خبرگزاری النجبا


دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در شبکه ولایت:

شیعه و سنی باید با اتحاد خود مقابل مکر تکفیریون بایستند/ حشد تواناترین تشکل برای مبارزه با داعش


شیخ اکرم الکعبی بیان کرد: کسانی که از تکفیریون پیروی می کنند و به دنبال کشتار مسلمانان و از بین بردن آثار و تاریخ مسلمانان و مقدسات آنان هستند، گروهی از نادانان و راهزنان هستند که باید شیعه وسنی در قابل آنان موضع یکسانی داشته باشند و با اتحاد خود با این تهاجم شدید مقابله کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ «اکرم الکعبی» روز شنبه 19 دی ماه 1394 ضمن دیدار با آیت الله حسینی قزوینی، مدیر شبکه جهانی ولایت در برنامه ای به گفتگو با این شبکه پرداخت.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء درباره دلایل گسترش داعش در جهان گفت: در واقع نمی توان گروه تروریستی تکفیری داعش را یک حرکت دینی به شمار آورد، بلکه این گروه جنبشی وحشیانه و مبتنی بر بربریت است. گسترش این حرکت در منطقه نیز بخاطر ریشه های تاریخی و استعماری آن است. اگر به تاریخ مراجعه کنیم میبینیم که جاهلیت اولی است که چنین روشی را در پیش گرفته بود. و داعش نیز از روش و منطق جاهلیت اولی پیروی می نماید.

وی ادامه داد: بخصوص در این دوره زمانی گسترش داعش در جهان عرب بخصوص در مناطق اسلامی با حمایت استعماری اروپایی بوده است. طبعا این حمایت اهداف متعددی داشته است ولی هدف اصلی و اساسی آن تخریب اسلام از سوی غرب بود که البته این هم خود اسباب خودش را دارد که گاهی از طریق کاریکاتورهای اهانت آمیز و یا از طریق ایجاد یک چهره تاریک و تکفیری از اسلام دنبال می شود. آنها میخواهند اسلام را از درون خودش مورد هدف قرار دهند.

شیخ اکرم الکعبی عنوان کرد: همانطور که می دانیم داعش امتداد سازمان القاعده است که در افغانستان تاسیس شد و با حمایت و پول غربی، اروپایی، عربستانی و خلیجی تاسیس شد، آنموقع اینطور اعلام شد که این گروه برای مبارزه با شوروی تاسیس شده است ولی در واقع برای مبارزه با اسلام و ایجاد افکار تخریب کننده علیه اسلام تاسیس شده بود تا اسلام و سیره پیامبر(ص) و نیز رحمت و محبت اسلام را زیر سوال ببرد.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با تکرار اینکه داعش نیز گروه تکفیری دیگری است که از القاعده منشعب شده است، بیان کرد: اگر به تاریخ مراجعه کنیم میبینیم که اسلام همچون آتش در هیزم در اروپا منتشر شد و این مساله ناراحتی شدید کشورهای اروپایی را در پی داشت. در نتیجه برای این کشورها ایجاد گروهک های تخریب کننده اسلام اهمیت پیدا کرد.

وی ادامه داد: رسانه های اروپایی امروز در تلاشند داعش را به عنوان نماینده اسلام نشان دهند، در حالی که تنها کسانی که امروز با داعش میجنگند همان اسلام و مسلمانان هستند. در عراق و سوریه، شیعه و سنی و علمای آنها موضع یکسانی در مقابل این گروهک تروریستی دارند. اما رسانه های غرب سعی می کنند طوری القا کنند که داعش نماینده اسلام است در حالی که اسلام محمدی و اصیل از این گروه مبرا است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در ادامه در خصوص جریانات سیاسی یا دستهای پنهان حامی داعش، اظهار داشت: رژیم غاصب آل سعود که امروز بر منطقه جزیره العربیه و مقدسات اسلامی مانند مکه و مدینه حاکم شده است، اساسا دارای تفکر تکفیری و جنایتکارانه است و این همان روشی است که داعش آن را ترویج می کند و بر اساس آن به جنایات خود مشغول است.

