در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛

الکعبی: با تشکیل دولت مردمی عراق، طرح امریکا شکست خورد/ مستکبران در باتلاق یمن گیر افتاده‌اند

  • کد خبر: 3280
  • تاریخ: 1397/09/05 ساعت: 09:30
دبیرکل نُجَباء در استودیوی برنامه گفتگوی ویژه خبری، به‌صورت زنده راجع به تحولات عراق، سوریه و یمن سخن گفت. وی همچنین از نقشه‌های امریکایی ـ صهیونیستی برای منطقه پرده برداشت.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، برنامه "گفتگوی ویژه خبری" شنبه شب (سوم آذرماه 97) با موضوع نقش کشورهای اسلامی در تحولات بین‌المللی با حضور شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء روی آنتن شبکه دو سیما فرستاده شد.

گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از مهمترین بخش‌های اظهارات دبیرکل نُجَباء در پی می‌آید:

 

شکست امریکا و تشکیل دولت مردمی در عراق

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء درباره وضعیت عراق پس از داعش گفت: آمریکا و عوامل آن تلاش می کنند نتایج انتخابات بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی این کشور تاثیر بگذارد، اما مردم توانستند این طرح آمریکا را شکست داده و دولت عراق را تشکیل دهند.

الکعبی ادامه داد: هدف، تشکیل دولت عراق است و ما در جنبش نُجَباء با آنکه در انتخابات نامزدی نداشتیم، اما از روند سیاسی و تشکیل دولت حمایت می کنیم. دولت جدید عراق همانطور که مرجعیت توصیف کردند، دولتی قدرتمند است. این دولت می تواند در مقابل طرح آمریکا ایستاده و مانع مداخله آمریکا در منطقه شود. شرکت های آمریکایی تلاش می کنند منابع عراق را غارت کنند و به دنبال اجرای طرح آمریکا هستند، اما مقاومت مردم این اجازه را به آنها نداد.

 

فتنه امریکا و فتنه داعش

وی افزود: ما مشاهده می کنیم که آمریکایی ها و نیروهای استکبار به مدت طولانی روی فتنه گری در عراق سرمایه گذاری کرده اند و تلاش می کنند با نیروهایی که در عراق دارند هدف خود را پیش برده و میان جوامع شکاف ایجاد کنند، اما دولت جدید عراق باید در مقابل اراده هایی که خواستار تفکیک عراق هستند، بایستند و بنیان این کشور را که بر اساس حاکمیت ملی است ایجاد کرده و توجه بیشتری به ملت عراق داشته باشند.

فرمانده بلندپایه الحشد الشعبی عراق در خصوص نقش این مقاومت در شکست داعش و اینکه چه کسانی از داعش در عراق حمایت کردند، اظهار کرد: مدارک زیادی وجود دارد که کشورهایی مانند آمریکا و امارات از داعش در عراق حمایت کردند. رهبران آمریکا به طور واضح و صریح حمایت خود را از داعش اعلام کرده و این موضوع را نفی نمی کنند.

شیخ اکرم الکعبی تصریح کرد: آمریکایی ها از بقایای داعش در عراق و سوریه دفاع می کنند و نمی خواهند که نقش این گروه تمام شود، آنها از گروه‌هایی که از داعش جدا شدند حمایت می کنند؛ یعنی گروه هایی که وابسته به القاعده هستند. مدارک حمایت ایالات متحده از داعش کاملا آشکار است. دولت آمریکا از خونریزی در جهان حمایت می کند، از جمله کشتار مردم فلسطین، یمن و آنچه در افغانستان و سوریه رخ داده و می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر در سوریه چه می گذرد؟ بیان کرد: پیروزی که در سوریه اتفاق افتاد بسیار بزرگ بود و طرح کشورهای بزرگی چون آمریکا با شکست مواجه شد و آمریکایی ها بعد از شکست خود به دنبال طرحی دیگر هستند و می خواهند کشورهای ضعیف تحت حمایت و سلطه خودشان باشد، آمریکا می خواهد به کشورها اهانت کرده و سپس منابع آنها را به غارت ببرد، سیاستی که در سوریه هم دنبال می شود.

دبیرکل نُجَباء تاکید کرد: بعد از شکست گروه داعش در راستای خدمت به این طرحِ بسیار مهمِ غربی ها، آمریکا قصد ایجاد یک رژیم صدامی جدید با رنگ داعش را داشت و دیدیم که رژیمی بدتر از صدام به وجود آمد که با کشتار، زندان و جنایت همراه شد. رژیمی که بیشترین حمایت را در عراق علیه ایران دنبال می کرد عربستان بود.

حجت الاسلام والمسلمین اکرم الکعبی اظهار کرد: آمریکایی ها نمی خواهند که ملت ها از لحاظ فکری آگاه باشند، آنها می خواهند کشورهای منطقه را در سطح پایین نگه دارند تا بتوانند اهداف خود را پیش ببرند.

 

پویش اربعین نقشه دشمنان تفرقه‌جو را ناکام گذاشت

وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی اختلافات میان ایران و عراق دامن زده می شود، بیان کرد: بسیار آشکار است که هدف آمریکایی ها ایجاد شکاف است، رابطه ایران و عراق بسیار عقیدتی و تاریخی است، رژیم صدام تلاش می کرد بین ایران و عراق شکاف ایجاد کند و آمریکا در حال حاضر با اعمال فشار و تحمیل گرسنگی این هدف را دنبال می کند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با تاکید بر اینکه گروهی قبل از اربعین بسیج شده بودند بین ایران و عراق شکاف ایجاد کنند، گفت: این افراد در ارتباط با منافقین، برخی گروه ها و وابسته به سفارت آمریکا بودند که بر اساس دستور کار آشکاری تلاش کردند بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق اختلاف ایجاد کنند که با پویش بسیار بزرگی که در اربعین به راه انداختیم این طرح هم با شکست مواجه شد. این پویش باعث خوشحالیمان شده و روابط بین دوکشور را نزدیک تر کرد.

 

ردپای رژیم صهیونیستی در داعش

شیخ اکرم الکعبی در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به اینکه رد پای رژیم صهیونیستی را می توان در گروه داعش دید افزود: رژیم صهیونیستی سعی کرد تا ملت فلسطین را آواره کند تا از این طریق بتواند کشوری براساس استعمار ایجاد کند، برخی از کشورهای عربی سعی می کنند تا به عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی بپردازند و این در حالی است که این رژیم از گروه های تکفیری حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه مقاومت باعث افتخار امت اسلامی است، اظهار کرد: نبرد در یمن بر ضد گروه مشخص نیست، بلکه بر ضد کل ملت یمن است ، گروه های تکفیری مورد حمایت وهابیت و عربستان هستند. آنها با ایجاد گروه های ترور و تکفیر به نیابت از رژیم صهیونیستی با مسلمانان می جنگند، لذا داعش نیز به نیابت از رژیم صهیونیستی در حال جنگیدن در منطقه بود که با شکست روبرو شد.

 

باتلاق یمن

وی با بیان اینکه سکوت سازمان ملل در خصوص یمن عجیب و وحشتناک است افزود: ملت عراق با ملت یمن اظهار همبستگی می کند، متاسفانه شاهد وحشیگری کشورهای تجاوزگر به سوی ملت یمن هستیم، پیروزی های بزرگی در یمن به وقوع پیوسته است که از سوی رسانه های غربی و بیگانه پوشش داده نشده است، کشورهای استکباری در باتلاق یمن گیر افتاده‌اند.