خبرگزاری النجبا


حضور دبیرکل در شبکه الکوثر

دبیرکل نُجَباء: عملیات موصل، نبرد با «داعشی‌های سیاسی عراق» است


شیخ اکرم الکعبی اظهار داشت: داعشی‌های سیاسی، برخی از سیاستمداران عراقی هستند که با مواضع سیاسی‌شان به داعش خدمت می‌کنند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق شب گذشته شنبه ششم شهریوماه در برنامه زنده "قضیة ساخنة" شبکه الکوثر اظهار داشت: رزمندگان نُجَباء طی سال های اخیر در اغلب عملیات علیه داعش در عراق حضور پیدا داشتند و اولین حضور این نیروها در مناطق اطراف بغداد به خصوص "النباعی" بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبي» ادامه داد: رزمندگان ما در عملیات آزادسازی راه سامراء، بیجی و تکریت نیز حضور داشتند و اکنون در کوه‌های مکحول مستقر هستند. آن‌ها همچنین در کمربند امنیتی پیرامون شهر کربلا نیز حضور دارند.
وی درباره عملیات آزادسازی شهر موصل تاکید کرد: عملیات آزادسازی موصل، تنها یک نبرد با داعش نیست، بلکه معرکه ای با آمریکا هم هست چرا که آمریکا در اطراف این شهر حضور دارد.
فرمانده ارشد بسیج مردمی عراق، نیروهای الحشد الشعبی را صاحب اراده و تجربه جنگ با نیروهای آمریکایی توصیف کرد و گفت: این رزمندگان در گذشته، اشغالگران را از عراق بیرون انداختند و حشد توانایی شکست داعش یا هر گروه تروریستی دیگر را دارد.
شیخ اکرم الکعبی خاطرنشان ساخت: عملیات آزادسازی شهر موصل، نبرد با داعشی‌های سیاسی هم هست، چرا که این افراد به دنبال ایجاد اقلیم های طائفی در عراق هستند. از سوی دیگر این عملیات نبرد با بارزانی هم هست که به دنبال تشکیل یک دولت طرافدار اسرائیل در شمال عراق است.
این فرمانده برجسته نیروهای مردمی عراق تصریح کرد: رسانه‌های متعلق به آمریکا، پس از پیروزی‌های حشد شعبی در این شهرها، سخن از بدرفتاری این رزمندگان با مردم به میان آوردند، در حالی که بسیج مردمی با مردم رفتار انسانی داشت و نیروهای حشد حتی به قیمت شهید دادن، مردم را از مناطق درگیری خارج کردند.
وی افزود: در این میان، نیروهای سپاه قدس ایران هم به ما در نبردها مشورت دادند و خون پاسداران ایرانی در عراق و سوریه با خون رزمندگان عراقی و سوریه آمیخته شد.
دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق با بیان اینکه رزمندگان حشد عملیات آزادسازی مناطق را طی چند روز به پایان می‌رسانند، تاکید کرد: اما برخی از دولتی‌ها و داعشی‌های سیاسی، حشد را به جنایت جنگی متهم می‌کنند. به همین منظور گاهی عملیات بسیج مردمی متوقف می‌شود تا به اتهامات رسانه‌ای پاسخ داده شود و سپس عملیات از سرگرفته می‌شود.
شیخ اکرم الکعبی در توضیح «داعشی‌های سیاسی» در عراق عنوان کرد: منظور، برخی از سیاستمداران عراقی هستند که با مواضع سیاسی‌شان به داعش خدمت می‌کنند؛ این افراد از سوی دولت‌هایی که به داعش کمک می‌کنند، حمایت می‌شوند و در برابر عملیات حشد علیه داعش واکنش منفی نشان می‌دهند.
وی، در بخش دیگری به مخالفت قاطع آمریکایی‌ها از تحرکات حشد شعبی اشاره کرد و گفت: آمریکا نمی‌خواهد که بسیج مردمی در عملیات آزادسازی موصل شرکت کند و شاهدان عینی بارها دیدند که هواپیماهای آمریکایی به داعش کمک می رساند.
دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق در خصوص حضور گروه‌های تروریستی در سوریه نیز اظهار داشت: در سوریه اسم گروه های تروریستی شاید با یکدیگر فرق کند اما روش و فکر این گروه ها با هم یکی است. حتی گروهی مثل ارتش آزاد که می‌گویند لائیک است، به طائفه گری دامان می زند. همه این گروه‌ها ذبح و قتل عام می‌کنند و ما همه این گروه‌ها را تروریست می‌دانیم.
شیخ اکرم الکعبی افزود: اکنون در نجباء، گردان‌هایی از اهالی اهل سنت شهر تکریت و استان الانبار حضور دارند که این نیروها در کنار رزمندگان نجباء بر ضد داعش می‌جنگند، البته با حضور روحانیون اهل سنت معتدل می‌توانیم که پایگاه فکری داعش را در عراق از بین ببریم.
وی در پایان خطاب به رهبران داعش تاکید کرد: ما راه رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع) را دنبال می‌کنیم، شما داعشی‌ها اسلام را تخریب کردید، اما ما نماینده اسلام اصیل هستیم، شما در طول تاریخ شکست خوردید، اما ما در طول تاریخ پیروز شدیم و دوباره هم پیروز می‌شویم