خبرگزاری النجبا


سخنگوی نُجَباء در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری مهر:

آمریکا رژیم‌های مرتجع عربی را مانند گله گوسفند چوپانی می‌کند/ تجهیز مقاومت به پیشرفته‌ترین موشک‌ها


مهندس «نصر الشِمَّری» با تشبیه رژیم‌های مرتجع عربی به گله گوسفندانی که آمریکا آن‌ها را چوپانی می‌کند، از مجهز شدن مقاومت به تسلیحات و موشک‌های پیشرفته خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفتگویی اختصاصی به پرسش‌های خبرگزاری مهر پاسخ داد.

مهندس «نصر الشِمَّری» ناخرسندی آمریکا از شکست داعش را عامل طراحی حملاتی علیه مواضع الحشد الشعبی دانست و دستور نخست‌وزیر عراق مبنی بر ممنوعیت پرواز بدون مجوز پهپادها و جنگنده‌های خارجی را "شجاعانه" توصیف کرد.

وی با تأکید بر اینکه پاسخ به بمباران مقرهای حشد، فقط علیه آمریکا خواهد بود، خاطرنشان ساخت که مقاومت و کشور عراق به تسلیحات بازدارنده دسترسی خواهند یافت.

سخنگوی نُجَباء تحریم‌های آمریکا علیه این جنبش را فاقد تأثیر خواند و از اصرار مقاومت بر اخراج اشغالگران از خاک عراق خبر داد.

الشِمَّری بار دیگر یادآور شد که دستور 10 ماده‌ای نخست‌وزیر عراق، فرمانی برای منظم کردن امور است و به ادغام، انحلال، یا کم کردن نقش الحشد الشعبی ربطی ندارد.

وی همچنین با تشبیه رژیم‌های مرتجع عربی به گله گوسفندانی که آمریکا آن‌ها را چوپانی می‌کند، تصریح کرد که نشانه‌های زوال آنان آشکار شده است.

مشروح این مصاحبه در ادامه از منظرتان می‌گذرد:

 

1 ـ طی هفته‌های اخیر شاهد وقوع «انفجارهای زنجیره‌ای» در مواضع و انبار مهمات "الحشد الشعبی" بوده‌ایم. به‌عنوان نمونه، یکی از انفجارها در انبار مهمات نیروهای مقاومت مردمی در شهر "آمرلی" صلاح‌الدین و دیگری نیز چندی پیش در نزدیکی پایگاه هوایی "بلد" اتفاق افتاد. بسیاری از گروه‌های عراقی انگشت اتهام را به سمت آمریکا نشانه رفته‌اند. علت اصلی وقوع این انفجارها از دیدگاه شما چیست؟

 

تعرض به مراکز الحشد الشعبی و هدف قرار دادن فرماندهان بسیج مردمی از سوی نیروهای آمریکایی امر جدیدی نیست و در گذشته نیز اینگونه حملات در جریان عملیات‌های نظامی جاری در عراق صورت گرفته است. همینطور تجاوزاتی علیه نیروهای ارتش و پلیس عراق صورت گرفته است.

گو اینکه دولت عراق در این باره سکوت کرد و سانسور رسانه‌ای مشکوکی صورت گرفت که شاید علت آن، فشارهای آمریکا بر همه دولت‌های عراق باشد.

دلیل حملات یادشده این است که آمریکا الحشد الشعبی و مقاومت اسلامی را عنصر اصلی به شکست کشاندن پروژه داعش می‌داند؛ پروژه‌ای که آمریکا به‌دنبال طولانی کردن آن و ایجاد تغییر در نقشه منطقه بود تا امنیت اسرائیل را تضمین و نفوذ و هیمنه آمریکا را محقق کند.

همچنین آمریکایی‌ها الحشد الشعبی و مقاومت را هم‌پیمان ایران می‌دانند. البته ما خود را هم‌پیمان نمی‌بینیم، بلکه فراتر از آن معتقدیم که مسلمانان یک امت هستند و هرجا که باشند مسأله‌ای واحد دارند.

 

2 ـ «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق، اخیرا به لغو توافقنامه‌های پرواز پهپادها و جنگنده‌های خارجی بر فراز آسمان عراق بدون مجوز دولت بغداد، اقدام کرد. فرماندهان «الحشد الشعبی» نیز تأکید کردند که در صورت پرواز پهپادهای ناشناس بر فراز آسمان عراق، با آن برخورد می‌کنند. موضع شما در این خصوص چیست؟

 

این فرمان از نظر ما شجاعانه و بی‌سابقه است. ما با تمام قدرت از این دستور نخست‌وزیر حمایت می‌کنیم زیرا اجرای آن ضامن امنیت کشور، ملت و نیروهای مسلح است.

