خبرگزاری النجباپیشروی 13 کیلومتری «نُجَباء» در محور تکریت به موصل/ فرار داعش از مراکز نفتی و ذخایر تسلیحاتی + تصاویر


فاز دوم عملیات آزادسازی محور تکریت به موصل از 15 بهمن کلید خورد که پیشروی 13 کلیومتری رزمندگان مقاومت موجب فرار تروریست‌های تکفیری از مراکز و ذخایر مهم نفتی و تسلیحاتی شد.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، نیروهای مقاومت عراقی از روز جمعه 15 بهمن‌ماه فاز دوم عملیات آزادسازی موصل از محور تکریت را آغاز کردند که تا به این لحظه، بیش از 13 کلیومتر آزاد و پاکسازی شده است.

رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء در این عملیات، پیشروی قابل توجهی در آزادسازی جزیره "الصینیة" داشتند که شمار زیادی از عناصر گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده و ذخایر تسلیحاتی آنان به غنیمت گرفته شد.

در جریان حملات نُجَباء به جزیره "صلاح الدین" مراکز نفتی مهمی از سیطره تکفیری‌ها خارج شد که داعش پیش‌تر، از آن‌ها به عنوان مقرهای فرماندهی استفاده می‌کرده است.

رزمندگان مقاومت همچنین پنج روستای واقع در جزیره صلاح الدین را آزاد کرد که اهالی آن به منازل خود بازگشتند.

از دستاوردهای جبهه مقاومت در درگیری‌های جزیره صلاح الدین، می‌توان به انهدام خودروهای حامل تیربار داعش و انفجار ده‌ها کمین این گروه تروریستی توسط یگان موشکی نُجَباء اشاره کرد.

روستاهای "عبد علي" و "عرب سایر" واقع در جزیره صلاح الدین روز گذشته شنبه 16 بهمن‌ماه از لوث وجود داعش آزاد و چند انبار ذخیره تسلیحات و مهمات تروریست‌های تکفیری به نفع جبهه مقاومت غنیمت گرفته شد.

از سوی دیگر، رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء موفق شدند در جاده مواصلاتی بیجی به موصل پیشروی هفت کیلومتری داشته باشند.