خبرگزاری النجبا


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در شبکه ولایت

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء: شیعه و سنی باید با اتحاد خود مقابل مکر تکفیریون بایستد/ حشد تواناترین تشکل برای مبارزه با داعش


شیخ اکرم الکعبی بیان کرد: کسانی که از تکفیریون پیروی می کنند و به دنبال کشتار مسلمانان و از بین بردن آثار و تاریخ مسلمانان و مقدسات آنان هستند، گروهی از نادانان و راهزنان هستند که باید شیعه وسنی در قابل آنان موضع یکسانی داشته باشند و با اتحاد خود با این تهاجم شدید مقابله کنند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، حجت الاسلام والمسلمین شیخ «اکرم الکعبی» روز شنبه 19 دی ماه 1394 ضمن دیدار با آیت الله حسینی قزوینی، مدیر شبکه جهانی ولایت در برنامه ای به گفتگو با این شبکه پرداخت.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء درباره دلایل گسترش داعش در جهان گفت: در واقع نمی توان گروه تروریستی تکفیری داعش را یک حرکت دینی به شمار آورد، بلکه این گروه جنبشی وحشیانه و مبتنی بر بربریت است. گسترش این حرکت در منطقه نیز بخاطر ریشه های تاریخی و استعماری آن است. اگر به تاریخ مراجعه کنیم میبینیم که جاهلیت اولی است که چنین روشی را در پیش گرفته بود. و داعش نیز از روش و منطق جاهلیت اولی پیروی می نماید.

وی ادامه داد: بخصوص در این دوره زمانی گسترش داعش در جهان عرب بخصوص در مناطق اسلامی با حمایت استعماری اروپایی بوده است. طبعا این حمایت اهداف متعددی داشته است ولی هدف اصلی و اساسی آن تخریب اسلام از سوی غرب بود که البته این هم خود اسباب خودش را دارد که گاهی از طریق کاریکاتورهای اهانت آمیز و یا از طریق ایجاد یک چهره تاریک و تکفیری از اسلام دنبال می شود. آنها میخواهند اسلام را از درون خودش مورد هدف قرار دهند.

شیخ اکرم الکعبی عنوان کرد: همانطور که می دانیم داعش امتداد سازمان القاعده است که در افغانستان تاسیس شد و با حمایت و پول غربی، اروپایی، عربستانی و خلیجی تاسیس شد، آنموقع اینطور اعلام شد که این گروه برای مبارزه با شوروی تاسیس شده است ولی در واقع برای مبارزه با اسلام و ایجاد افکار تخریب کننده علیه اسلام تاسیس شده بود تا اسلام و سیره پیامبر(ص) و نیز رحمت و محبت اسلام را زیر سوال ببرد.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با تکرار اینکه داعش نیز گروه تکفیری دیگری است که از القاعده منشعب شده است، بیان کرد: اگر به تاریخ مراجعه کنیم میبینیم که اسلام همچون آتش در هیزم در اروپا منتشر شد و این مساله ناراحتی شدید کشورهای اروپایی را در پی داشت. در نتیجه برای این کشورها ایجاد گروهک های تخریب کننده اسلام اهمیت پیدا کرد.

وی ادامه داد: رسانه های اروپایی امروز در تلاشند داعش را به عنوان نماینده اسلام نشان دهند، در حالی که تنها کسانی که امروز با داعش میجنگند همان اسلام و مسلمانان هستند. در عراق و سوریه، شیعه و سنی و علمای آنها موضع یکسانی در مقابل این گروهک تروریستی دارند. اما رسانه های غرب سعی می کنند طوری القا کنند که داعش نماینده اسلام است در حالی که اسلام محمدی و اصیل از این گروه مبرا است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در ادامه در خصوص جریانات سیاسی یا دستهای پنهان حامی داعش، اظهار داشت: رژیم غاصب آل سعود که امروز بر منطقه جزیره العربیه و مقدسات اسلامی مانند مکه و مدینه حاکم شده است، اساسا دارای تفکر تکفیری و جنایتکارانه است و این همان روشی است که داعش آن را ترویج می کند و بر اساس آن به جنایات خود مشغول است.

الکعبی افزود: آل سعود نقش اساسی و بزرگی در تامین مالی و حمایت از داعش در تمامی مناطق دارد همچنین رژیم های قطر و ترکیه و به طور کلی کشورهای غربی نیز از این گروه تروریستی تکفیری حمایت می کنند. داعش امروز در عراق و سوریه به طرق مختلف تامین مالی می شود که می توان به قاچاق نفت با کمک کشورهایی مثل قطر و ترکیه اشاره کرد که این کشورها فرایند انتقال و فروش نفت را برایش تسهیل می کنند.

این مساله نشان دهنده حمایت فراوان پشت پرده از این گروهک و نیز هدف قرار دادن اسلام و جبهه مقاومت از سوی آنان است.

