خبرگزاری النجبا


رفتار نجیبانه الحشد الشعبی با آورگان

رفتار نجیبانه الحشدالشعبی با آوارگان به رغم تبلیغات مسموم


الحشدالشعبی در حفاظت از غیرنظامیان ، همانگونه که مرجعیت عالی در نجف اشرف خواسته بود، سنگ تمام گذاشتند و پوچ بودن تبلیغات را که به اعتقاد عراقی ها، با هدف حمایت از داعش صورت می گرفت، ثابت کردند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران،مناطق عملیاتی فلوجه در 55 کیلومتری غرب بغداد، طی یک هفته گذشته شاهد انتقال بیش از چهار هزار خانوار به مناطق امن بود و نیروهای عراقی عمل کننده، با به خطر انداختن جان خود معابر امنی برای خروج زنان ، کودکان و مردان غیرنظامی گشودند.
تنها در کرمه دست کم هزار خانوار به مناطق امن انتقال یافتند و حرکت النجباء از جمله گروه های الحشدالشعبی، در طول روزهای گذشته بخشی از نیروهای خود را به این امر اختصاص داد.
نیروهای الحشدالشعبی در جریان بازکردن راه برای انتقال خانواده ها و در حین انتقال آنان به مناطق امن، صحنه های انسانی حیرت آوری را به تصویر کشیدند و این درحالی بود که حجم تبلیغات علیه نیروهای الحشدالشعبی و هراس افکنی برنامه ریزی شده برخی دولت های منطقه، در هفته های گذشته به اوج رسیده بود.
روز پنجشنبه گذشته، نیروهای جنبش النجباء در خارج از شهر کرمه، زیر آتش داعش معبری ایجاد کرده و خانواده ها را در مسیری امن هدایت کردند و در جریان این اقدام انسانی، تعدادی از نیروهای عمل کننده شهید و زخمی شدند.
با اینحال، این نیروها برای سرعت بخشیدن به کار انتقال خانواده ها، کودکان را در آغوش گرفته و بار همراه زنان و سالخوردگان را نیز تا خودروهایی که در فاصله ای دورتر توقف کرده بودند، حمل می کردند.
بسیاری از اهالی کرمه که به مدت 30 ماه زیر تازیانه های گروه تکفیری تروریستی داعش قرار داشتند، با دیدن این صحنه ها چشم هایشان از اشک خیس شد و سر و صورت نیروهای عراقی اعم از النجباء، تیپ علی اکبر و سایر نیروها مانند پلیس دولت مرکزی و ارتش را بوسیدند.
دولت عراق نیز به دنبال اوج گیری تبلیغات مسموم علیه نیروهای عراقی بویژه الحشدالشعبی ، روز سه شنبه ، رسانه های عرب منطقه را به انعکاس واقعی و صحیح اخبار و گزارش های مربوط به عملیات فلوجه فراخواند.
تاکنون بیشترین حجم حملات را رسانه های دولت سعودی و کشورهای حوزه خلیج فارس ، در محور بعثی - سعودی شکل داده اند و تلاش زیادی کردند این عملیات شروع نشود و یا در میانه راه سعی کردند آن را متوقف کنند و در جریان این پروژه القا می کردند که حامی اهالی اهل سنت فلوجه و نگران آنان هستند، حال آنکه این دولت ها در طول 30 ماهی که داعش مردم این منطقه را به بهانه های واهی اعدام کرد و یا دختران و زنانش را مورد تعرض قرار داد، هیچگاه ابراز نگرانی نکرده و حتی به زبان این اقدامات را محکوم نکردند.
اکنون شهر کرمه و حومه های آن از جمله 'السجر' در جنوب غرب این شهر حداقل سه چهار روز آرامی را پشت سر گذاشته و دامنه نبردها از این شهر تا عمق 10 کیلومتری فاصله گرفته است.
خبرنگاران ایرنا روز سه شنبه تا آن سوی نیزارهای السجر تا پل السجاریه حضور یافتند و با خبر شدند در این منطقه حدود 10 تا 15 خانوار حاضر به ترک منطقه نشده و در خانه هایشان مانده اند و اکنون چند روزی است که نیروهای النجباء به این خانوادها، آب و لوازم ضروری از جمله مواد غذایی می رسانند.
فرمانده تیپ گروه مقاومت اسلامی 'النجباء' در استان الانبار وابسته به تشکیلات مردمی الحشد الشعبی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود که نیروهای مردمی 'الحشد الشعبی' در جریان عملیات آزاد سازی کرمه
بیش از یک هزار خانواده را از محور درگیری به مناطق امن انتقال دادند.
'ابوسجاد السلیماوی' اضافه کرد که همه این خانواده ها بدون اینکه قطره ای خون از دماغ یکی از آنها جاری شود در کمال عزت و احترام به مناطق امن انتقال داده شدند و برخی خانواده ها هم ترجیح دادند که در خانه های خود بمانند که نیروهای مردمی الحشد کاری با آنها نداشتند.
به گفته وی، هم اکنون حدود 10 تا 15 خانواده در منازل خود در حومه کرمه باقی مانده و نیروهای الحشد الشعبی به طور روزانه بخش از آذوقه خود را در اختیار آنها قرار می دهند.
وی تاکید کرد که بعد از انجام پاکسازی کامل شهر از مین و بمب های کار گذاشته شده، خانواده ها به خانه و کاشانه خود بازخواهند گشت.
بخش کرمه در 18 کیلومتری جنوب شرق فلوجه در پنجنشبه گذشته (26 ماه می) و تنها بعد از چهار روز از شروع عملیات مهم و سرنوشت ساز آزادی سازی فلوجه به طور کامل آزاد شد.