خبرگزاری النجباشروع سهمگین عملیات تکریت به موصل با بمباران موشکی «نُجَباء» + تصاویر


با اینکه تنها کمتر از دو روز از آغاز عملیات تکریت ــ موصل گذشته است؛ رزمندگان نُجَباء با نزول باران موشک‌های کورنت و فاتح بر داعش، سه روستا را آزاد، یک مقر فرماندهی و سه کمین‎گاه را منهدم، یک خودروی انتحاری را منفجر و شمار زیادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء در ادامه روند عملیات بزرگ "قادمون یا نینوی"، نقش موثری را در محور تکریت ــ موصل ایفا کردند.
در این عملیات که روز گذشته سه شنبه پنجم بهمن‌ماه آغاز شده است؛ سه روستا به نام‌های "جابر هویدي"، "ادمانة" و "فیض الثلج" در غرب الشرقاط آزاد شد.
نخستین ساعات آغازین عملیات با حملات سنگین و دور از انتظار تروریست‌ها شکل گرفت و داعش برای کُند کردن روند آن قصد انفجار یک خودروی انتحاری را داشت که با شلیک موشک‌های هدایت‌شونده کورنت یگان موشکی نُجَباء منهدم شد.
همچنین یکی از مقرهای فرماندهی و دو مرکز کمین تروریست‌های داعش میان دو استان صلاح الدین و الانبار مورد هدف قرار گرفته و منهدم گشت.
از صبح امروز چهارشنبه ششم بهمن‌ماه نیز درگیری‌ها اطراف مناطق "جبال مکحول" و "الشیخ علي" ادامه داشت که تجمع تروریست‌های داعش در خروجی الشیخ علی با چند دور بُرد "فاتح" موشک‌باران شد.
بنا به اعلام مرکز فرماندهی این گروه مقاومت در محور تکریت ــ موصل، آمار دقیقی از شمار تلفات داعش در دست نبوده ولی این تعداد بین 40 الی 50 تن طی کمتر از دو روز عملیات آغاز شده، پیش‌بینی می‌شود.
گفتنی است، مقاومت اسلامی نُجَباء پیشروی خود در الشرقاط را به جهت تامین امنیت جاده تکریت به موصل و در نهایت شروع آزادسازی بخش غربی موصل آغاز کرده است.