وی ضمن بیان اینکه "امروز داعش دقیقا در جبهه مقابل مسلمانان ایستاده است که تمام کسانی که از وجود رژیم صهیونیستی غاصب در فلسطین حمایت میکنند در همان جبهه قرار دارند"، بیان داشت: در واقع می توان گفت امروز داعش وکیل مدافع و حامی رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه است که به نیابت از او میجنگد.

این روحانی مبارز با اشاره به حضور مقاومت اسلامی نُجَباء در عراق و سوریه گفت: ما در جریان جنگ خودروها و اسلحه های عربستان سعودی و حتی مواد غذایی تولید شده از سوی قطر، عربستان و ترکیه را در مقرهای داعش می یافتیم که تمام اینها با مستندات موجود است.

الکعبی تصریح کرد: در نتیجه حمایت ترکی- عربستانی- قطری از داعش از ابتدا وجود داشته و همچنان هم وجود دارد و این مساله دلیل بر توطئه بزرگی است و ثابت می کند که ما در محور مقاومت با بیش از 120 کشور در حال مبارزه هستیم.

وی در توضیح نقش حشد شعبی در مقاومت علیه داعش، بیان کرد: حشد شعبی تواناترین تشکل برای مبارزه با داعش است زیرا تمامی گروهای مقاومت عراق را در بر می گیرد که در جنگ خیابانی، چریکی و فنون مبارزه دارای مهارت هستند. البته این گروه های مقاومت همزمان با اشغال عراق توسط آمریکا تاسیس شد و نقش مهمی در مبارزه با آمریکا داشت و خسارتهای زیادی به آنها وارد کرد تا حدی که ناچار به ترک عراق شدند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ادامه داد: از زمانی که حشد وارد میدان شده اند معادله تغییر کرده است در حالی که قبل از آن داعش تقریبا به بغداد و مرزهای کربلا هم رسیده بود. بعد از وارد میدان شدن الحشد الشعبی در ابتدا کمربندی حفاظتی مستحکمی دور دو شهر کربلا و بغداد ایجاد شد، همچنین سامرا و راه سامرا بغداد را باز کردند و بعد از آن شروع به عملیات های مهم و گسترده و تاثیر گذاری در تمام عراق کردند و توانستند بخشهای زیادی از خاک عراق را آزاد نماید.

شیخ اکرم الکعبی تاکید کرد: می توانیم بگوییم گروهی که بیشترین مناطق را آزاد کرد و توانست معادله را منقلب کند و مکر دشمن را خنثی سازد حشد شعبی بوده است.

وی در خصوص تشکیل و نقش نُجَباء در حشد شعبی گفت: مقاومت اسلامی نُجَباء برای مقابله با اشغال آمریکا تاسیس شد. امروز هم این گروه در سوریه برای دفاع از مقدسات و مستضعفین و در چارچوب و درخواست کشورهای عضو مقاومت حضور فعالی در جنگ علیه تکفیریون دارد.

این روحانی مبارز ادامه داد: در عراق، رزمندگان نُجَباء در منطقه مهم کمربند امنیتی بغداد در شمال این شهر مستقر شدند و در درگیری های شدید و مهمی مانند نباعی و کسارات شرکت کردند که منجر به آزادی کامل این مناطق و پیشروی به سمت شمال یعنی منطقه اسحاقی شد. در آنجا نیز درگیری های مهمی در ورودی شهر سامرا اتفاق افتاد و راه سامرا فلوجه تا مشیط المثنی بطور کامل توسط رزمندگان نُجَباء آزاد شد. مناطق زیادی در جنوب مانند ام الطلایب و الرحالیه و ..... همچنین در کمربند امنیتی شهر کربلا و نیز در اطراف دریاچه  رضاضه و رحالیه و .... این رزمندگان خط دفاعی مستحکمی در برابر داعشی ها پدید آوردند؛ هم اکنون نیز این نیروها در کمربند شهر کربلا حضور دارند.

الکعبی افزود: بعد از این فعالیت ها نیروهای نُجَباء به سمت شهر سامرا حرکت کردند و عملیات های گسترده و مهمی در شرق و غرب این شهر انجام داند تا به خط لاین النفت رسیدند.

وی تاکید کرد: تمام این علمیات در مدت بسیار کم ومثال زدنی انجام شد. روز آغاز این عملیات روز مبارک نیمه شعبان بود و مکان آن نیز منطقه تولد امام زمان(عج) بود و به فضل خداوند متعال پیروزی برای ما رقم خورد که ظرف سه روز توانستیم آتش را از حرم امامین عسکریین(ع) دور کنیم، علاوه بر این توانستیم به سنگرها و بسیاری از مهمات آنها مانند ماشین های بمبگذاری شده، اتومبیل ها و سلاحهایی که با آنها زوار امامین عسکریین و نیروهای حشد شعبی را هدف قرار می دادند، دست پیدا کنیم.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با اشاره به شرکت نیروهای نُجَباء در عملیات صلاح الدین در شمال شهر تکریت، عنوان کرد: به فضل خداوند و کمک سایر گروهای مقاومت این شهر آزاد شد و نیروها پیشروی نمودند تا به شهر بیجی رسیدند که در اینجا هم حرکة النُجَباء در شروع عملیات نقش پررنگی داشت و توانست نقش مهمی در آزاد سازی شهر بیجی ایفا نماید.

