هشدار دبیر کل نُجَباء به آل خلیفه؛

تعرض به آیت‌الله عیسی قاسم پاسخ نُجَباء را در پی خواهد داشت

  • کد خبر: 2807
  • تاریخ: 1396/02/17 ساعت: 06:57
شیخ اکرم الکعبی نسبت به محاکمه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و تعرض به ایشان هشدار داد و گفت که این جنبش در صورت تعرض به ایشان حق پاسخ گویی برای خود را محفوظ می‌داند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق در گفت‌وگوی ویژه با شبکه اللؤلؤه بحرین، به رژیم این کشور در خصوص محاکمه رهبر شیعیان بحرین هشدار داد.

حجت الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» تصریح کرد: ما در مقاومت اسلامی نُجَباء همانند بسیاری از گروه‌های مقاومت و شیعیان جهان، این حق را داریم که به تعرض به آیت‌الله «عیسی قاسم» پاسخ دهیم.

وی در ادامه بیان داشت: «آیت الله عیسی قاسم تنها یک مرجع بحرینی نیست، ایشان از علمای بزرگ شیعه و جهان بوده و تعرض به وی از سوی رژیم بحرین، تعرض به تمامی شیعیان است».

دبیرکل نُجَباء افزود: تحرکات در بحرین مسالمت آمیز بود و اگر تصمیم به اتخاذ گزینه نظامی گرفته می‌شد، رژیم بحرینی وجود نداشت و نه این رژیم و نه حامیان آن، عربستان، امارات یا هر دولت، یک روز نیز توان مقابله را نداشتند.

* اتحادیه عرب برای فلسطین هیچ کاری نکرد

وی با انتقاد از اتحادیه عرب، اظهار داشت: این اتحادیه از طرف عربستان و کشورهای عربی خلیج فارس حمایت مالی می‌شوند و به همین دلیل، ابزاری در دست این کشورها بوده و برای فلسطین و ملت‌های مسلمان کاری نکرده است.

دبیر کل نُجَباء گفت: آیت الله شیخ عیسی قاسم بزرگتر و والاتر از آن است که علیه وی توطئه چینی شود. ما امیدواریم ایشان "سوپاپ اطمینانی" برای مردم بحرین باشد.

حجت الاسلام الکعبی هشدار داد، اگر رژیم بحرین از بیرون دستوراتی بگیرد و به تکبر و اقدامات سابق خود ادامه دهد، عواقب ناخوشایندی خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: اگر رژیم بحرین به حماقت‌های خود ادامه داد و دستورات عربستان را اجرا کند بی‌شک، تیشه به ریشه خود خواهد زد و هرگز فرصتی برای یافتن راه حل پیدا نخواهد کرد.

این فرمانده برجسته بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق به حضور نظامیان آل سعود در بحرین نیز اشاره کرد و گفت: عربستان سعودی با نیروی بسیار زیاد وارد بحرین شد و در سرکوب مردم این کشور به صورت وحشیانه به رژیم آل خلیفه کمک کرد.

شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: انقلاب بحرین به صورت مسالمت‌آمیز شروع شد ولی رژیم این کشور با قدرت اسلحه با مطالبات قانونی مردم مقابله کرد.

شایان ذکر است، رژیم آل خلیفه قرار است فردا یکشنبه شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور را به اتهام‌های واهی پول‌شویی و اقدام علیه امنیت ملی محاکمه کند.

این رژیم پیشتر اقدام به لغو تابعیت شیخ قاسم کرده است.

بحرین این روزها شاهد تظاهرات خیابانی در اعتراض به محاکمه وی است و نیروهای انقلابی و هیأت علمای این کشور نسبت به تعرض به آیت‌الله عیسی قاسم هشدار داده‌اند.