خبرگزاری النجبا


الکعبی در گفتگو با شبکه پرس تی وی:

داعش دشمن شیعه و اهل‌سنت است/ تخریب 90% "الرمادی" توسط جنگنده‌های آمریکایی


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در مصاحبه اختصاصی با شبکه پرس تی وی انگلیسی بیان کرد: در عملیات آزادسازی الرمادی، جنگنده‎های آمریکایی 90 درصد این شهر را تخریب کردند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری "پرس تی وی" انگلیسی در معرفی این گروه مقاومت اظهار داشت: مقاومت اسلامی نُجَباء سه تیپ نظامی دارد که در هر تیپ حدود سه هزار نیروی رزمنده است، تیپ عمار یاسر در استان حلب سوریه حضور دارد و دو تیپ دیگر مقاومت اسلامی نُجَباء در قالب تیپ‌های 12 و 30 حشد در عراق می جنگند، تعداد نیروهای نظامی و اداری این گروه در عراق و سوریه حدود 10 هزار نفر است، اما هزاران نیروی داوطلب هم به عنوان نیروهای بسیجی در زمان ضرورت در خدمت مقاومت اسلامی نُجَباء هستند.
حجت الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» با تاکید بر حضور اهل سنت در مقاومت اسلامی نُجَباء تصریح کرد: برادران اهل سنت هم به عنوان نیروی کادر این گروه در تیپ 30 حشد حضور دارند و برادران اهل سنت در کنار ما در نبردهای شهرهای فلوجه و سامراء علیه داعش جنگیدند. بحث‌های طائفه گرایی از سوی برخی سیاستمداران مطرح می‌شود اما ما در عراق از شهروندان اهل سنت، مسیحی و ایزدی در برابر داعش دفاع می‌کنیم.
وی حمله به مقدسات را خط قرمزی برای مسلمانان دانست و افزود: داعش نه تنها به مقدسات شیعیان حمله کرده، بلکه مقدسات اهل سنت هم در کشورهای مختلف از سوی داعش هدف قرار گرفته است. ایران نیز اعلام کرد، حمله به مقدسات خط قرمز این کشور است و در این راستا همه جانبه به ما در مبارزه با داعش کمک کرده و هماهنگی خوبی بین ما و ایران در نبرد با گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه وجود دارد.
فرمانده برجسته بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق با تاکید بر حمایت کشورهای مختلف از جریان تروریسم ادامه داد: تروریست‌ها از 140 کشور از جمله انگلیس و فرانسه در عراق و سوریه حضور دارند و گروه‌های تروریستی در این دو کشور از کشورهای غربی و عربی پشتیبانی می‌شوند که با اسارت تعدادی از تروریست‌های خارجی از کشورهای مختلف ــ از جمله عربستان و ازبکستان ــ این موضوع بر ما مسجل شد.
شیخ اکرم الکعبی در خصوص نقش منفی عربستان در منطقه تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در منطقه، وجود یک دولت وهابی در عربستان است که برای تاسیس این دولت، بسیاری از اهل تسنن و شیعیان کشته شدند. برخی از دولت‌های عربی و غربی از گروه‌های تروریستی در منطقه حمایت می‌کنند، این در حالی است که بسیاری از علمای اهل سنت، داعش و جبهة النصرة را خوارج می‌دانند.
وی رفتار آمریکا در برابر داعش را دوگانه دانست و افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند در منطقه درگیری‌های داخلی وجود داشته باشد و به دنبال هدف قرار دادن اسلام از داخل هستند. آمریکا در منطقه رفتار دوگانه‌ای دارد، از یک سو از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند و از سوی دیگر ادعای حقوق بشر و مبارزه با داعش را دارد.
دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با تاکید بر حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی گفت: بسیاری از گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله «نورالدین زنکی» از سوی آمریکا حمایت می‌شوند، عناصر گروه تروریستی نورالدین زنکی طی هفته‌های اخیر یک نوجوان فلسطینی را در سوریه، مقابل دوربین‌ها ذبح کردند، آمریکا نه تنها این جنایت را محکوم نکرد، بلکه به حمایت خودش از این گروه تروریستی ادامه داد.
شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: آمریکا از ابتدای ورود به منطقه از جمله عراق، نه تنها به مردم خیری نرسانده، بلکه جنگ و ویرانی را برای منطقه به بار آورده است، ائتلاف آمریکایی ضد داعش هیچ دستاوری نداشته، بلکه این ائتلاف به وجود آمد تا داعش در یک منطقه مشخص فعالیت کند و توازن قوا بین حشد و داعش در عراق به وجود بیاید. آمریکا به هیچ وجه به دنبال از بین بردن داعش نیست و این کشور به گروه تروریستی داعش کمک می‌کند.
وی، ایران را حامی عراق دانست و افزود: ایران در زمان حمله داعش به عراق، یک موضع تاریخی گرفت و به نیروهای حشد کمک کرد، درحالیکه آمریکا فقط ادعای مبارزه با داعش را دارد. پیروزی در عملیاتی همچون آزادسازی شهر الرمادی که جنگندههای آمریکایی در آن حضور داشت‌ به قیمت تخریب 90 درصدی این شهر منجر شد.
فرمانده برجسته بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق در خصوص ضرورت ورود نیروهای عراقی به سوریه خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم که نیروهای حشد پس از آزادی شهر موصل، باید به صورت رسمی وارد خاک سوریه شوند و برای حفظ امنیت ملی عراق، شهرهای رقه و دیرالزور سوریه را آزاد کنند. این کار باید با هماهنگی دولت‌های عراق و سوریه صورت بگیرد تا مناطق اشغال شده داعش در سوریه از جمله شهر رقه که پایتخت این گروه تروریستی است، آزاد شود.