خبرگزاری النجبا


در دیدار دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء؛

تولیت حرم حضرت معصومه(س): اتحاد رمز نابودی داعش است


حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد سعیدی» بیان کرد: امروز این راه دشوار در برابر ملت عراق قرار دارد و این ملت باید دشواری های این راه را با وحدت و اتحاد طی نماید.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران،حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد سعیدی» ظهر امروز (دوشنبه 21 دی ماه 1394) در دیدار حجت الاسلام والمسلمین شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، ضمن خیر مقدم و تشکر از ارائه گزارش مفصل و امیدوار کننده از جنگ با تروریست های تکفیری، گفت: ما نسبت به کشور عراق، علقه، ارتباط راهبردی  و استراتژیکی داریم که برخاسته از آموزه های قرآن و دستور اهل بیت علیهم السلام و همچنین سیره ایشان می باشد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به آیه «انما المؤمنون اخوه» گفت: ما با مردم عراق دوست و برادر بوده و با آنها ارتباطات دینی و معنوی داریم که همسایگی و همجواری بر این اتصال افزوده است.

وی با بیان این که ملت ایران در گذشته زیر سلطه حاکمانی بودند که مزدور آمریکا، صهیونیست، انگلیس و دیگر کشورهای استکباری بودند و هیچ توجهی به مکتب اهل بیت(ع) و صراط قرآن نداشتند، گفت: با رهبری امام خمینی(ره) و به برکت مجاهدت ها و خون شهیدان، خداوند بر ما منت گذاشتند و ما را از چنگال رژیم شاهنشاهی 2500 ساله نجات دادند.

حجت الاسلام سعیدی افزود: عراق نیز در گذشته تحت سلطه صدام بود که این مزدور توسط کفار هدایت می شد و ملت عراق را به ذلت کشانده و مراجع و نیروهای انقلابی را تحت ستم قرار داده بود. برای این شخص، آنچه مهم نبود، قرآن، عترت، عتبات عالیات، مراجع، حوزه های علمیه و مردم بود؛ ولی امروز مردم عراق از شر چنین مزدوری در امان هستند.

امام جمعه موقت قم با اشاره به راه دشوار انقلاب اسلامی ایران پس از پیروزی در برابر استکبار جهانی گفت: امروز این راه دشوار در برابر ملت عراق قرار دارد و این ملت باید دشواری های این راه را با وحدت و اتحاد طی نماید.

وی از جمله بایسته های حرکت در این مسیر را قانع نشدن به حداقل ها عنوان کرد و گفت: در این مسیر نباید به حداقل ها قانع بود، بلکه آنچه دنبال می کنیم باید به صورت تمام و کمال باشد تا ریشه فتنه خاموش گردد، اگر در مقابله با گروه های تکفیری در عراق به غیر از نابودی آنها اکتفا نمایید؛ فرصتی برای تجدید قوا و تازه نفس شدنشان داده شده است و آنها همچنان به مبارزه باطل خود ادامه خواهند داد.

سعیدی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با خانواده مسیحی در آغاز سال میلادی، بیان کرد: در این مسیر هیچ گاه از وحدت و اتحاد فاصله نگیرید و نگذارید دشمن بر شما نفوذ داشته باشد. در ایران وحدت دینی و مذهبی و قومی قابل مشاهده است چرا که، علاوه بر مذاهب مختلف اسلامی، اقلیت های دینی فراوانی نیز به صورت مسالمت آمیز در حال زندگی و فعالیت هستند.

تولیت آستان کریمه اهل بیت(س) اتحاد میان گروه ها در عراق را سدی در برابر نفوذ دشمن دانست و گفت: در مسیر رسیدن به هدف، نباید به دنبال نابود کردن یا حذف دیگر گروه ها بود، چراکه این مسئله ما را در برابر دشمن مشترک تضعیف می سازد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: کشورهای ایران، عراق و سوریه باید جامعه متحد ایمانی تشکیل دهند تا به عنوان خاری در چشم دشمن، زمینه ساز برقراری حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج) باشند.