خبرگزاری النجبا


محاصره تروریست ها در حلب

شاهراه تروریست‌ها برای «فک حصار» حلب بسته شد/ مناطق استراتژیک


تروریست‌های جیش الفتح که با سیطره بر "الراموسة" محاصره حلب را شکسته بودند؛ شب گذشته رزمندگان نُجَباء موفق به بازپسگیری این منطقه استراتژیک و پیشروی هفت کیلومتری شدند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، طی یک هفته اخیر، "محاصره تروریست‌ها در حلب توسط گروه‌های مقاومت و ارتش سوریه" در صدر اخبار این کشور، منطقه و حتی جهان قرار گرفته است و در مقابل، تروریست‌های تکفیری نیز از سه روز قبل، عملیات فک حصار را آغاز کرده‌اند.

در این معرکه، رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء شب گذشته سه‌شنبه 12 مردادماه توانستند جاده استراتژیک "الراموسة" واقع در جنوب حلب ــ که به تصرف "جیش الفتح" در آمده بود ــ را آزاد و پس از آن به مقیاس هفت کیلومتر پیشروی کنند.

الراموسة از آن جهت استراتژیک خوانده می‌شود که پیش از این تروریست‌ها با سیطره بر آن، محاصره را شکسته و به عبارتی راه را بر رزمندگان مقاومت برای نفوذ به حلب بسته بودند.

همچنین در این پیشروی‌ها، یگان موشکی مقاومت اسلامی نُجَباء و رزمندگان حزب الله لبنان با گشودن آتش گسترده، "الحویز" را از چنگال تروریستها خارج کردند.

در همین عملیات، اتحاد حزب الله لبنان و حرکة النجباء عراق موجب آزادسازی خاکریز استراتژیک "السابقیه" واقع در جنوب حلب از سایه شوم ترویست‌ها شد.

در تحولات یاد شده، رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء 27 تن از عناصر "جیش الفتح" را به هلاکت رسانده و یک تانک و دو نفربر را نیز به غنیمت گرفتند.

گفتنی است، "جیش الفتح" نام یک گروه ترویستی نبوده، بلکه اتاق عملیات مشترک (تکفیری‌ها و شورشیان مسلح) با حضور اکثریت گروه‌های تروریستی برای سیطره بر سرزمین مردم سوریه و قتل عام آنان است.