البته معتقدیم که خوی استکباری و غرور آمریکایی‌ها به آنان اجازه پایبندی به این دستور را نمی‌دهد. کما اینکه همینطور شد و پس از صدور این دستور، باز هم چندین حمله هوایی علیه نیروهای الحشد الشعبی صورت گرفت.

 

3 ـ طی روزهای اخیر حرف و حدیث‌های فراوانی پیرامون ورود اسرائیل به عرصه مبارزه با گروه‌های مقاومت عراق و دست داشتن این رژیم در عملیات‌های خرابکارانه در این کشور مطرح شده است. درصورت اثبات این مداخله مستقیم صهیونیست‌ها، در آینده الحشد الشعبی چه گزینه‌ یا گزینه‌هایی را برای مقابله با تل‌آویو در نظر خواهد داشت؟

 

با وجود اینکه کارشناسان نظامی به مسأله اعتراف رژیم صهیونیستی به بمباران مراکز الحشد العشبی از زاویه‌ای دیگر نگاه می‌کنند، ولی به‌نظر ما این امر حاکی از جابجایی نقش رژیم صهیونیستی و ایالات‌متحده است.

آمریکا در مورد منافع و حضور خود در عراق احساس خطر می‌کند، زیرا سلاح مقاومت به‌راحتی می‌تواند به منافع آمریکا در عراق حمله کند. به همین دلیل این بمباران به رژیم صهیونیستی نسبت داده شد زیرا گمان می‌کنند که سلاح مقاومت از آنان دور است.

ولی به دو شیوه می‌توان به این حمله‌ها پاسخ داد؛

اول: ما رژیم صهیونیستی و ایالات‌متحده را یکی می‌دانیم و اگر نیروهای آمریکا در عراق حضور نداشتند، صهیونیست‌ها نمی‌توانستند به‌راحتی به آسمان عراق برسند. بنابراین آمریکا باید مسؤولیت این تجاوز را به عهده بگیرد. پس پاسخ این بمباران، فقط علیه آمریکا خواهد بود.

دوم: ما معتقدیم که رژیم صهیونیستی قدرت مقاومت و توانایی عراق را به‌خوبی تشخیص نمی‌دهد؛ حال آنکه مقاومت و کشور عراق می‌توانند سلاح بازدارنده را ـ حتی اگر در حال حاضر نداشته باشند ـ به‌دست آورند.

 

 

4 ـ جنبش در سال 2008 در لیست تحریمی ایالات‌متحده آمریکا قرار گرفته است؛ اما این اقدام، پایان گام‌های خصمانه واشنگتن علیه "نُجَباء" نبود تا اینکه چندماه پیش وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه جنبش اعمال کرد. ماهیت تحریم‌های واشنگتن علیه نُجَباء چیست و آیا این تحریم‌ها می‌تواند تأثیری بر روند فعالیت‌های این جنبش داشته باشد؟

 

ما لیست تحریم را لیست شرافت، افتخار و لیست حق علیه باطل و استکبار جهانی می‌دانیم. ما هیچ‌گاه دوست آمریکا نبودیم که امروز دشمن آن شویم. ما همیشه در جبهه مقابله با استکبار جهانی ـ به شکل عام ـ و آمریکا و رژیم صهیونیستی ـ به شکل خاص ـ بوده‌ایم. حتی اگر مواضع و جایگاه‌ها برای همه مشتبه شود، ما همیشه در جایگاه و موضع مقابله با استکبار خواهیم بود.

اما در خصوص تأثیر تحریم بر ما، باید بگوییم اصلا تأثیری وجود ندارد، زیرا هیچ‌یک از اعضای نُجَباء و سران آن سرمایه‌ای در هیچ بانکی ندارند و هیچ‌کدام از آن‌ها به فکر تفریح در سواحل آمریکا نیستند!

سرمایه مجاهدان، ایمان و توکل بر خدا و سیاحت آنان، جهاد در راه خداست. ما بدون شک در همین موضع خواهیم ماند، حتی اگر این تحریم‌ها بارها تکرار شود.

 

 

5 ـ دیدگاه شما در خصوص فرمان 10 ماده‌ای نخست‌وزیر عراق چیست؟ دیدگاه‌های متفاوتی در خصوص این فرمان وجود دارد؛ برخی آن را تقویت الحشد الشعبی می‌دانند و برخی دیگر آن را به‌نوعی انحلال این گروه مقاومتی تلقی می‌کنند.

