خبرگزاری النجبا


در دانشگاه امام صادق(ع) تهران؛

دبیرکل نُجَباء: اقلیم کردستان بدون هماهنگی بغداد، نفت کرکوک را می‌فروشد


شیخ اکرم الکعبی با حضور در دانشگاه امام صادق(ع) تهران بیان کرد: سران اقلیم کردستان، نفت "کرکوک" را بدون هماهنگی دولت عراق می‌فروشند و آن‌ها در عملیات موصل به دنبال گسترش مناطق اقلیم کردستان هستند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در نشست "ابطال النصر" که در دانشگاه امام صادق(ع) تهران برگزار شد، با اشاره به تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی بر جهان اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران، نقشه‌های غرب برای از بین بردن اسلام را خنثی کرد و امام خمینی(ره) توانست معادلات سیاسی سوء را در جهان خنثی کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» ادامه داد: راه جمهوری اسلامی با رهبری آیت الله العظمی خامنه‌ای ادامه پیدا کرد و ایشان تمام امکانات جمهوری اسلامی را در خدمت مقاومت اسلامی در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و فلسطین گذاشت.

وی پیروزی‌های مقاومت را مرهون کمک‌های ایران و آیت الله خامنه‌ای دانست و تاکید کرد: اگر این کمک‌ها نبود، دمشق و بغداد به دست تروریست‌ها سقوط می‌کرد.

این فرمانده برجسته بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق روزهای پیش روی عراق پس از عملیات موفقیت آمیز موصل را اینگونه ترسیم کرد: پس از پایان عملیات نظامی در عراق، مساله مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب در این کشور پیش می‌آید که در این راستا پرداختن به وحدت در عراق ضروری است.

شیخ اکرم الکعبی در خصوص شرکت مقاومت اسلامی نُجَباء در عرصه سیاست عراق گفت: ما به عنوان یک حرکت ولایت‌مدار اعتقاد داریم که حکومت باید اسلامی باشد، اما در عراق، نظام سیاسی جدید به دست آمریکایی‌ها پایه گذاری شد و این نظام سیاسی، قومیت گرا و طائفه گرا است.

وی افزود: ما در نُجَباء اعتقاد داریم به هر حال باید فرآیند سیاسی در عراق وجود داشته باشد، اما به حکومت اسلامی اعتقاد داریم. ما به صورت مستقیم در فرآیند سیاسی عراق شرکت نمی‌کنیم، اما از یک سری گروه‌های سیاسی در عراق حمایت خواهیم کرد.
 
دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در پاسخ به سوالی درباره زمان پایان یافتن جنگ در عراق تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که جنگ در این کشور رو به پایان است و ان‌شاء‌‌الله جنگ در عراق تا پایان سال جاری تمام خواهد شد.

شیخ اکرم الکعبی با اشاره به رابطه حشد شعبی با کُردهای عراق اظهار داشت: ما در عراق از هر کسی که تحت ظلم داعش باشد، حمایت می کنیم؛ زمانی هم که اقلیم کردستان از سوی داعش در خطر بود، در عملیاتی برای حمایت از کُردهای عراق در مقابل گروه تروریستی داعش شرکت کردیم.

وی اضافه کرد: سیاست‌های حزب بارزانی در عراق در تعارض با مصالح اسلام و مسلمانان است. بارزانی به دنبال تشکیل یک دولت طرافدار اسرائیل در شمال عراق است.

این فرمانده برجسته بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق در خصوص رابطه کردها با دولت عراق نیز تصریح کرد: کُردها گرچه جزئی از دولت عراق هستند و رئیس جمهور و برخی از وزرای این کشور کرد هستند؛ اما سران اقلیم کردستان، نفت شهر "کرکوک" را بدون هماهنگی با دولت عراق می‌فروشند و آن‌ها در عملیات موصل هم به دنبال گسترش مناطق اقلیم کردستان هستند که ما با این مساله مخالف هستیم.

شیخ اکرم الکعبی، دولت سوریه را یک دولت مقاوم دانست و افزود: تنها دولت عربی که در مقابل اسرائیل ایستاد، دولت سوریه است و دولت این کشور به گروه‌های مقاومت در لبنان و فلسطین کمک کرد.

وی تصریح کرد: در پشت بحران سوریه، آمریکا و اسرائیل قرار دارند و ایجاد این بحران در سوریه برای ضربه زدن به محور مقاومت بود تا یک دولت طرافدار اسرائیل در سوریه تشکیل شود. اکنون نیز ارتباط گروه‌های تروریستی با اسرائیل مشخص است و مجروحین این گروه‌ها در بیمارستان‌های اسرائیل درمان می‌شوند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در پایان، صرف حفظ حکومت سوریه را یک پیروزی خواند و اظهار داشت: ما در سوریه با هزاران تروریست می‌جنگیم. دولت سوریه به دلیل وجود مقاومت و کمک ایران در برابر تروریست‌ها ایستادگی کرد، گرچه که شاید جنگ در سوریه به دلیل کمک کشورهای غربی و عربی به تروریست‌ها مدت زمان زیادی طول بکشد.