خبرگزاری النجبا


رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم در دیدار شیخ اکرم الکعبی

آل سعود در خدمت به صهیونیست و آمریکا گوی سبقت را ربوده است/ خطر وهابیت و سلفی‌گری، جدی‌ترین خطر برای جهان اسلام


رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم بیان کدر : آل سعود بویی از اسلام نبردند و تنها واژه اسلام را به یدک می‌کشد و در واقع یک گروه متعصب سلفی گرا هستند که بر خلاف ارزش‌های اسلامی گام برمی دارند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، حجت الاسلام و المسلمین روح‌الله شاکر، رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم امروز (20 دی ماه 1394) در دیدار حجت الاسلام و المسلمین شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء و هیأت همراه، با اشاره به گزارش دبیرکل از شرایط مناطق عراق عنوان کرد: ما باید با فضای منطقه و فعالیت‌های مردم عراق و وقایعی که در عراق و سوریه اتفاق می‌افتد، آشنا باشیم.

 وی با اشاره به این که اعراب مرتجع منطقه علیه ارزش‌های اسلامی فعالیت می‌کنند، گفت: سوء استفاده‌ها و فتنه هایی در منطقه الرمادی صورت گرفت و دشمن توانست از غفلت ما در این مسیر استفاده کند، بنابراین ما باید آگاه باشیم.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم با بیان این که در جبهه سوریه و عراق فعالیت‌های تأثیرگذاری صورت می‌گیرد، اظهار داشت: آمریکایی‌ها به تنهایی نمی‌توانستند در منطقه فعالیتی انجام دهند، به همین دلیل از کشورهای عربی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کردند و کشورهای خلیج فارس نیز راه را برای آمریکا باز کردند و آل سعود نیز در این مسیر، هر نوع فعالیت هایی که برآمده از مکتب اهل بیت (ع) بود، سرکوب کرد.

حجت الاسلام شاکر با اشاره به سخن امام راحل(ره) که « اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های امریکا بگذریم، از آل سعود نخواهیم گذشت»، تصریح کرد: آل سعود در خدمت به صهیونیست و آمریکا گوی سبقت را ربوده است، امروز فعالیت‌های آل سعود علیه ارزش‌های اسلامی و مسلمانان جهان است.

وی تأکید کرد: آل سعود بویی از اسلام نبردند و تنها واژه اسلام را به یدک می‌کشد و در واقع یک گروه متعصب سلفی گرا هستند که بر خلاف ارزش‌های اسلامی گام برمی دارند.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران بیش از 35 سال گرفتار تحریم غرب است و می‌توان گفت که ما و مردم عراق در یک جبهه هستیم.

شاکر عنوان کرد: استکبار در عراق و سوریه به دلیل مجاهدت‌های مردم این مناطق نتیجه نگرفتند و حرکت و نهضت جنبش‌های مقاومت اسلامی باعث شده است که آنها کاری از پیش نبرند.

وی تصریح کرد: امروز خطر وهابیت و سلفی گری جدی ترین خطر برای جهان اسلام است، امروز وهابیت یک میکروب مهلک است که به جان جهان اسلام افتاده است.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم بیان داشت: آنچه درگذشته به‌عنوان وحشی‌گری خوارج نسبت به محبان امیرالمؤمنین(ع) می‌بینیم، در حال حاضر هزاران بار توسط تکفیری‌ها انجام می‌شود.

دکتر شاکر در ادامه با اشاره به کشته شدن «زهران علوش» اظهار داشت: این شخص افتخار خود را پیروی از نیروهای اموی عنوان می‌کرد و این نشان می‌دهد که سران داعش تا چه حد از اسلام دور هستند.

وی در پایان گفت: امروز خدمت کردن به اهل بیت (ع) و دین اسلام، همان کاری است که شما در جبهه‌های حق انجام می‌دهید و وضعیت فعلی و خبرهای این مناطق، امیدوارکننده است.