؛ اقدامی که نه از روی قدرت، بلکه از روی عجز بوده و همچنین برای به انحراف کشاندن مسایل داخلی در سرزمین های اشغالی اجرا شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با انتشار گزارشی تحلیلی، ادعای منابع رسانه‌ای وابسته به رژیم اسرائیل راجع به عملیات مشترک حزب‌الله لبنان و مقاومت اسلامی نُجَباء را مورد توجه قرار داده و نوشته است:

رسانه های رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر اقدام به اعلام خبری جعلی کرده و با انتشار گسترده آن مدعی شده اند که حزب‌ الله لبنان و جنبش نُجَباء به دنبال حمله قریب‌ الوقوع برای آزادسازی منطقه 'الجلیل' در سرزمین های اشغالی هستند.

مهم ترین دلیل واهی که سران رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان و جنبش نجبا به آن پرداخته اند، وجود تونل های حزب الله در مرزهای سرزمین های اشغالی می باشد.

 

گزارش یدیعوت آحارانوت

یدیعوت آحارانوت پرتیراژترین روزنامه رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته در گزارشی به قلم 'دانیال سلیمی' مدعی شده که حزب‌ الله لبنان در نظر دارد به منطقه استراتژیک 'الجلیل' در اسراییل (اراضی اشغالی فلسطین) حمله کند.

این روزنامه صهیونیستی مدعی شده که 'طرح حزب‌الله از این قرار است که نیروهای ویژه این جنبش با کمک نیروهای نجبا با نفوذ به الجلیل و بعد از رساندن خود به اجتماعات، به گروگان‌گیری بپردازند'.

یدیعوت آحارانوت در این گزارش همچنین به کیفیت جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء پرداخته و آورده است : 'نُجَباء یک گروه شبه‌نظامی شیعه عراقی است که چندین هزار جنگجو در عراق و سوریه دارد'.

 

آغاز جنگ تبلیغاتی

به دنبال این موضوع در طول روزهای گذشته، رژیم صهیونیستی جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای سنگینی را علیه مقاومت اسلامی، دولت و مردم لبنان به راه انداخته است، هدف از این حمله همه‌جانبه همان سیاست 'فرار رو به‌جلوی' نتانیاهو است تا بتواند تبعات هر یک از اقداماتش را بر دوش دولت لبنان انداخته و از آن فرار کند.

ارتش رژیم صهیونیستی از روز 13 آذر ضمن اعلام بالاترین سطح آماده باش در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی (هم مرز با لبنان) عملیات موسوم به سپر شمال خود را آغاز کرده است؛ ارتش رژیم صهیونیستی به فرماندهی منطقه شمالی و با مشارکت سرویس اطلاعات و بخش مهندسی این رژیم در این عملیات حضور دارند و هدف ادعایی از این عملیات نیز مبارزه با تونل‌های حزب الله معرفی شده که به ادعای مقامات صهیونیست توسط این جنبش در داخل اراضی اشغالی حفر شده است، ادعایی که از سوی حزب الله و ارتش لبنان رد شده است.

 

واکنش لبنان

ارتش لبنان در بیانیه‌ ای اعلام کرد که اظهارات دشمن صهیونیستی درباره تونل‌ ها فقط ادعا است.

'حسن حب‌ الله' عضو شورای سیاسی حزب الله نیز در خصوص اقدامات صهیونیست ها در مرز با لبنان و ادعاهای مقامات این رژیم علیه حزب الله گفته است: رژیم صهیونیستی می ‌داند دوره‌ای که حمله می‌کرده و ابتکار عمل و انجام حملات در اختیارش بود، گذشته است و مقاومت امروز می‌ تواند با هرگونه حملات این رژیم مقابله کرده و خسارت‌هایی را به صهیونیست ها وارد کند؛ مقاومت می‌تواند رژیم اشغال‌گر را مانند جنگ غزه، جنگ لبنان و جنگ‌های پیش از آن هدف قرار دهد. رژیم اشغال‌گر پس از جنگ 33 روزه سال 2006 جرأت نمی‌کند علیه مقاومت (لبنان) دست به اقدامات خصمانه بزند، زیرا می‌داند مقاومت قادر است آنها را مورد هدف قرار دهد؛ مقاومت زنجیره تکامل یافته‌ای است و نمی‌ توان مقاومت غزه و لبنان را از هم جدا کرد، دشمن یکی است و مقاومت هم هر چند در جبهه‌های مختلف باشد، یکی است.

تقریبا حدود شش ماه است که رژیم صهیونیستی دنبال ماجراجویی‌های تازه علیه لبنان و حزب الله است؛ طی این مدت پروازهای پهپادی و جاسوسی های این رژیم نیز در جنوب لبنان افزایش یافته است، البته رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه سال 2006 و قبل از آن در سال 2000 که شکست سختی از حزب الله لبنان خورده، همواره به دنبال تلافی بوده ولی هرگز این موقعیت برای صهیونیست ها فراهم نشده است؛ در آن دو جنگ قدرت حزب الله همانند امروز نبود.

