خبرگزاری النجبا


در دیدار با آیت الله موسوی اردبیلی

الکعبی: وجود آمریکا در عراق سبب مشکل در روند آزادسازی‌ها می‌شود/ حمایت بیش از ۱۲۰کشور از داعش


حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» بیان کرد: آمریکا با حضور خود در عراق مشکلات زیادی را برای این کشور به‌وجود آورده و تنها برای رسیدن به منافع خود اقدام می‌کند و به غارت ثروت این کشور می‌پردازد.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با آیت الله موسوی اردبیلی گزارشی از اقدامات این مجموعه در عراق ارائه کرد و اظهار داشت: در حال حاضر نیرو‌های فعالی در عراق و سوریه داریم که با تکفیری‌ها و داعش مقابله می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» با بیان اینکه تکفیری‌ها را از مناطق مختلف سوریه دور کرده‌ایم، گفت: حدود سه سال و نیم است که وارد حلب شده‌ایم و با اقدامات صورت گرفته این محاصره شکسته شده است و راه برای کمک به مردم این شهر وجود دارد.

وی افزود: سه لشکر از گروه مقاومت نُجَباء در سوریه و عراق فعالیت دارند و حمله وسیعی به مناطقی که در محاصره دشمن بود، صورت گرفت.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای آزادسازی شهرهای سوریه از دست نیروهای داعش افزود: دو روستای شیعه نشین فوعه و کفریا در سوریه همانند دو قطره در دریای بزرگ داعش محاصره شده‌اند، 80 درصد مسیری که برای رسیدن به این روستاها وجود دارد، آزاد شده و این اقدام با توکل به خدا و دعای مراجع تقلید تا پیروزی کامل ادامه دارد.

الکعبی با ذکر اقدامات انجام شده توسط حزب النجبا در عراق برای مقابله با داعش گفت: امروز به نزدیکی شهر موصل رسیدیم و در حال مبارزه با داعش هستیم و به پیروزی‌های خوبی دست پیدا کرده‌ایم.

وی با بیان این که آمریکا تلاش می‌کند عراق تجزیه و تقسیم شود، افزود: تنها هدف آمریکا برای حضور در عراق کمک به نیروهای داعشی است، فعالیت‌های آمریکا در عراق منفی است و به بمباران نیروهای مقاومت می‌پردازند و با کارشکنی‌های خود به‌کمک نیروهای داعشی می‌آیند و آن‌ها را از محاصره نجات می‌دهند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء اعلام کرد: یک لشکر از لشکرهای نُجَباء اهل سنت هستند که در کنار برادران شیعه خود با گروهک تروریستی داعش می‌جنگند، این موضوع برای آمریکا پذیرفتنی نیست زیرا آمریکا در راستای تفرقه افکنی بین شیعه و سنی فعالیت می‌کند.

شیخ اکرم الکعبی با ابراز اینکه آمریکا از روز اول حمله به عراق در راستای تجزیه این کشور فعالیت می‌کرد، گفت: آمریکا به این نتیجه رسیده که اگر مناطق محاصره شده آزاد شود، آن‌ها نمی‌توانند این کشور را تجزیه کنند و به اهداف خود برسند.

این روحانی مبارز با اشاره به اقدامات روسیه برای مقابله با داعش افزود: وجود روسیه در کشور سوریه سبب مشکلات زیادی برای آمریکا شد چون ارتش روسیه قسمت‌های زیادی از مناطق محاصره در سوریه را آزاد کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 120 کشور از داعش حمایت می‌کنند و داعش از کشورهای غربی و عربی نیروهای نظامی دارد، گفت: آمریکا با حضور خود در عراق مشکلات زیادی را برای این کشور به‌وجود آورده و تنها برای رسیدن به منافع خود اقدام می‌کند و به غارت ثروت این کشور می‌پردازد.