خبرگزاری النجبا


در دیدار با آیت الله جوادی آملی؛

الکعبی: آل سعود در امتداد رژیم صهیونیستی قرار دارد/ ایران تنها حامی واقعی مقاومت


حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» بیان کرد:کشور ایران تنها کشوری است که از نیروهای مقاومت حمایت می‌کند و هدف اصلی‌اش نابودی داعش است اما کشورهای منطقه و غرب حامی داعش هستند و به حمایت از این گروه تکفیری می‌پردازند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ظهر امروز دوشنبه 21 دی ماه 1394 در دیدار با آیت الله جوادی آملی، با تشریح اقدامات صورت گرفته توسط حرکة النُجَباء در راستای آزادی مناطق تحت سلطه داعش در عراق و سوریه افزود: یکی از افتخارات ما این است که در محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران در حال مبارزه با گروه‌های تکفیری و داعش هستیم و در این زمینه به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» با بیان اینکه گروه‌های مقاومت برای نابودی داعش وحدت دارند، بیان کرد: عملیات مشترکی را با حزب الله لبنان در سوریه انجام دادیم و به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کردیم که منجر به آزادی برخی از مناطق تحت سلطه داعش شد.

وی بیان کرد: شهر حلب تحت محاصره کامل نیروهای تروریستی بود و رفتن برادران ما به سمت حلب و شکستن این محاصره دارای پیامهای مهمی برای جهانیان بود زیرا اهالی حلب سنی هستند؛ ما به این دلیل است که می گوییم مقاومت اسلامی دارای ویژگیهای اخلاقی والایی است و از سنی، شیعه و هر مظلومی در جهان از هر دین و مذهبی که باشند، حمایت می کند.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با اشاره به سقوط شهر ادلب به دست دشمن و محاصره کامل دو روستای فوعه و کفریا گفت: امروز این دو روستای کوچک در میان دریایی از تکفیری ها محاصره شده اند. خانواده 20 هزار شیعه ای که در آنجا حضور دارند با خطرات دردناک و فراوانی از سوی دشمن مواجهند و آنان را نیز به قتل و اسارت تهدید می کنند. بعلاوه وضع اجتماعی و معیشتی مردم داخل فوعه و کفریا در بدترین حالت ممکن قرار دارد.

الکعبی گفت: اکثر کارکنان سازمان ملل در سوریه از حامیان تروریست‌ها هستند که نه تنها خدمتی به مردم سوریه نمی‌کنند بلکه در راستای اهداف گروه‌های تکفیری فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه 120 کشور حامی گروه تروریستی داعش هستند، افزود: گروه‌های مقاومت برای رسیدن به هدف اصلی که نابودی کامل داعش است، کار سختی را پیش رو دارند اما با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری تاکنون پیروزی‌های بزرگی در عراق و سوریه به دست آورده‌ایم.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با اشاره به اینکه بدست آوردن پیروزی های بزرگ در زمانی اندک برای دشمنان مقاومت و همپیمانانش بویژه آل سعود شوکه کننده بود، بیان کرد: رژیم آل سعود در امتداد اسرائیل قرار دارد که همه تلاش خود را در راستای مقابله با نیروهای مقاومت انجام می‌دهد اما در این زمینه متحمل ضربات سخت و سنگینی از سوی نیروهای مردمی مقاومت شده است.

شیخ اکرم الکعبی تصریح کرد: همانطور که در ابتدا گفتم ما از تمام مظلومان چه شیعه و چه سنی دفاع میکنیم و همانطور که ما از عراق، جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها به پا خواستیم و اهل سنت را از محاصره نجات دادایم، به همین شکل برای رفع محاصره نبل و الزهرا و فوعه و کفریا نیز اقدام نموده ایم.

وی در خصوص نقش حشد در عراق گفت: گروه های مقاومت امروز نیروهای اصلی هستند که به آزادسازی شهرهای عراق از دست داعش مشغول هستند. این گروه ها همانطور که معروف است بیشتر فرماندهایشان از کسانی هستند که در زمان صدام بعثی با او مبارزه می کردند و بعد از آمدن آمریکایی ها هم با اشغالگری آنان مقابله می کردند. در زمینه پشتیبانی، آموزش، توجیه و مدیریت فرماندهان حشد نقش اصلی بعهده جمهوری اسلامی ایران بود که به آنان کمک می کرد.

این روحانی مبارز با بیان اینکه آمریکا به حمایت همه جانبه از داعش می‌پردازد، گفت: آمریکا نیروهای مقاومت در عراق و سوریه را مورد هدف قرار می‌دهد به گونه‌ای که در جدید‌ترین عملیات علیه نیروهای مقاومت پایگاه اسپایکر عراق توسط نیروهای آمریکایی بمباران شد و در این جنایت 12 تن از نیروهای بسیج عراق به شهادت رسیدند.

الکعبی ضمن بیان اینکه حشد شعبی مناطق بسیار زیاد و وسیعی را تا کنون در عراق آزاد کرده است، اظهار داشت: حضور آمریکایی ها و نفوذ سیاسی آنها درعراق اصلی ترین مانع در برابر پیشروی و پیروزی حشد شعبی در بیشتر مناطق بوده است.

وی عنوان کرد: قرار بود تمامی عملیات و کل آزادسازی مناطق عراق در سال گذشته با پایان برسد اما نفوذ و همینه آمریکایی ها بر برخی گلوگاههای جامعه عراق باعث تاخیر این برنامه شده است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با تاکید بر اینکه حضور آمریکایی ها در عراق اصلی ترین مشکل ماست، بیان کرد: حضور آنها و تشکیل ائتلاف بین المللی به سردکردگی آنان، حضوری تحریک آمیز است که ضررهای زیادی دارد و تاکنون نفعی در بر نداشته است و به دنبال آن هستند که بین داعش و حشد شعبی و نیروهای دولتی و مقاومت توازن قوا برقرار کنند.

شیخ اکرم الکعبی تصریح کرد: ما حتی توان این را داریم که ترکیه را که به مرزهای عراق تجاوز کرده است و در منطقه موصل و عشیقه وارد شده است از عراق بیرون کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: کشور ایران تنها کشوری است که از نیروهای مقاومت حمایت می‌کند و هدف اصلی‌اش نابودی داعش است اما کشورهای منطقه و غرب حامی داعش هستند و به حمایت از این گروه تکفیری می‌پردازند.