خبرگزاری النجبا


رئیس کمیسیون امنیت ملی در دیدار شیخ اکرم الکعبی

بروجردی: آیت الله سیستانی به خوبی توطئه آمریکایی سعودی را مدیریت کرده است


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: مذهبی نشان دادن جنگ در عراق، توطئه آمریکا و عربستان بوده و آیت الله سیستانی به خوبی این مساله را مدیریت کرده است.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با "شیخ اکرم الکعبی" دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء که عصر روز یکشنبه هفتم شهریورماه انجام شد؛ با اشاره به تاریخ معاصر عراق اظهار داشت: سال‌های اخیر برای مردم عراق، سال‌های سختی بود. مردم عراق پس از یک دوره بحرانی نیازمند بازسازی بودند، اما با اشغال عراق توسط نیروهای آمریکایی، صدها هزار شهروند عراقی به دست نیروهای اشغالگر کشته شد.

دکتر «علاءالدین بروجردی» ادامه داد: برای عراق مایه افتخار است که نیروهای اشغالگر پس از اشغال عراق نتوانستند در این کشور باقی بمانند، در حالی که آمریکا پس از جنگ جهانی دوم وارد هر کشوری که شد، در آنجا باقی ماند، کشورهایی همچون ژاپن، کره جنوبی و افغانستان تن به ذلت قبول حصانت قضایی سربازان آمریکایی دادند.

وی در خصوص مقاومت مردم عراق در برابر آمریکا تصریح کرد: نه دولت و نه مجلس عراق تن به خواسته‌های آمریکا ندادند و نیروهای آمریکا در نهایت از عراق خارج شدند. این قضیه افتخاری برای مردم عراق است، گرچه آمریکا در ادامه از تروریست‌ها در عراق حمایت کرد و این همان کار شیطان بزرگ است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس با اشاره به بحران حضور داعش در عراق گفت: طی سال‌های اخیر، فعالیت‌های گروه‌های تروریستی در عراق افزایش یافت و این مساله یک چالش امنیتی را برای این کشور به وجود آورد که ما همیشه در این لحظات سخت در کنار مردم و نیروهای مسلح عراق بوده‌ایم تا مردم این کشور استقلال خودشان را کسب کنند.

دکتر بروجردی با تاکید بر کمک‌های ایران به عراق ادامه داد: ما تجربه‌های دوران دفاع مقدس را به صورت پیوسته در اختیار عراق و سوریه قرار دادیم و تشکیل الحشد الشعبی در عراق یک گام مبارک بود.

وی در خصوص موضع ایران در قبال آینده عراق تصریح کرد: ما مخالف تجزیه عراق هستیم و عراق باید به صورت یکپارچه باقی بماند، این به نفع ملت عراق و امت اسلام است. البته علی رغم تمام فشارهای آمریکا و هم پیمانانش، نقشه این کشورها در منطقه شکست خورد.

وی با اشاره به نقشه آمریکا در منطقه گفت: آن چیزی که آمریکا در منطقه به دنبال آن است، منحرف کردن ملت‌ها از مساله فلسطین به جنگ‌های داخلی است، در مقابل این تلاش ها، باید محکم ایستاد و از عزت اسلامی دفاع کرد و در نهایت رژیم صهیونیستی با وجود تمام کمک‌ها شکست خورده است و آمریکا هم در میان مدت و در دراز مدت سرنوشت شوروی را پیدا می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس با تاکید بر اهمیت سرنوشت عراق برای ایران ادامه داد: آنچه که برای ما اهمیت دارد، این است که این دوران سخت و درگیری به پایان برسد و در این مدت ارتباطات در عالی ترین سطوح بین ایران و عراق به وجود آمده است.

وی با اشاره به خودکفایی ایران در حوزه نظامی گفت: ما در ایران تمام تسلیحات موردنیاز نیروهای مسلح را خودمان می‌سازیم و این دستور قرآن است که در مقابل دشمن از لحاظ نظامی آماده شویم، این درحالی است که ایران از لحاظ نظامی پیش از انقلاب اسلامی به صورت کامل به آمریکا وابسته بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس با  تاکید بر پیروزی نهایی بر ضد داعش ادامه داد: ما امیدواریم که مجاهدت‌های ملت عراق، حشد و نجباء، پیروزی نهایی را در عراق رقم بزند.

بروجردی، مذهبی نشان دادن جنگ در عراق را توطئه آمریکا و عربستان دانست و افزود: مرجعیت عراق به این مساله توجه دارد و آیت الله سیستانی به خوبی این مساله را مدیریت کرده است. ما هم امیدواریم که به زودی شاهد پایان یافتن بحران در عراق و سوریه باشیم.

بروجردی در پایان این دیدار با ذکر جنایت‌های عربستان در یمن خاطرنشان کرد: یمن نمادی از جنایت‌های آمریکا و هم پیمانانش در منطقه است و عملکرد آل سعود در یمن بدتر از جنایت های اسرائیل در جنگ غزه بود.