 

چندین بار توضیح دادیم که دستور 10 ماده‌ای نخست‌وزیر، یک فرمان برای منظم کردن امور است و به ادغام، انحلال، یا کم کردن نقش الحشد الشعبی کاری ندارد و اغلب بندهای آن در گذشته توسط الحشد الشعبی اجرا شده است.

ما معتقدیم که مقاومت، سلاح یا قدرت نیست. اگرچه این امور ضروری است، اما مقاومت در حقیقت ایمانی است در سینه مجاهدان و تا زمانی که این ایمان باقی است، مقاومت نیز باقی می‌ماند. همین عقیده بود که الحشد الشعبی را شکل داد و با وجود امکانات کم، سبب تحقق پیروزی‌های بزرگ شد؛ چه برسد به حالا که قدرت و امکانات مقاومت و الحشد الشعبی چندبرابر شده است.

 

6 ـ یکی از مسائل محل مناقشه‌ای که همچنان در خصوص عراق در محافل سیاسی و رسانه‌ای مطرح می‌شود، مسأله تداوم حضور نظامی آمریکا در عراق و وجود پایگاه‌های آمریکایی در این کشور است. گروه‌های مقاومت ازجمله نُجَباء نیز همواره نسبت به این مسأله معترض بوده‌اند. چه گزینه‌هایی را برای خروج نهایی آمریکا از عراق در دستور کار دارید؟

 

موضع ما در مورد غیرقانونی بودن حضور نیروهای آمریکا در عراق تغییر نکرده است، زیرا وجود هر نوع نیروی خارجی در سرزمین عراق در اختیار دولت نیست بلکه در اختیار پارلمان است.

اما کسانی که می‌گویند این حضور مستشاری یا آموزشی است، همانند کسی هستند که چشمان خود را بر خورشید بسته تا وجود آن را انکار کند.

مستشار و مربی به پایگاه‌های بزرگ با هزاران نیروی مسلح به انواع اسلحه، هواپیما و زره‌پوش در داخل خاک عراق چه نیازی دارد؟!

آنان حضوری دقیقا نظامی و اشغالگرانه در خاک عراق دارند.

طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق در پارلمان ارائه شد، ولی متأسفانه رئیس مجلس از بررسی این طرح جلوگیری کرد. البته بعد از فتوای آیت‌الله‌العظمی حائری (دام‌ظله) این طرح با قدرت به پارلمان برمی‌گردد و در غیر این صورت راهی در برابر مقاومت جز اجرای حکم شرعی به وسیله همه امکانات موجود و راه نظامی از جمله آن است، باقی نخواهد ماند.

 

 

7 ـ ارزیابی شما از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های مقاومت در نقاط مختلف منطقه به‌ویژه در عراق چیست؟ اساسا نقش پیروزی انقلاب اسلامی در شکل‌گیری گروه‌های مقاومت در سراسر منطقه طی قریب به چهار دهه گذشته را چگونه می‌بینید؟

 

آشکارا بگویم که اگر جمهوری اسلامی نبود، مقاومت اسلامی در عراق، لبنان یا فلسطین وجود نداشت و اگر هم وجود می‌داشت بسیار ضعیف می‌بود.

قبل از جمهوری اسلامی، مقاومت چیزی جز سنگ و تفنگ در اختیار نداشت؛ ولی با پشتیبانی جمهوری اسلامی، مقاومت امروز پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و هزاران موشک در اختیار دارد که با آن رژیم صهیونیستی را در لبنان و فلسطین به ذلت کشاند و اشغالگران آمریکایی را در عراق شکست داد و آنان را بیرون انداخت. لذا پس از آن دلیلی برای بازگشت، غیر از بهانه داعش نداشتند و اکنون در نقاط دورافتاده مستقر شده‌اند و جرأت ندارند در مناطق مرکزی و جنوبی عراق آفتابی شوند.

 

 

8 ـ امروز شاهدیم که برخی حکام منطقه از جمله سعودی، امارات، بحرین و... به تبعیت از سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها، درحال پیاده‌سازی سناریوهای مد نظر آن‌ها در منطقه هستند. عامل یا عوامل این تبعیت و وابستگی را چه می‌دانید و آیا تداوم این مسیر توسط حکام عرب می‌تواند به اهداف بیگانگان در منطقه ازجمله عراق جامه عمل بپوشاند؟

 

دلیل اصلی برای اثبات ضعف این رژیم‌ها ـ که شبیه گله گوسفند هستند و چوپان آمریکایی آنان را به هرسو بخواهد می‌برد ـ این است که از ملت‌های خود جدا هستند، به آنان ظلم می‌کنند و شکم‌های سرانشان از اموال حرام پر شده است.

فراموش نکنیم که این حکومت‌های ضعیف توسط استکبار جهانی به‌ویژه دولت انگلیس به‌وجود آمدند و در حال حاضر آمریکا وارث این جایگاه شده است.

