خبرگزاری النجبا


فلوجه در محاصره 13 گروه مقاومت

شیخ اکرم الکعبی خبر داد: فلوجه در محاصره 13 گروه مقاومت/ عملیات بزرگ آزادسازی از 4 محور


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، گروه های شرکت کننده در عملیات فلوجه را 13 تشکل عنوان کرد و گفت: عملیات بزرگ آزادسازی این شهر، از چهار محور انجام می پذیرد.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران،دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در سخنانی به تحولات جدید میدانی عملیات بزرگ آزادسازی شهر "فلوجه" پرداخت و اظهار داشت: گروه های مختلف بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) تمام مقدمات جنگ را به پایان رسانده اند و در حال حاضر منتظر فرمان شروع عملیات هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ «اکرم الکعبی» با بیان اینکه آغاز این عملیات به معنای فرا رسیدن زمان مرگ داعش در عراق است، تصریح کرد: گروه های مقاومت و نیروهای امنیتی عراق، دور تا دور شهر "الگرمه" را کمربند امنیتی ایجاد کرده اند و از مردم فلوجه نیز خواسته اند که هرچه سریعتر این شهر ــ که به قتلگاه داعش تبدیل خواهد شد ــ را ترک کنند.

وی افزود: اکنون گروه های مقاومت با ساماندهی حشد شعبی، شهر فلوجه را محاصره کرده اند و قرار است از چهار محور عملیاتِ زمینی، هوایی و توپخانه ای صورت پذیرد.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء گروه های مقاومت شرکت کننده در عملیات فلوجه را 13 تشکل اعلام کرد و گفت: علاوه بر رزمندگان ما، "سرايا عاشوراء"، "شاخه نظامی سازمان بدر"، "کتائب حزب الله"، "سرايا الخرساني"، "عصائب أهل الحق"، "سرايا العقيده"، "تیپ رزمی العباس(ع)"، "تیپ علی اكبر(ع)"، "کتائب سيد الشهداء(ع)"، "تیپ رزمی امام علی(ع)" "تیپ أنصار المرجعيه" و "سرايا الجهاد" پشت دروازه ورودی فلوجه حضور دارند.

شیخ اکرم الکعبی همچنین روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه، ضمن اعلام حرکت نیروهای ویژه نُجَباء به سمت فلوجه، این شهر را مرکز تروریسم عراق خواند و تاکید کرد: ما با ملت مقاوم عراق پیمان می بندیم که انتقام خون شهدا را از تروریستهای داعش بگیریم و به یاری خداوند، پیروزی قطعی در راه است.