خبرگزاری النجبادبیرکل نُجَباء: سفیر سعودی در عراق عنصر نامطلوب است


دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نُجَباء» با تأکید بر اینکه «ثامر السبهان» سفیر سعودی در بغداد یک شخصیت اطلاعاتی است، اعلام کرد: این فرد مأمور پیگیری پروژه تخریب در عراق است.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی «نُجَباء» به طرح انتقادات تندی از «ثامر السبهان» سفیر سعودی در بغداد پرداخت.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اعلام کرد: سفیر عربستان سعودی در عراق یک شخصیت کاملا اطلاعاتی است.

دبیرکل این جنبش در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که در دست داریم، مأموریت السبهان در عراق پیگیری پروژه تخریب است.

شیخ «اکرم الکعبی» همچنین از اخراج نشدن سفیر سعودی از بغداد ابراز شگفتی کرد.

وی در ادامه افزود: سفیر سعودی در عراق اظهارات بسیار خطرناکی را مطرح کرده است که حاکی از دخالت آشکار سعودیها در امور داخلی عراق است و این اظهارات بوی فرقه گرایی می دهد.

الکعبی با بیان اینکه عربستان سعودی هنوز موضع منفی خود نسبت به عراق را تغییر نداده است، اظهار داشت: سفیر سعودی در عراق توسط دستگاه اطلاعات آمریکا آموزش دیده و مأموریت آن انجام اقداماتی است که منافع ایالات متحده در سراسر جهان را تأمین کند.

گفتنی است، «ثامر السبهان» سفیر سعودی در عراق چندی پیش در یک پیام توئیتری نبرد بزرگ آزادسازی شهر فلوجه عراق را «فرقه‌گرایانه» توصیف کرده بود.

وی پیشتر نیز در اظهاراتی علیه نیروهای «حشد الشعبی» مدعی شده بود که آنها در نزد اهالی استان الأنبار مقبولیت ندارند.