به‌خدا قسم انسان آزاده برایش راحت‌تر است که در صحرا زندگی کند و خاک بخورد، تا اینکه شاه باشد و ترامپ همانطور که با حکام عربستان و امثال آنان رفتار می‌کند، با او رفتار کند.

اما در خصوص اهداف این رژیم‌ها باید بگویم که کمتر از آن هستند که اصلا هدفی داشته باشند. آن‌ها مجری اهداف و پروژه‌های آمریکا و پرداخت‌کنندگان هزینه‌های حماقت آمریکا در منطقه هستند.

آنان امروز عاجزتر از آنند که بتوانند هدفی را در منطقه محقق کنند و تمام هدفشان طولانی‌تر کردن عمر حکومت‌های خود می‌باشد؛ پس از آنکه نشانه‌های زوالشان برای هر عاقلی آشکار شده است.

 

المتحدث الرسمي باسم النجباء في حوار مع وكالة مهر:

اميركا تقود الانظمة الرجعية العربية كقطيع غنم/ المقاومة تسلحت باحدث الصواريخ

 

وصف المهندس نصر الشمري الانظمة العربية الرجعية بقطيع غنم تقودها اميركا، وأعلن عن تسليح المقاومة بسلاح وعتاد متطور.

 

أفاد مكتب الاعلام والعلاقات لحركة النجباء في الجمهورية الاسلامية، أن المتحدث الرسمي باسم النجباء رد على اسئلة مراسل وكالة مهر خلال حوار اجري معه.

وأشار المهندس نصر الشمري الى أن غضب اميركا من هزيمة داعش كان العامل وراء استهداف مقرات الحشد الشعبي، واصفا قرار رئيس الوزراء العراقي الذي ينص على منع تحليق الطائرات والمقاتلات الاجنبية دون ترخيص الحكومة العراقية بـ"الشجاع".

وأكد على أن الرد على استهداف مقرات الحشد الشعبي سيكون على اميركا حصرا، موضحا أن المقاومة ودولة العراق ستحصل على سلاح رادع.

وِأشار المتحدث الرسمي باسم النجباء الى أن الحظر الامريكي على الحركة لا جدوى منه، معلنا عن اصرار المقاومة على طرد المحتلين من الاراضي العراقية.

وذكر الشمري أن الامر الديواني الصادر عن رئيس الوزراء العراقي، هو امر تنظيمي ولا يشير الى دمج او حل او تمييع دور الحشد الشعبي.

ووصف الانظمة الرجعية العربية بقطيع غنم تقوده اميركا، مصرحا أن علائم زوالها بانت في الافق.

ولكم فيما يلي نص الحوار:

 

1 - شاهدنا في الاسابيع الماضية حدوث "نفجيرات متسلسلة" في مواقع ومخازن الحشد الشعبي. كمثال على ذلك حصل تفجير في مخزن اسلحة الحشد الشعبي في منطقة "امرلي" في محافظة صلاح الدين والتفجير الثاني حصل بالقرب من مطار بلد، ولذلك أن أغلب الفصائل العراقية تتهم امريكا بتنفيذ هذه التفجيرات، ما هو السبب الاساسي خلف حدوث هذه التفجيرات وفق رؤيتكم؟

 

التفجيرات والاعتداءات على مواقع الحشد الشعبي واستهداف قيادات الحشد الشعبي ليس جديدا على القوات الامريكية فقد حصلت مثل هذه الاعتداءات اثناء العمليات العسكرية لعدة مرات وحصلت مثلها على قطعات الجيش العراقي والشرطة الاتحادية. وسط صمت حكومي وتعتيم اعلامي مريب وربما مرده الى الضغوط التي تمارسها الحكومة الامريكية على الحكومات العراقية المتعاقبة.

السبب وراء هذه الهجمات ان الامريكان يرون في الحشد الشعبي والمقاومة الاسلامية  انه الجهة التي احبطت مخطط داعش الذي ارادوا له ان يطول كثيرا ويعاد على ضوءه رسم خارطة المنطقة من جديد بما يضمن امن الكيان الصهيوني اولا ونفوذ امريكا وسيطرتها على شعوب المنطقة ثانيا.

وكذلك رؤيتهم للحشد والمقاومة بإنهم حلفاء الجمهورية الاسلامية ونحن بالطبع لاننظر الى اننا حلفاء وانما ننظر الى ان المسلمين حالتهم واحدة وقضيتهم واحدة حيثما كانوا.

