خبرگزاری النجبا


الکعبی در دیدار با آیت الله امامی کاشانی:

نُجَباء از همه مظلومان جهان فارغ از دین و مذهبشان دفاع می‌کند


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء بیان کرد: ما در مکتب اهل بیت فرقی بین سنی و شیعه قائل نیستیم و از همه مظلومان جهان دفاع می کنیم، فارغ از اینکه چه دین و مذهبی دارند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران،حجت الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» ظهر روز سه شنبه 22 دی ماه 1394 در دیدار با آیت الله امامی کاشانی گفت: مقاومت اسلامی نُجَباء از جمله گروه های مقاومتی است که در مقابل اشغالگری آمریکا مقاومت می کردند و توانستند خسارتهای زیادی به آنها وارد نمایند و همچنین قبل از اشغال آمریکا نیز با نظام صدام مبارزه می کردند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ادامه داد: پس از حملاتی که از سوی غرب و طرفدارانش یعنی قطر، عربستان سعودی و ترکیه با هدف حمایت از منافع رژیم صهیونیستی انجام شد، یعنی همان حملاتی که در عراق از سوی تکفیری ها آغاز شد، نُجَباء در مقابل آنها ایستاد و به مقابله علیه آنان پرداخت.

وی اظهار داشت: نیروهای نُجَباء در مناطق زیادی به میدان رفته اند. علاوه بر عراق نیروهای نُجَباء به سوریه رفتند تا در محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران فعالیت کنند و با تروریستها در منطقه سیده زینب درگیر و به تامین امنیت و پاکسازی این منطقه مشغول شدند.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، بیان کرد: بعد از حوادث حلب و بخصوص محاصره شهر حلب و محاصره دو شهر شیعی نبل و الزهرا،  این تصمیم گرفته شد که نیروهای ما به سمت رفع محاصره شهر حلب و دو شهر نبل و الزهرا پیش بروند.

الکعبی تاکید کرد: ما در مکتب اهل بیت فرقی بین سنی و شیعه قائل نیستیم و از همه مظلومان جهان دفاع می کنیم، فارغ از اینکه چه دین و مذهبی دارند.

وی ضمن تشریح نحوه عملیات شکست حصر حلب، اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و با مشارکت نیروهای ما و دیگر نیروهای مقاومت محاصره حلب شکسته شد و جاده حلب حما باز شد.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ادامه داد: ما عملیات بزرگ و گسترده ای را از سمت حلب به سمت نبل و الزهرا جهت آزادسازی این دو روستای شیعه نشین آغاز نمودیم و به نقطه ای رسیدیم که تقریبا 7 کیلومتر با نبل و الزهرا فاصله دارد.

شیخ اکرم الکعبی افزود: بعد از سقوط شهر ادلب در نه ماه پیش، شهرهای شیعی دیگری نیز تحت محاصره قرار گرفت که این بار این محاصره شدیدتر و بد تر از محاصره شهرهای نبل و الزهرا و دیگر شهرهای محاصره شده بود. این شهرهای جدید محاصره شده همان دو شهر فوعه و کفریا بود که بخشی از ریف ادلب شمرده می شود.

وی در مورد سوریه گفت: بطور کلی بیشتر مراکز شهرها و مناطق استراتژیک در دست دولت سوریه است. اما حومه شهرها و مناطق روستایی به دست مسلحین است. این مناطق اگر چه از  نظر وسعت مساحت زیادی دارد اما اکثرا جمعیت کمی دارد و غالب این ها مناطق غیر مهمی شمرده می شوند. البته به استثنای برخی شهرها مانند ادلب که جدیدا تحت تصرف مسحلین قرار گرفته است که اکثرا مناطق مرزی بین ترکیه و عراق و سوریه هستند.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، در خصوص مشارکت روسیه در جنگ سوریه اظهار داشت: روسها با ارتش سوریه کار می کنند و ما در عملیات‌مان با روسها مشارکت نداریم. عملیات ما با مدیریت برادرانمان در سپاه قدس انجام می شود.

الکعبی افزود: جبهه النصره بارها به فوعه و کفریا حمله کرد تا بتواند آنجا را تصرف کند و دائما مردم بویژه زنان را به اسارت و انواع روش‌ها تهدید می کند اما مردم پایداری و مقاومت بسیار مثال زدنی دارند.

وی بیان کرد: انشالله با نصرت خداوند و دعای شما به ما توفیق دهد تا عملیات را کامل کرده و بتوانیم محاصره را بشکنیم.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در پایان خصوص مسائل سوریه گفت: در جنگ سوریه جزئیات زیادی وجود دارد که باید مورد مطالعه قرار بگیرد. یکی از این مسائل این است که ارتش سوریه قدرت مبارزه در مناطقی با این وسعت را ندارد و مطلب دیگر دشمن تکفیری است که از سوی بیش از 120 کشور حمایت می شود.