صهیونیست ها فکر می کنند که حضور حزب الله در جنگ با تروریست های تکفیری در سوریه موجب تضعیف این جنبش شده ولی غافل از این که حزب الله از هر زمان دیگری قوی تر است و موشک های کوتاه بردی که در جنگ 33 روزه علیه رژیم صهیونیستی از سوی حزب الله بکار برده شد، امروز هم از نظر تعداد، هم از نظر برد و هم از نظر قدرت و نقطه زنی تغییر زیادی داشته است به حدی که این جنبش هر نقطه ای از سرزمین های اشغالی را که بخواهد می تواند با دقت زیاد هدف قرار دهد.

 

چرا اسرائیل وارد این بازی خطرناک شده است؟

در اینکه مقاومت اسلامی لبنان برای مقابله با دشمن صهیونیستی که به هیچ قاعده اخلاقی پایبند نیست، باید آمادگی لازم را داشته باشد، شکی نیست، اما در این مساله که چرا در این شرایط نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی خود را وارد این بازی خطرناک کرده و به دنبال درگیری با حزب الله است، سوالی می باشد که به آن پاسخ داده می شود:


بنا بر اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی، آنچه در شمال اسراییل (سرزمین های اشغالی) می‌گذرد عملیات سپر شمال نیست، بلکه 'سپر نتانیاهو' است؛ به باور این رسانه ها نخست ‌وزیر این رژیم دنبال این است که با علم کردن یک بحران برون مرزی، از بحران‌های مالی، قضایی و انتخاباتی که نتانیاهو چندی است با آن روبه رو می باشد، به سلامت عبور کند.

بنیامین نتانیاهو پس از خروج 'آویگدور لیبرمن' از کابینه ‌اش عملا با خطر سقوط دولت مواجه شده و انتظار می‌رود که به زودی در سرزمین‌های اشغالی انتخابات پیش از موعد برگزار شود؛ اخبار دریافتی حکایت از آن دارد که احزاب مخالف نتانیاهو در سرزمین های اشغالی تقریبا همه برای زمین زدن او هم‌پیمان شده اند و افکار عمومی داخلی در فلسطین اشغالی نیز به دلیل مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی و همچنین ماجراجویی‌های نتانیاهو که هر آن امکان دارد یک جنگ دامنه‌دار را به آنها تحمیل کند، از او راضی نیستند.

چند روز پیش بود که دستور قضایی برای رسیدگی به مسائل مالی نتانیاهو و همسرش صادر شد و این‌ها همه دست به دست هم داده تا او به فکر فرار به جلو باشد، اما این فرار رو به جلو خطرات احتمالی بسیاری برای صهیونیست ها به ویژه برای نتانیاهو خواهد داشت، چرا که به گفته سران حزب الله هم اکنون ابتکار عمل در دستان این جنبش است و هیچ نقطه ای از فلسطین اشغالی از تیررس آنان خارج نیست.

به اعتقاد کارشناسان به ‌نظر می‌رسد که تونل‌های حزب الله که تاکنون هیچ اثری از آنها در جنوب لبنان یافت نشده، بهانه‌ای برای عملیات ارتش رژیم صهیونیستی علیه لبنان باشد و این رژیم می خواهد به زیرساخت‌های لبنان و به ادعای نتانیاهو انبارهای موشکی حزب‌الله حمله کند.

 

مأموریت؛ نجات بن سلمان!

به زعم تحلیلگران مسایل منطقه، به غیر از مسایل داخلی که نتانیاهو با آن دست به گریبان است، وی به دنبال ایجاد بحران در منطقه برای نجات بن سلمان ولیعهد سعودی در قضیه قتل خاشقچی می باشد.

کارشناسان در عین حال معتقدند که رژیم صهیونیستی در حال حاضر به دلیل شرایط نابسامان داخلی خود توان ورود به جنگ، با قدرتی همچون حزب الله که هم اکنون نیروهای توانمندی همچون جنبش نجبا را در کنار خود در سوریه دارد، ندارد و می داند که رزمندگان مقاومت اسلامی چه در لبنان و چه در فلسطینی اشغالی و سوریه آماده دفاع از هرگونه تجاوز و حمله صهیونیست ها هستند و پاسخ دندان شکنی به صهیونیست ها خواهند داد.

نکته قابل تاملی که در خصوص تقویت قدرت حزب الله و نُجَباء وجود دارد، کسب تجربه این دو جنبش در جنگ سوریه با تروریست های تکفیری مورد حمایت جبهه غربی - عربی - صهیونیستی می باشد؛ این دو جنبش در سال های اخیر با حضور در نبرد علیه تکفیری ها توانسته اند به تجربیات ارزشمندی در مقابله با آنها دست یابند، تجربه ای که مطمئنا درس فراموش نشده دیگری در صورت تجاوز صهیونیست ها به آنها خواهد داد.

البته صهیونیست ها نباید از حضور دیگر نیروهای مقاومت در سوریه یعنی در بیخ گوش خود غافل شوند، نیروهای دلاوری که در نزدیک به هشت سال گذشته تروریست های تکفیری را در این کشور به خاک سیاه نشانده اند.