خبرگزاری النجبا


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در دیدار با رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم

الکعبی: پیام مقام معظم رهبری نقطه امیدی در جنگ بود/ ارادت مردم اهل سنت سوریه و عراق به آیت‌الله خامنه‌ای


حجت الاسلام و المسلمین «شیخ اکرم الکعبی» بیان کرد: زمانی که خانه‌های مردم اهل سنت سوریه به کمک نیروهای ایرانی آزاد شد، برادران اهل سنت بر دیوارهای خانه‌های خود «لبیک یا خامنه ای» نوشتند که نشان از پیروی از رهبری آیت الله خامنه ای (مدظله) دارد.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء صبح روز یکشنبه 20 دی ماه 1394 در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین «روح‌الله شاکر» رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم، عنوان کرد: اخبار ورویدادهای عراق و سوریه باید به علما و مراجع بیان کرد تا با اتفاقات این مناطق بیشتر آشنا شوند.

حجت الاسلام و المسلمین «شیخ اکرم الکعبی» اظهار داشت: با توجه به سختی کار در مناطق جنگی و قدرتی که داعش در مناطق مخلف دارند، ما به مبارزه با آنها پرداختیم و به امید خدا و با روحیه حسینی، پیروزی‌هایی نصیب مقاومت اسلامی شده است.

وی با اشاره به این که ما در این جنگ با 120 کشور روبرو هستیم، گفت: ما اخیرا به جهان نشان دادیم که نه تنها می‌توانیم مقاومت کنیم، بلکه می‌توانیم پیروزی‌هایی نیز به دست آوریم.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق با اشاره به رویدادهای سوریه، تصریح کرد: در سوریه و عراق، شرایط کاملا متفاوت است و  شرایط سوریه بهتر از عراق است، آمریکا در سوریه، حضور ندارد و دولت سوریه تا کنون موفق شده است که مقاومت کند، اما متأسفانه آمریکا در عراق کارشکنی می‌کند.

شیخ اکرم الکعبی افزود: اهداف غرب و ترکیه مشخص است، به طوری که گروه‌های تکفیری و داعش به پشتیبانی آمریکا و کشورهای عربی و نیز ترکیه، علیه محور مقاومت تشکیل شده است که باعث ناامنی در این مناطق شده است.

وی اضافه کرد: در سوریه جنگ طولانی شده است و بیش از 4 سال است که در سوریه جنگ رخ داده، البته دولت سوریه با وجود فشارهای غرب و کشورهای عربی و حضور گروه‌های تکفیری توانسته است که مقاومت کند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تصریح کرد: رویدادها و مسائل سوریه، نشان از نابرابری جنگ دارد، اما دولت سوریه مقاومت کرده است و این امیدواری را به ما می‌دهد که ما نیز بتوانیم مقاومت کنیم. 

الکعبی یادآور شد: برخی مناطق به اشغال نیروهای تکفیری درآمده است اما پیروزی‌های گسترده ای اخیرا با کمک مردم سوریه و همچنین دولت و مردم ایران و دیگر کشورهای مسلمان رخ داده است.

وی با اشاره به این که حضور حاج قاسم سلیمانی باعث پیروزی‌های خوبی در مناطق شده است، عنوان کرد: غیرت عربی و روحیه حسینی باعث شده است که شیعیان از کشورهای دنیا به سوریه بیایند و مبارزه کنند و نه تنها شیعیان بلکه نیروهای زیادی از اهل سنت در مقابل تکفیری‌ها ایستاده اند و مقاومت می‌کنند.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق با بیان این که مردم اهل سنت سوریه و عراق به مقام معظم رهبری (مدظله) ارادت دارند، گفت: زمانی که خانه‌های مردم اهل سنت سوریه به کمک نیروهای ایرانی آزاد شد، برادران اهل سنت بر دیوارهای خانه‌های خود «لبیک یا خامنه ای» نوشتند که نشان از پیروی از رهبری آیت الله خامنه ای (مدظله) دارد.

شیخ اکرم الکعبی، نقش سازمان ملل در مناطق محاصره شده عراق و سوریه را منفی خواند و اظهار داشت: فعالیت‌های سازمان ملل در سوریه و عراق به نفع گروه‌های تکفیری است و نیروهای سازمان ملل در این مناطق در جهت منافع «جبهه النصره» و «احرار الشام» فعالیت می‌کنند.

وی بیان داشت: در ابتدای جنگ به دلیل امکانات محدودی که داشتیم و وسعت مناطقی که در دست گروه‌های تکفیری بود، دچار یأس شدیم، اما با پیام مقام معظم رهبری (مد ظله) که بر شکست محاصره مناطق شیعه‌نشین تصریح کرده بود و حضور حاج قاسم سلیمانی، ما امیدوار و مصمم شدیم تا این مناطق را آزاد کنیم.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء افزود: عملیات در اول محرم امسال شروع شد و پیروزی‌هایی به دست آوردیم و یک سوم مناطق محاصره شده در مدت کوتاهی آزاد شد؛ ما توانستیم مناطق مهمی را از اشغال دشمن خارج کنیم و پیروزی‌های بزرگی به دست آوردیم که نشان از توجه خاص حضرت ولی عصر(عج) بوده است.

الکعبی تاکید کرد: در این مدت، ما در عراق عملیات بزرگی انجام دادیم، زمانی که نیروهای داعش به نزدیک بغداد رسیده بودند، آمریکا در ظاهر ائتلافی را ضد داعش تشکیل داد ولی در واقع همسو با گروه‌های تکفیری فعالیت می‌کرد.

وی اضافه کرد: بعضی از نیروهای سیاسی عراق فکر داعشی دارند و از لحاظ سیاسی پشتیبان داعش هستند، حتی برخی از آنان پشتیبان طرح تجزیه عراق هستند و با داعش همکاری دارند.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق اکرم الکعبی با اشاره به دروغ‌گویی رسانه‌های غربی بیان داشت: شهری مانند الرمادی آزاد نشد بلکه توسط نیروهای درون شهر تقدیم داعشی ها شد و این در حالی است که در رسانه‌ها به‌عنوان یک پیروزی بزرگ مطرح شد.

 دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق در پایان گفت: آنچه که در الرمادی اتفاق افتاده است، در واقع آزادسازی الرمادی نیست؛ برخی نیروهای سیاسی، الرمادی را به داعش تقدیم کردند و اکنون به دنبال این هستند که الرمادی را پس بگیرند و تجزیه عراق را محقق کنند.