معاون نظامی نُجَباء:

منتظر موافقت دمشق برای آغاز فعالیت "سپاه آزادسازی جولان" هستیم

  • کد خبر: 1783
  • تاریخ: 1396/01/09 ساعت: 12:34
الشمری تاکید کرد: سپاه آزادسازی جولان برای کمک و مساعدت به برادران در ارتش سوریه تشکیل شد و بر همین اساس، با موافقت برادران در دولت سوریه شروع به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عراق به عنوان یکی از کشورهای درگیر با پدیده تروریسم، نقش مهمی را در محور مقاومت و منطقه ایفا می‌کند. در حال حاضر وجود گروه‌های متشکل از نیروهای مردمی در این کشور مانند مقاومت اسلامی نُجَباء در روند مبارزه با تروریست‌های داعش در عراق و فراتر از آن در سوریه تاثیر بسیاری داشته است.

معاون نظامی مقاومت اسلامی نُجَباء درباره اهمیت ائتلاف ایران و کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم اظهار داشت: رژیم اشغالگر صهیونیستی عامل اصلی مشکلات و حضور گروه‌های تروریستی در منطقه است.

«نصر الشمری» افزود: باید سلاح های مقاومت و ارتش‌های اسلامی و عربی به سوی این رژیم نشانه رود و بر همین اساس نیز نُجَباء اعلام کرد که برای آزادسازی جولان سپاهی تشکیل شود. زیرا آزادسازی این منطقه هم بخشی از روند مبارزه با گروه‌های تکفیری است.

وی همچنین درباره موافقت دولت سوریه با تشکیل سپاه آزادسازی جولان نیز بیان داشت: این سپاه برای کمک و مساعدت به برادران در ارتش سوریه تشکیل شد و بر همین اساس نیز با موافقت برادران در دولت سوریه شروع به کار خواهد کرد.

معاون نظامی نُجَباء تأکید کرد: در صورتی که این موافقت حاصل شود که بسیار هم حائز اهمیت است، سپاه آزادسازی جولان شانه به شانه برادران در ارتش سوریه خواهد جنگید. محور مقاومت در راستای مسأله اصلی یعنی مسأله فلسطین تلاش می‌کند و این تلاش‌ها در تغییر نقشه منطقه از طریق نابودی رژیم غاصب صهیونیستی تاثیر بسیاری دارد.

الشمری در ادامه تصریح کرد: در صورت نابودی این رژیم، مشکلات منطقه به صورت کلی از بین می رود، زیرا عامل اصلی مشکلات منطقه همین رژیم است.

وی درباره نقش مقاومت عراق در معادلات منطقه نیز تصریح کرد: مقاومت عراق سخنان خود را در عرصه عمل نیز پیاده کرد و با ذلیل کردن اشغالگران آمریکایی، آنها را از عراق اخراج کرد؛ درست همانگونه که مقاومت لبنان رژیم صهیونیستی را خار کرد.

معاون نظامی نُجَباء افزود: ابتکار عمل به دست رژیم صهیونیستی و یا دولت جدید آمریکا نیست. چه آن‌ها ادعای آزادی و صلح کنند و یا اینکه از نژادپرستی و فرقه گرایی سخن بگویند.

الشمری در پایان تأکید کرد: در حال حاضر مقاومت اسلامی ابتکار عمل را به دست گرفته است و حضور ما در کنار برادرانمان در سوریه برای مبارزه با تروریسم نیز در همین چارچوب معنا می شود. ما منتظریم که به جای مبارزه با گروه‌های تکفیری در منطقه و بازوان خبیث آن‌ها، با خود رژیم صهیونیستی مقابله کنیم.