 

2 - أقدم السيد عادل عبدالمهدي رئيس الوزراء العراقي بالغاء معاهدة تحليق الطائرات المسيرة والمقاتلات الاجنبية في سماء العراق، كما أكدت قيادات الحشد الشعبي على الرد على الطائرات المسيرة التي تحلق في سماء العراق دون ترخيص الحكومة، ما هو موقفكم من هذا الامر؟

 

أن قراررئيس الوزراء هو قرار جريء وشجاع وغير مسبوق ممن سبقه ونحن نشد على يده ونساند هذا القرار بكل قوة وتطبيقه يعد ضمانة لامن العراق واهله وقواته.  

وعلى رغم من ذلك، اننا نظن ان استكبار الامريكان وعجرفتهم تمنعهم من الالتزام بهذا القرار وهذا ماحصل فعلا حيث حصلت عدة غارات على قطعات الحشد الشعبي  بعد اصدار هذا القرار.

 

3 - طرحت في الايام الاخيرة شبهات حول دخول الكيان الصهيوني الى ميدان مواجهة الفصائل العراقية المقاومة وتدخله في العمليات التخريبية في العراق، فلو ثبت التدخل الاسرائيلي المباشر، ما هي خيارات الحشد الشعبي لمواجهة تل ابيب؟

 

رغم ان المراقب العسكري قد ينظر الى الامر من زاوية اخرى حول اعلان الكيان الصهيوني مسؤوليته عن الغارات التي استهدفت مقرات الحشد الشعبي  وذلك بتصورنا هو عملية تبادل ادوار بين الكيان الصهيوني والولايات المتحدة.  

اميركا تخشى على مصالحها ووجودها داخل العراق الذي يمكن ان تطاله اسلحة المقاومة بكل سهولة لذلك تم نسبة الغارات الى الكيان الصهيوني الذي بتصورهم يعتبر بعيدا نسبيا عن سلاح المقاومة.

ولكن يمكن الرد بطريقتين؛

اولهما: اعتبار الكيان الصهيوني والولايات المتحدة حالة واحدة ولولا وجود القوات الامريكية لما كان ممكننا لهم الوصول الى الاجواء العراقية بهذه السهولة ويجب ان تتحمل الولايات المتحدة مسؤولية هذه الاعتداءات والرد يكون عليها حصرا.

وثانيهما: نرى ان الكيان الصهيوني واهم بتشخيص قدرات المقاومة  وقدرات العراق فهم يستطيعون الحصول على اسلحة الردع المناسبه للصهاينة ولغيرهم ان لم تكن موجودة فعلا.

 

4 - تم وضعکم على لائحة الارهاب في عام 2018 من قبل الولايات المتحدة، ولكن هذا الاجراء لم يكن اخر الاجراءات الامريكية العدائية ضد "النجباء"، فقبل عدة اشهر اقدمت وزارة الخزانة الامريكية على وضع حظر جديد ضد الحركة. برأيكم ما هي حقيقة هذا الحظر الذي تنفذه واشنطن ضد النجباء وهل أن هذا الحظر له تأثير على أنشطة الحركة؟

 

نحن نعتبر قائمة العقوبات هي قائمة الشرف والفخر وقائمة الحق ضد الباطل والاستكبار العالمي ونحن لم نكن يوما اصدقاء اميركا لنصبح اليوم عدوا لها، فنحن دوما كنا في خندق المواجه للاستكبار العالمي عموما واميركا والكيان الصهيوني خصوصا. ولو تداخلت المواقع والمواضع على الجميع فلن نكون الا في الموقع والموضع المواجه لهذا الاستكبار.

اما عن تأثير العقوبات علينا فهو تأثير غير موجود اطلاقا فليس من رجالات النجباء وقادتها من يمتلك رؤوس الاموال او البنوك، ولامن يفكر منهم بزيارة شواطيء اميركا.

أن رأس مال المجاهدين هو الايمان بالله والتوكل عليه وسياحتهم هي الجهاد في سبيله وسنبقى على نفس الموقف بدون شك لو تكررت هذه العقوبات مرات ومرات.

 

5 - ما هو رأيكم حول الامر الديواني الصادر عن رئيس الوزراء العراقي ؟ توجد آراء مختلفة حول هذا الامر، أن البعض يؤكد أن الامر يعزز مكانة الحشد الشعبي وهناك من يقول أن هذا الامر يعني حل الحشد الشعبي، ما هو رأيكم حول ذلك؟

 

اكدنا ووضحنا مرات عديدة ان الامر الديواني هو امر تنظيمي وليس فيه دمج او حل او تمييع لدور الحشد الشعبي واغلب فقراته تم تنفيذها سابقا من قبل الوية الحشد الشعبي.