به گفته الکعبی، بعد از شهر بیجی رزمندگان نُجَباء به سمت شهر موصل حرکت کردند و در عملیاتی هجومی به همراه برادران خود در سایر گروه های مقاومت به سمت کوه های المکحول پیش رفتند.

وی، "گرفتاری ها و مصیبت هایی که امروز مسلمانان دچار آن هستند را به دلیل تجاوز استعماری غربی دانست" و بیان کرد: ضروری است که امت اسلامی بیدار شوند و بدانند که اندیشه های تکفیری به دلیل حمایت از رژیم غاصب اسرائیل ارائه می شود.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تاکید کرد: کسانی که از تکفیریون پیروی می کنند و به دنبال کشتار مسلمانان و از بین بردن آثار و تاریخ مسلمانان و مقدسات آنان هستند، گروهی از نادانان و راهزنان هستند که باید شیعه وسنی در قابل آنان موضع یکسانی داشته باشند و با اتحاد خود با این تهاجم شدید مقابله کنند.

الکعبی افزود: ما در عراق شاهد بودیم بسیاری از علما و برادران سنی ما همراه ما هستند و همراه ما مبارزه می کنند چرا که داعش امروز تمام پیروان دین پیامبر(ص) را هدف قرار داده و هرکس که دین اسلام حقیقی را اختیار کند، مورد هدف قرار می دهد.

وی تصریح کرد: داعش به دنبال تخریب چهره اسلام محمدی اصیل است و به همین دلیل لازم است کاملا آگاهانه با آن مبارزه کنیم.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، در بخش دیگری از سخان خود در خصوص شهادت شیخ نمر اظهار داشت: شیخ نمر شهید راه حق گویی است و اگر اندکی به عقب بازگردیم خواهیم دید که جنایات آل سعود بسیار زیاد است و انشالله عاقبت خون شهید نمر پایان این حکومت شوم باشد.

شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: جنایات آل سعود از ابتدای تاسیس این دولت وهابی بر جزیره العرب اغاز شد. از همان زمان حملات آنان به کربلا و نجف اشرف و کشتار بسیاری از شیعیان و همچنین کشتار عشایر سنی در جزیره العرب شروع شد. آنان در جزیرة العرب سر مردم را قطع می کردند و زنان را به اسارت می گرفتند و به این ترتیب با زور و اجبار و با پشتیبانی آشکار انگلستان توانستند خودشان را به مردم تحمیل نمایند.

وی افزود: خاندان آل سعود جنایات بسیاری مرتکب شده اند و مقدسات مسلمانان حتی کعبه را هتک حرمت نموده اند. از خداوند متعال میخواهیم که جنایتشان در حق شیخ نمر آخرین جنایتشان باشد و حکومت این خاندان را ساقط نماید.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تاکید کرد: البته ما به عنوان یک گروه مقاومت تنها به محکوم کردن و مطالبه از شرافتمندان جهان اکتفا نمیکنیم، بلکه ما واکنشهای خودمان را چه در بعد نظامی یا به هر شکل دیگری خواهیم داشت. چرا که این رژیم با جنایت خود از جمله به شهادت رساندن شیخ نمر دشمنی خود را با اسلام اعلام نموده است و چنگالهای دشمنی خود را بطور آشکار و واضح نمایش داده و ثابت کرده که مدافع برنامه های آمریکایی اسرائیلی در منطقه است.

الکعبی افزود: باید با این نظام آمریکایی ـ صهیونیستی مبارزه کرد و ما به عنوان مقاومت اسلامی نُجَباء، حق پاسخ به هرشکلی که مناسب باشد را برای خود محفوظ میدانیم و انشالله در آینده برای این امر اقدام خواهیم نمود.

وی از تمام مسلمانان و شرافتمندان جهان خواست آل سعود را تحریم کنند و عنوان کرد: سازمان ملل در واقع سازمان ملت های استکباری متحد است و نه ملل ملت های متحد. این سازمان حامی طرح های کشتار و نابودی غرب علیه سایر ممالک است.

این روحانی مبارز در پایان تصریح کرد: نظام های غربی بطور کامل در جبهه مستکبرین و همراه با رژیم آل سعود و هم پیمانانش هستند. ما انشالله در مقاومت باقی میمانیم و همین روش را ادامه میدهیم و تا زمانیکه خداوند با ماست پیروز خواهیم بود.