الکعبی افزود: آل سعود نقش اساسی و بزرگی در تامین مالی و حمایت از داعش در تمامی مناطق دارد همچنین رژیم های قطر و ترکیه و به طور کلی کشورهای غربی نیز از این گروه تروریستی تکفیری حمایت می کنند. داعش امروز در عراق و سوریه به طرق مختلف تامین مالی می شود که می توان به قاچاق نفت با کمک کشورهایی مثل قطر و ترکیه اشاره کرد که این کشورها فرایند انتقال و فروش نفت را برایش تسهیل می کنند.

این مساله نشان دهنده حمایت فراوان پشت پرده از این گروهک و نیز هدف قرار دادن اسلام و جبهه مقاومت از سوی آنان است.

وی ضمن بیان اینکه "امروز داعش دقیقا در جبهه مقابل مسلمانان ایستاده است که تمام کسانی که از وجود رژیم صهیونیستی غاصب در فلسطین حمایت میکنند در همان جبهه قرار دارند"، بیان داشت: در واقع می توان گفت امروز داعش وکیل مدافع و حامی رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه است که به نیابت از او میجنگد.

این روحانی مبارز با اشاره به حضور مقاومت اسلامی نُجَباء در عراق و سوریه گفت: ما در جریان جنگ خودروها و اسلحه های عربستان سعودی و حتی مواد غذایی تولید شده از سوی قطر، عربستان و ترکیه را در مقرهای داعش می یافتیم که تمام اینها با مستندات موجود است.

الکعبی تصریح کرد: در نتیجه حمایت ترکی- عربستانی- قطری از داعش از ابتدا وجود داشته و همچنان هم وجود دارد و این مساله دلیل بر توطئه بزرگی است و ثابت می کند که ما در محور مقاومت با بیش از 120 کشور در حال مبارزه هستیم.

وی در توضیح نقش حشد شعبی در مقاومت علیه داعش، بیان کرد: حشد شعبی تواناترین تشکل برای مبارزه با داعش است زیرا تمامی گروهای مقاومت عراق را در بر می گیرد که در جنگ خیابانی، چریکی و فنون مبارزه دارای مهارت هستند. البته این گروه های مقاومت همزمان با اشغال عراق توسط آمریکا تاسیس شد و نقش مهمی در مبارزه با آمریکا داشت و خسارتهای زیادی به آنها وارد کرد تا حدی که ناچار به ترک عراق شدند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ادامه داد: از زمانی که حشد وارد میدان شده اند معادله تغییر کرده است در حالی که قبل از آن داعش تقریبا به بغداد و مرزهای کربلا هم رسیده بود. بعد از وارد میدان شدن الحشد الشعبی در ابتدا کمربندی حفاظتی مستحکمی دور دو شهر کربلا و بغداد ایجاد شد، همچنین سامرا و راه سامرا بغداد را باز کردند و بعد از آن شروع به عملیات های مهم و گسترده و تاثیر گذاری در تمام عراق کردند و توانستند بخشهای زیادی از خاک عراق را آزاد نماید.

شیخ اکرم الکعبی تاکید کرد: می توانیم بگوییم گروهی که بیشترین مناطق را آزاد کرد و توانست معادله را منقلب کند و مکر دشمن را خنثی سازد حشد شعبی بوده است.

وی در خصوص تشکیل و نقش نُجَباء در حشد شعبی گفت: مقاومت اسلامی نُجَباء برای مقابله با اشغال آمریکا تاسیس شد. امروز هم این گروه در سوریه برای دفاع از مقدسات و مستضعفین و در چارچوب و درخواست کشورهای عضو مقاومت حضور فعالی در جنگ علیه تکفیریون دارد.

