خبرگزاری النجبا


در برنامه زنده شبکه خبر؛

الکعبی: حشد شعبی تحت اشراف کامل سردار سلیمانی است


دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء در برنامه زنده شبکه خبر عنوان کرد: الحشد الشعبی از توده‌های مردم عراق و با اشراف فرمانده سپاه قدس تشکیل شده است و این گروه در عراق، عمق مردمی دارد.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجباء عراق عصر امروز دوشنبه هشتم شهریورماه در برنامه زنده "روی خط خبر" شبکه خبر سیما درمورد الحشد الشعبی عراق گفت: نیروهای حشد، نیروهای داوطلب مردمی هستند که پیش از این جزو گروه‌های مقاومت عراق بودند و سال‌ها با نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق مبارزه کردند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» با تاکید بر نقش سردار سلیمانی در تشکیل حشد ادامه داد: الحشد الشعبی از توده‌های مردم عراق و با اشراف سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس تشکیل شده و این گروه در عراق، عمق مردمی دارد.
وی، مقاومت اسلامی نُجَباء را یکی از گروه‌های تشکل دهنده حشد دانست و افزود: نُجَباء به عنوان یکی از گروه‌های مقاومت عراق در بسیاری از عملیات آزادسازی مناطق مختلف عراق از دست داعش شرکت کرده است؛ همچنین رزمندگان نُجَباء از چندین سال پیش تاکنون در استان حلب سوریه حضور دارند و در این استان ضد گروه‌های تروریستی می‌جنگند.
فرمانده برجسته بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق ضمن اعلام خبر آزادسازی شهر الخالدیه در خصوص اهمیت این شهر گفت: شهر الخالدیه در استان الانبار در غرب عراق قرار دارد و این شهر از مدت‌ها پیش در اشغال داعش بود و گروه تروریستی داعش، این شهر را اداره می‌کرد.
شیخ اکرم الکعبی افزود: شهر الخالدیه به لحاظ جغرافیایی، یک شهر پر از مزارع کشاورزی است و به این دلیل آزاد کردن این شهر سخت بود، همچنین پس از آزادی شهر فلوجه، بسیاری از تروریست‌های داعشی به شهر الخالدیه رفتند و باقی ماندن الخالدیه در دست داعش، خطری برای شهر فلوجه بود و به همین دلیل ما چاره‌ای جز آزادی شهر الخالدیه از دست داعش را نداشتیم.
وی با اشاره به عملیات آزادسازی شهر موصل گفت: آزاد کردن تمام مناطق پیرامون شهر حلب همچون مناطق ال