ونحن نرى ان المقاومة ليست اسلحة وقدرات وان كانت هذه الامور ضرورية، ولكنها عقيدة في صدور المجاهدين ومادامت هذه العقيدة باقية فالمقاومة باقية وهذه العقيدة نفسها هي التي صنعت الحشد الشعبي وجعلته يحقق هذه الانتصارات الكبرى بامكانات متواضعة فكيف والحشد الشعبي والمقاومة اليوم وقد تضاعف قدراتها وامكاناتها اضعاف مضاعفة.

 

6 - أن احدى القضايا التي اثارت ضجة حول العراق في المحافل السياسية والاعلامية هي استمرار تواجد القوات والقواعد الامريكية في العراق، وأن فصائل المقاومة العراقية ومن ضمنها حركة النجباء ترفض باستمرار التواجد الامريكي، ما هي خياراتكم النهائية لطرد القوات الامريكية من العراق؟

 

مازلنا على موقفنا ان وجود القوات الامريكية في العراق هو وجود غير شرعي لان وجود اي قوات اجنبية داخل الاراضي العراقية ليس  من صلاحيات الحكومة وانما من صلاحيات البرلمان حصرا.  

وان من يتحدث عن ان هذا الوجود هو استشاري او تدريبي هو كمن يغمض عينيه عن الشمس لينكر وجودها.

المستشارون والمدربون لاتكون اعدادهم الاف ولايكونون مدججين بالاسلحة والطائرات والمدرعات ولايكون للمدربين والمستشارين قواعد كبيرة وواسعة داخل البلاد. فحضورهم يشكل حضور عسكري محتل في الاراضي العراقية.

قد تم طرح مشروع في البرلمان لاخراج هذه القوات من الاراضي العراقية الا ان رئاسة البرلمان مع شديد الاسف عرقلت طرح هذا المشروع للتصويت، وبعد الفتوى المباركة الصادرة عن اية الله العظمى السيد الحائري (دام ظله) سوف يعاد طرح هذا المشروع بقوة داخل البرلمان والا فلا مناص امام المقاومة من العمل على تنفيذ هذا الحكم الشرعي بكافة الوسائل المتاحة امامها ومنها العسكرية طبعا.

 

7 - ما هو تقييمكم لدعم الجمهورية الاسلامية الايرانية لفصائل المقاومة العراقية في مختلف مناطق العالم خاصة في العراق؟ وما هو دور انتصار الثورة الاسلامية في تشكيل فصائل المقاومة في كافة المنطقة خلال 4 عقود؟

 

بكل وضوح لو لم تكن الجمهورية الاسلامية لما كان للمقاومة الاسلامية سواء في العراق او في لبنان او في فلسطين اي وجود وان كان فأنما يكون بالشكل البسيط والمتواضع.

المقاومة قبل قيام الجمهورية الاسلامية كانت لاتملك الا الحجر والبندقية ولكنها اصبحت اليوم بفضل دعم الجمهورية الاسلامية تمتلك احدث الاسلحة والاف الصوراريخ التي هزمت الكيان الصهيوني واذلته في لبنان وفلسطين وهزمت الاحتلال الامريكي في العراق واخرجته مدحورا من ارض العراق ولم يجد الا حجة داعش ليعود الى المناطق النائية من الاراضي العراقيه ولكنه لايجرؤ ان يكون له موقعا واحدا في وسط وجنوب العراق خوفا من سلاح المقاومة.

 

8 - نرى أن بعض حكام المنطقة وعلى رأسهم السعودية والامارات والبحرين و... اتباعا للسياسات الامريكية والبريطانية التوسعية، يحاولون تنفيذ مخططات هذه الدول في المنطقة، برأيكم ما هي اسباب هذه التبعية للغرب وأن استمرار حكام الدول العربية في هذه الاستراتيجية هل يمكن أن تحقق اهداف الاجانب في المنطقة ومن ضمنها العراق؟

 

ان السبب الرئيسي لكون هذه الحكومات الضعيفة اشبه بقطيع غنم يقوده الراعي الامريكي هو انفصال هذه الحكومات عن شعوبها وظلمها وطغيانها على هذه الشعوب وتشبع بطونها من المال الحرام الذي نهبته من حقوق شعوبها.  

ولاننسى كذلك ان اصل وجود هذه الحكومات الضعيفة والعميلة انما نشأ عبر الاستكبار العالمي البريطاني ووريثه الامريكي.  

والله انه ليهون على الحر الكريم ان يسكن الصحاري ويأكل التراب على ان يكون ملكا يعامله ترامب بمثل مايعامل به حكام السعوديه وامثالهم.

اما اهداف هذه الحكومات فهي اقل من ان تكون لها أهداف اصلا وانما هي منفذ للاهداف والمشاريع الامريكية ودافعي تكاليف لكل حماقات امريكا في المنطقة .  

