خبرگزاری النجباشهرك استراتژيك "العيس" آزاد شد


رزمندگان مقاومت اسلامى نُجَباء از نخستين لحظات امروز با تدارك حمله اى همه جانبه به شهرك العيس و تپه هاى استراتژيك آن، بصورت كامل بر آن مسلط شدند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، شهر العيس واقع در ريف جنوبي حلب صبح امروز سه شنبه ٢٤ فروردين از لوث وجود تروريستهاى تكفيرى آزاد شد.

رزمندگان مقاومت اسلامى نُجَباء از نخستين لحظات امروز با تدارك حمله اى همه جانبه به شهرك العيس و تپه هاى استراتژيك آن، بصورت كامل بر آن مسلط شدند.

العيس، تا ١٢ فروردين در تصرف نيروهاى مقاومت بود كه تروريستهاى جبهة النصرة با يورش به اين شهرك استراتژيك، آن را اشغال كردند.

پيش از اين نيز رزمندگان مقاومت اسلامى نُجَباء العيس را آزاد كرده بودند و اين دومين بارى است كه شهرك العيس توسط آنان پاكسازى و بصورت كامل آزاد مى شود.

العيس به جهت داشتن تپه هاى مشرف بر مناطق مجاور، استراتژيك خوانده مى شود و تصرف اين شهر به معناى امتياز داشتن برجك مراقبت براى صيانت از مناطق هم جوار است.

خبرنگار اعزامى واحد الاعلام الحربى مقاومت اسلامى نُجَباء به العيس در اين باره گزارش داد: حمله به العيس كاملاً ناگهانى و در اوج ناباورى عناصر جبهة النصرة صورت گرفت.

وى افزود: تروريست ها در ابتدا قصد مقاومت در برابر رزمندگان اسلام را داشتند كه با مشاهده هجوم مجاهدين نُجَباء از تمامى جهات، براى عدم قرار گيرى در تله محاصره، به مناطق پست تر عقب نشينى كرده و العيس را بصورت كامل تخليه نمودند.

بر اساس اين گزارش، تروريست هاى النصره درحالى كه به عقب مى گريختند، هدف گلوله قناص ها و تك تيراندازها قرار گرفته و دها تن از آنان به هلاكت رسيدند و يا مجروح شدند.