خبرگزاری النجبا


در دیدار با احمد بدر الدین حسون؛

شیخ اکرم الکعبی: سوریه خط اول مقاومت علیه جبهه تکفیر است


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در دیدار با مفتی اعظم سوریه تاکید کرد: سوریه خط اول مقاومت علیه جبهه تکفیر است و دولت دمشق این روزها با با نایبان صهیونیست می‌جنگد.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در ادامه سفر خود به سوریه، با شیخ «احمد بدر الدین حسون» مفتی اعظم این کشور دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» در این دیدار با تاکید بر حفظ حلقه مقاومت در سوریه اظهار داشت: ایستادگی نُجَباء و تمام گروه‌های مقاومت در کنار رزمندگان ارتش سوریه، محور مقاومت علیه استکبار جهانی را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه "سوریه تنها کشوری است که رویاروی رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده است"، خاطرنشان کرد: دولت دمشق این روزها با تروریست‌هایی می‌جنگد که برای جنگ نیابتی صهیونیست‌ها به سوریه آمده‌اند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، سوریه را خط اول مقاومت علیه جبهه تکفیر توصیف کرد و گفت: جهان اسلام باید با هوشیاری و بهره گیری از علمای حاضر، توطئه‌های اسرائیلی ــ آمریکایی را خنثی کند.

در ادامه نیز مفتی اعظم سوریه اظهار داشت: در این وهله که جهانیان در پی نابودی سوریه هستند؛ جا دارد که از تلاش رزمندگان و خون شهدای عراقی  قدردانی کنم.

شیخ احمد حسون با بیان اینکه "خون بسیاری از رزمندگان نُجَباء بر خاک این سرزمین ریخته شده است"، تصریح کرد: حقیقتاً مقاومت اسلامی نُجَبا نقش به سزایی در "بازپسگیری مناطق تحت تسلط گروه‌های تکفیری" و "دفاع از مقدسات اسلامی" ایفا کرده است.