خبرگزاری النجبا


در دیدار با تولیت آستان کریمه اهل بیت(س)؛

الکعبی: نُجَباء از هیچ تلاشی برای حفظ حرم های اهل بیت(ع) دریغ نمی کند


حجت الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» بیان کرد: نیروهای مقاومت اسلامی نُجَباء برای دفاع از شهر کاظمین در این شهر حضور دارند و از هیچ تلاشی برای حفظ حرم امام موسی کاظم(ع) دریغ نمی‌کنند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران،دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ظهر امروز ـ دوشنبه 21 دی ماه 1394 ـ در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد سعیدی» تولیت حرم حضرت معصومه(س) که در سالن محراب حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: حزب النجبا در راستای مقابله با حزب بعث عراق ایجاد شد که پس از آمدن آمریکا به عراق به مقابله با آمریکایی‌ها پرداخت و بیش از 7 هزار عملیات علیه نیروهای آمریکایی انجام داد.

ضمن بیان اینکه حشد یک مجموعه بزرگ از گروه های مقاومت است، گفت: گروه های مختلف مقاومت اسلامی که با نام های مختلف در این حشد شعبی حضور دارند شاید از لحاظ نام و سیستم اداری دارای تفاوت باشند اما از لحاظ عملیاتی و نظامی همه در یک امتداد که آن جنگ با تکفیریون و آزاد سازی عراق است، حرکت می کنند.

اولین ماموریتی که به نُجَباء در سوریه سپرده شد دور کردن گروه های تروریستی از منطقه زینبیه بود که به فضل خداوند توانستیم این مهم را انجام دهیم و دشمن را از این منطقه دور نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» با اشاره به وحدت گروه‌های مقاومت عراق برای نابودی داعش گفت: گروه‌های مقاومت در عراق دارای فرماندهان خاص و با تدبیر است که به مدیریت بسیج مردمی در مقابله با تروریست‌های داعش می‌پردازند و مقاومت اسلامی عراق با استقرار نیروهای نظامی توانسته دشمن را از سامرا و کاظمین دور کند.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با بیان اینکه حفظ حرم اهل بیت(ع) در عراق در برابر داعش از مهم‌ترین اهداف نیروهای مقاومت است، افزود: نیروهای مقاومت اسلامی نُجَباء برای دفاع از شهر کاظمین در این شهر حضور دارند و از هیچ تلاشی برای حفظ حرم امام موسی کاظم(ع) دریغ نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه تخریب حرم اهل بیت(ع) در عراق از اهداف داعش است که با مقاومت نیروهای نُجَباء به این هدف شوم خود نرسیدند، گفت: گروه‌های مقاومت، داعشی هایی را که در نزدیکی حرم امامین عسکریین(ع) حضور داشتند، نابود و دشمن را از آن منطقه دور کردند و به پاک سازی آن مناطق پرداختند.

الکعبی در پایان بیان کرد: پیش از آزاد سازی شهر تکریت و استان صلاح الدین عملیات‌های گسترده‌ای را انجام دادیم و راه فلوجه را آزاد کردیم تا دشمن نتواند وارد این شهرها شود، نیروهای مقاومت هنوز هم در این مناطق حضور دارند تا از ورود نیروهای داعشی جلوگیری کنند.