خبرگزاری النجبا


حضور حاج قاسم در فلوجه

ژنرال پرآوازه ایرانی به عراق رفت/ حاج قاسم در اتاق عملیات


درحالی که فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تا ظهر روز دوشنبه جهت سخنرانی در همایشی در قم حضور داشت؛ ساعاتی بعد خود را به عراق رساند و در اتاق عملیات فلوجه شرکت کرد.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، ساعت صفر عملیات بزرگ آزادسازی شهر "فلوجه" بامداد روز گذشته دوشنبه سوم خردادماه اعلام شد و 13 گروه مقاومت عراقی با پشتیبانی ارتش و نیروهای امنیتی هجوم های زمینی، هوایی و توپخانه ای را از همان اولین لحظات با بالاترین توان آغاز کردند.

به گفته یکی از مقامات الحشد الشعبی (سازمان بسیج مردمی عراق)، دولت آمریکا طی نامه ای به «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق، از عملیات آزادسازی فلوجه ابراز نارضایتی و به بهانه درخطر بودن اهل سنت این شهر، مخالفت کرد(!).

واحد "اعلام حربی" گروه های مقاومت اسلامی و شبکه های ماهواره ای منتسب به آنان با اعزام خبرنگار به منطقه درگیری، پیشروی های سریع رزمندگان و غافلگیری تروریستهای داعش را مخابره کردند.

از صبح سوم خرداد جلسات متعددی با حضور شخصیت های مطرح همچون «ابومهدی المهندس» قائم مقام الحشد الشعبی، «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء و «هادی العامری» رئیس شاخه نظامی سازمان بدر، در اتاق عملیات فلوجه برگزار شد.

همانطور که انتظار می رفت؛ سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، نیز عصر دیروز وارد عراق شد و سپس در جمع فرماندهان عملیات بزرگ آزادسازی فلوجه حضور یافت که تصاویر آن توسط نمایندگی ایران مقاومت اسلامی نُجَباء منتشر شد.

این درحالی است که سردار سلیمانی صبح الی ظهر روز دوشنبه را جهت ایراد سخن در همایش "حوزه انقلابی؛ بیم ها و امیدها" در قم گذراند.

برخی منابع غیر رسمی در عراق از فرماندهی کامل عملیات توسط این ژنرال متفکر ایرانی سخن به میان می آورند و مطلب یادشده صرفاً جهت انجام رسالت اطلاع رسانی بیان می گردد.