خبرگزاری النجبا


در واکنش به پنجشنبه خونین عراق؛

دبیرکل نُجَباء: از حادثه دردناک «الناصریة» بدون مجازات مسببان نباید گذشت


شیخ اکرم الکعبی در پی دو حادثه تروریستی استان «ذي قار» عراق، با صدور پیامی خواستار مجازات عاملان این ضایعه دردناک شد.

به گزارش دفتر رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء به دو حادثه تروریستی در شهر «الناصریة» واقع در استان «ذي قار» عراق توسط داعش که منجر به شهادت و جراحت بیش از 170 نفر (و شماری از زائران ایرانی) شد؛ واکنش نشان داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «أکرم الکعبي» در پیامی ضمن محکومیت این ضایعه دردناک، مردم شهر ناصریه را «مبارزان فراموش نشدنی در مقابله با اشغالگران آمریکایی» توصیف کرد.

وی با بیان اینکه «سیاستمداران داعشی، پشت پرده همه شرارت‌ها هستند»، تصریح کرد: نباید از این حادثه دردناک بدون مجازات مسببان آن گذشت.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء خاطرنشان ساخت: اینگونه حوادث ما را بر «ادامه عملیات آزادی مناطق عراق»، «تعقیب تکفیری‌های کوردل» و «گروهک‌های مخفی، پشتیبانان و دوستان آنان» مصمم‌تر می‌کند.

بر پایه این خبر، متن کامل پیام شیخ اکرم الکعبی به شرح ذیل است:


بسم الله الرحمن الرحيم


انا لله وانا اليه راجعون

«وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ»


به ملت غیور عراق و خانواده‌ شهدایی که در شهر «الناصریة» شهر جهاد و مجاهدین، در این حادثه دردناک و ددمنشانه به شهادت رسیدند، تسلیت می‌گویم.

جوانان این شهر نقش بزرگی در دفاع از مقدسات، تمامیت ارضی و وحدت عراق ایفا کردند، چراکه مردم شهر الناصریة در مبارزه با اشغالگران آمریکایی درس فراموش نشدنی به آنها دادند.

آنان همچنین تعداد زیادی از فرزندان خود را برای آزادی مناطق اشغال شده توسط داعش به جبهه‌های جنگ گسیل داشتند و دلاوری‌ها، مبارزات و حمله‌های آنان حتی دشمنان را متحیر کرد.

نباید از این حادثه دردناک بدون مجازات مسببان آن گذشت و اینگونه حوادث ما را بر «ادامه عملیات آزادی مناطق عراق»، «تعقیب تکفیری‌های کوردل» و «گروهک‌های مخفی، پشتیبانان و دوستان آنان» مصمم‌تر می‌کند.

ما تا آزادی همه شهرهای اشغالی و اخراج سیاستمداران داعشی که پشت پرده همه شرارت‌ها هستند؛ آرام نخواهیم گرفت.


شیخ اکرم الکعبی

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء