خبرگزاری النجبا


رئیس شورای سیاسی نُجَباء در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

مطالبات مردمی مشروع و دخالت‌های عبری-عربی-غربی ملموس است/ پشت‌پرده تظاهرات 25 اکتبر


شیخ «علی الاسدی» ضمن انتقاد از وعده‌های عملی نشده دولت که در طول 16 سال گذشته موجب نارضایتی مردم عراق شده است، تأکید کرد که عناصر خارجی در صدد سوءاستفاده از مطالبات مشروع شهروندان و انتقام‌گیری از مقاومت هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، رئیس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفتگویی اختصاصی با باشگاه خبرنگاران جوان به تشریح تحولات اخیر عراق پرداخت و "فساد سازمانی" دولت پس از سال 2003 را علت ناآرامی‌های کشور توصیف کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «علی الاسدی» ضمن تأیید مشروعیت مطالبات مردمی در عراق، عناصر خارجی را به نفوذ و مداخله فرصت‌طلبانه با هدف تخریب ساختار سیاسی کشور و انتقام‌گیری از مقاومت متهم کرد.

وی خاطرنشان ساخت که دشمنان تمرکز خود را بر ایران، حزب‌الله و الحشد الشعبی گذاشته‌اند؛ چراکه مهم‌ترین عناصر به شکست کشاندن نقشه‌های آنان و تغییر معادله در خاورمیانه هستند.

این مسؤول ارشد مقاومت با اشاره به جایگاه والا و ابتکار عمل مرجعیت در عراق، ابراز خوش‌بینی کرد که این کشور با همت جوانان غیور، آینده بهتری خواهد داشت.

الاسدی با بی‌تاثیر خواندن وعده‌های دولت به تامین خواسته تظاهرکنندگان تصریح کرد: ملت عراق از شعار و وعده خسته شده است، چراکه هیچ‌یک از وعده‌های 16 سال گذشته به ملت و همچنین وعده‌های انتخاباتی، محقق نشده است.

مشروح این مصاحبه در ادامه از منظ