هم اليوم اعجز عن تحقيق اي هدف وانما اصبح همهم هو اطالة بقائهم قدر المستطاع بعد ان لاحت بوادر زوالهم لكل ذي عقل وبصيرة.

 

Al-Nujaba’s spokesman in a specific talk with Mehr NA:

The US grazes reactionary Arab regimes like flocks of sheep/ Resistance is equipped with highly advanced missiles

 

Engineer Nasr ash-Shimmari, saying that the US grazes reactionary Arab regimes likes flocks of sheep, announced the equipment of the Resistance with highly advanced weapons and rockets.

 

According to the report of al-Nujaba’s Centre for Relations and Media Affairs in Iran, the official spokesman of al-Nujaba Islamic Resistance, attending in a specific talk, answered the questions of Mehr NA.

Engineer Nasr ash-Shimmari, saying that the dissatisfaction of the US over the defeat of the ISIS is the cause of making arrangements for attacking the positions of the IPMF, described the order of the Iraqi prime minister prohibiting unpermitted flight of foreign drones and fighters above Iraq a courageous act.

Stressing that the response to the bombing of the positions of the IPMF will only be against the US, he pointed out that the Resistance and Iraq will have access to the deterrent weapons.

The spokesman of al-Nujaba described the sanctions of the US against this Movement as ineffective and pointed to the insistence of the Resistance on the expulsion of occupiers of the Iraqi land.

Once again, ash-Shimmari reminisced that the 10-article order of the Iraqi prime minister is on the organisation of the affairs and not about the integration, dissolution or downplaying the role of the IPMF.

Saying that reactionary Arab regimes are like flocks of sheep grazed by the US, he explained that the signs of their demise have become evident.

The full text of the interview is the following:

 

1- In the past weeks, a chain of blasts happened in the positions and arsenals of the IPMF. For instance, an explosion happened in the arsenal of the Popular Forces in Amerli, Saladin, and some others near the airbase in Balad. Many Iraqi groups accused the US of carrying out the attacks. What is the chief cause of these explosions in your opinion?

 

Attack against the bases of the IPMF and targeting the commanders of these forces by American forces isn’t strange or unprecedented, as they have repeatedly done such actions in their military operations in Iraq. Moreover, some attacks have been conducted against the Army and police of Iraq.

It seems as if the Iraqi government showed no response to these attacks and the attacks were suspiciously censored by the media whose main cause could be the pressures of the US on all Iraqi governments.

The cause of the said attacks can be the fact that the US regards the IPMF and the Islamic Resistance responsible for the defeat of the ISIS project; the project the US attempted to prolong and make changes into the map of the region so that the security of Israel, together with its own influence and dominance, would be guaranteed.

Besides, Americans consider the IPMF and Resistance the allies of Iran. Yet, we don’t regard ourselves so, but beyond that, we believe that Muslims, in whatever land, form a single Ummah and have a single cause

 

 

2 - The Iraqi prime minister, Adel Abd al-Mahdi, issued an order revoking the agreements over the flight of foreign drones and fighters in the sky of Iraq without the permission of Baghdad government. The commanders of the IPMF stressed that in case unknown drones fly in the Iraqi sky, they will confront it. What is your position in this regard?

 

The issuance of this order was a courageous and unprecedented act. We advocate this order as powerfully as possible for its implementation guarantees the security of the state, people and military forces.

However, we believe that the arrogant nature and vanity of Americans prevent them from observing this order, as they have done so and following the issuance of the order, they carried out some air attacks against the forces of the IPMF.

 

 

3- In the past few days, it was repeatedly mentioned that Israel has been involved in the attacks against the Iraqi Resistance groups and in the destructive operations in Iraq. In case this issue is proved, what will be the choice of the IPMF in response to Tel Aviv?

 

Although military experts look into the admission of the Zionist Regime to the bombing of the IPMF centres from another standpoint, we believe whatever the Zionists have said is a piece of evidence on the exchange of the parts of the Zionist Regime and the US.

The US feels danger about its presence and positions in Iraq as the weapons of the Resistance can easily target them. Thereby, the bombings have been attributed to the Zionist Regime as they think Israelis are too far from the arms of the Resistance to be targeted.

However, the attacks can be responded through two methods:

First: We regard the Zionist Regime and the US the same and if the American forces weren’t present in Iraq, the Zionist couldn’t reach the Iraqi sky easily. Therefore, the US should be known as responsible for these aggressions, and the response to these bombings will only target the US.

Second: We believe that the Zionist Regime isn’t aware of the power and capabilities of Iraq properly; yet, the Iraqi Resistance and country can have access to deterrent weapons, even they may have such arms now.

