خبرگزاری النجبا


در دیدار با مدیر حوزه های علمیه کشور؛

الکعبی: عربستان اصلی‌ترین حامی تکفیری‌ها است/ نُجَباء در برابر همه فتنه‌ها و خیانت‌ها ایستادگی می‌کند


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء بیان کرد: اصلی‌ترین حامی تکفیری‌ها عربستان است ولی مقاومت در مقابل تمام فتنه‌ها و خیانت‌ها ایستادگی می‌کند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران،حجت الاسلام والمسلمین شیخ «اکرم الکعبی» روز دوشنبه در دیدار با آیت الله «سید هاشم حسینی بوشهری» مدیر حوزه های علمیه کشور، ضمن تسلیت وقایع اخیر در نیجریه و عربستان اظهار کرد: شمار فراوانی از شیعیان به دست پلیس نیجریه به شهادت رسیدند و همچنین آیت‌الله النمر به دست حکومت آل سعود مظلومانه به شهادت رسید.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با بیان اینکه هنوز سرنوشت علامه زکزاکی معلوم نیست، تصریح کرد: این وقایع تلخ که جهان اسلام را داغدار کرد ناشی از شکست‌های متعدد عربستان در جنگ‌های منطقه از مسلمانان بود.

وی ادامه داد: خاندان آل سعود از زمانی که حکومت خود را در عربستان تشکیل دادند خون مسلمان اعم از شیعه و اهل سنت را روی زمین ریختند. آل سعود به دنبال کشتار مسلمانان است و برای این کار به بهانه‌های گوناگونی متوسل می‌شود.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با اشاره نقش آل سعود در جنگ‌های منطقه بیان کرد: اصلی‌ترین حامی تکفیری‌ها عربستان است ولی مقاومت در مقابل تمام فتنه‌ها و خیانت‌ها ایستادگی می‌کند.

الکعبی بیان کرد: ما یاد گرفتیم که براساس آنچه که اسلام توصیه کرده به مستضعفان یاری برسانیم و برای مقاومت تفاوتی بین اهل سنت و شیعه نیست و برای نجات جان همه آنان مقابل لشکر کفر مبارزه می‌کند.

وی تأکید کرد: برای ما هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی وجود ندارد و این اخلاق را از آموزه های اهل بیت(ع) گرفته ایم و توانستیم منطقه حلب را آزاد کنیم.

 دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با اشاره به علنی شدن طرح تجزیه در عراق گفت: این طرح در گذشته به صورت امنیتی و سری مطرح می شد اما از روز گذشته از سوی برخی سیاستمداران به صورت علنی مطرح شد.

شیخ اکرم الکعبی گفت: آمریکا از پیروزیهای مقاومت اسلامی علیه تکفیریها در عراق به هیچ وجه راضی نیست و به همین دلیل در حال توطئه چینی علیه عراق است و به حمایت از تکفیریهای داعش و ضربه زدن به بسیج مردمی می پردازد.

وی ادامه داد: آمریکا در مذاکراتی که در اربیل عراق با همراهی مسعود بارزانی به صورت مستقیم با گروه تروریستی داعش انجام می گیرد درصدد گنجاندن این گروه تروریستی در قالب گارد ملی و نظام سیاسی عراق است.

 دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تأکید کرد: از دولت و مراجع تقلید و همه گروه های سیاسی عراق می خواهیم اجازه تحقق این توطئه را ندهند و مواضع فوری و مهمی در قبال این توطئه اتخاذ کنند.