 

4- In 2008, the Movement was inserted into the sanction list of the US, nonetheless, this action was not the end of US hostile actions against al-Nujaba, and some months ago, the US Ministry of Treasury imposed some sanctions against it. What is the nature of the US sanctions against al-Nujaba? And can they impact the activities of the Movement?

 

The sanction list is the list of dignity, honour and the list of the Right against the wrong and the world arrogant powers. We have never been the friends of the US to be its friend today. We have always been presented in the front of the battle against the world arrogance, in general terms, and against the US and the Zionist Regime, in specific terms. Even if the lines between the positions blur, we will still stand in the position of combat against arrogant powers.

But, concerning our sanctions, we ought to say they have had no impact, as no member or head of al-Nujaba has capital in a bank or none of the said people thinks of having recreations in US beaches.

The capital of combatants is faith and trust in God and their recreation is the battle on the path of Heaven. Certainly, we will remain in this position even if such sanctions are imposed again and again.

 

5 - What is your idea about the 10-article order of the Iraqi prime minister? It is seen differently by different people, some say it will enforce the IPMF and others say that it leads to the dissolution of these forces.

We have repeatedly said that the 10-article order of the prime minister is on the organisation of affairs and not about the dissolution of the IPMF or downplaying its role, and many of its articles have been executed by the IPMF in the past.

We believe that the Resistance is not having a weapon or power. Although they are necessary, the Resistance is the belief owned by the combatants; therefore, the Resistance will remain until this faith exists. The same belief formed the IPMF and despite its limited equipment, it could achieve great victories; and now, it is everything different, as the power and equipment of the Resistance and the IPMF have highly developed.

 

6 - A disputed issue, still dealt with in political and media arenas, is the continuation of the US military presence in Iraq and the existence of its bases in this country. The Resistance groups have long objected to this issue. What options do you have on the table concerning the final expulsion of the US forces of Iraq?

 

Our position about the illicitness of the presence of American forces in Iraq hasn’t changed, as the parliament issues the permit for the presence of foreign forces in Iraqi land and not the government.

However, those who say the US is present in Iraq for advisory and training purposes are the ones having closed their eyes on the Sun in order to deny its existence.

Why should do the advisor or trainer have large bases with thousands of armoured military forces equipped with different weapons and fighters inside Iraqi land?

Indeed, their presence is military and for occupation.

The bill on the expulsion of the US forces of Iraq was presented to the Iraqi parliament, however, the speaker has laid it aside. But, following the issuance of the Fatwa by Ayatollah Haeri, the plan will strongly return to the parliament; and thus, there will be no way but the execution of this religious rule using all existing means and even through the military option.

 

7 - What is your assessment of the IRI supports of the Resistance Groups in different parts of the region, specifically in Iraq? Basically, how do you see the part of the victory of the Islamic Revolution in the formation of the Resistance Groups across the region in four past decades?

I should openly announce that if there were no Islamic Republic, there would be no Islamic Resistance in Iraq, Lebanon or Palestine, and even if they existed, they would be weak.

Prior to the Islamic Republic, the Resistance had nothing but stones and some arms; yet, thanks to the supports of the IRI, today, the Resistance has the highly advanced weapons and thousands of missiles, and it is capable of vanquishing the Zionist Regime in Lebanon and Palestine, it has managed to conquer the American occupiers in Iraq and ousted them. Therefore, Americans had no other pretext to return to Iraq but the ISIS, and now, they are based in faraway areas and don’t dear to come to central or southern areas of Iraq.

 

8 - Today, we see that some rulers of the countries of the Region, such Saudis Arabia, UAE, Bahrain and etc., following the expansionist policies of the US and UK, are playing out the scenarios intended by the said powers. In your opinion, what is/are the cause/s of such following and dependence? Do this path and its following by heads of Arab states lead to the fulfilment of the aims of foreigners in the region, including Iraq?

The chief cause of the weakness of these regimes, that are like flocks of sheep grazed by the US, is the gap between them and their nation, as they wrong their nation and their bellies have become full with the ill-gotten materials.

We shouldn’t forget that these weak governments have been established by the world arrogant powers, specifically by the UK and now, the US has inherited the position of the UK.

Certainly, a liberate man prefers the simple life in a desert to being a weak ruler, like Saudi heads, treated condescendingly by trump.

But, concerning the purposes of these regimes, I should mention that they are too weak to have any aim. They attempt for the fulfilment of the purposes and projects of the US, furthermore, they pay the costs of the stupidity of the US.

They are too weak to meet any aim in the region, and following the appearance of the signs of their demise, they are solely attempting to prolong their rule.