این روحانی مبارز ادامه داد: در عراق، رزمندگان نُجَباء در منطقه مهم کمربند امنیتی بغداد در شمال این شهر مستقر شدند و در درگیری های شدید و مهمی مانند نباعی و کسارات شرکت کردند که منجر به آزادی کامل این مناطق و پیشروی به سمت شمال یعنی منطقه اسحاقی شد. در آنجا نیز درگیری های مهمی در ورودی شهر سامرا اتفاق افتاد و راه سامرا فلوجه تا مشیط المثنی بطور کامل توسط رزمندگان نُجَباء آزاد شد. مناطق زیادی در جنوب مانند ام الطلایب و الرحالیه و ..... همچنین در کمربند امنیتی شهر کربلا و نیز در اطراف دریاچه  رضاضه و رحالیه و .... این رزمندگان خط دفاعی مستحکمی در برابر داعشی ها پدید آوردند؛ هم اکنون نیز این نیروها در کمربند شهر کربلا حضور دارند.

الکعبی افزود: بعد از این فعالیت ها نیروهای نُجَباء به سمت شهر سامرا حرکت کردند و عملیات های گسترده و مهمی در شرق و غرب این شهر انجام داند تا به خط لاین النفت رسیدند.

وی تاکید کرد: تمام این علمیات در مدت بسیار کم ومثال زدنی انجام شد. روز آغاز این عملیات روز مبارک نیمه شعبان بود و مکان آن نیز منطقه تولد امام زمان(عج) بود و به فضل خداوند متعال پیروزی برای ما رقم خورد که ظرف سه روز توانستیم آتش را از حرم امامین عسکریین(ع) دور کنیم، علاوه بر این توانستیم به سنگرها و بسیاری از مهمات آنها مانند ماشین های بمبگذاری شده، اتومبیل ها و سلاحهایی که با آنها زوار امامین عسکریین و نیروهای حشد شعبی را هدف قرار می دادند، دست پیدا کنیم.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با اشاره به شرکت نیروهای نُجَباء در عملیات صلاح الدین در شمال شهر تکریت، عنوان کرد: به فضل خداوند و کمک سایر گروهای مقاومت این شهر آزاد شد و نیروها پیشروی نمودند تا به شهر بیجی رسیدند که در اینجا هم حرکة النُجَباء در شروع عملیات نقش پررنگی داشت و توانست نقش مهمی در آزاد سازی شهر بیجی ایفا نماید.

به گفته الکعبی، بعد از شهر بیجی رزمندگان نُجَباء به سمت شهر موصل حرکت کردند و در عملیاتی هجومی به همراه برادران خود در سایر گروه های مقاومت به سمت کوه های المکحول پیش رفتند.

وی، "گرفتاری ها و مصیبت هایی که امروز مسلمانان دچار آن هستند را به دلیل تجاوز استعماری غربی دانست" و بیان کرد: ضروری است که امت اسلامی بیدار شوند و بدانند که اندیشه های تکفیری به دلیل حمایت از رژیم غاصب اسرائیل ارائه می شود.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تاکید کرد: کسانی که از تکفیریون پیروی می کنند و به دنبال کشتار مسلمانان و از بین بردن آثار و تاریخ مسلمانان و مقدسات آنان هستند، گروهی از نادانان و راهزنان هستند که باید شیعه وسنی در قابل آنان موضع یکسانی داشته باشند و با اتحاد خود با این تهاجم شدید مقابله کنند.

الکعبی افزود: ما در عراق شاهد بودیم بسیاری از علما و برادران سنی ما همراه ما هستند و همراه ما مبارزه می کنند چرا که داعش امروز تمام پیروان دین پیامبر(ص) را هدف قرار داده و هرکس که دین اسلام حقیقی را اختیار کند، مورد هدف قرار می دهد.

وی تصریح کرد: داعش به دنبال تخریب چهره اسلام محمدی اصیل است و به همین دلیل لازم است کاملا آگاهانه با آن مبارزه کنیم.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، در بخش دیگری از سخان خود در خصوص شهادت شیخ نمر اظهار داشت: شیخ نمر شهید راه حق گویی است و اگر اندکی به عقب بازگردیم خواهیم دید که جنایات آل سعود بسیار زیاد است و انشالله عاقبت خون شهید نمر پایان این حکومت شوم باشد.

شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: جنایات آل سعود از ابتدای تاسیس این دولت وهابی بر جزیره العرب اغاز شد. از همان زمان حملات آنان به کربلا و نجف اشرف و کشتار بسیاری از شیعیان و همچنین کشتار عشایر سنی در جزیره العرب شروع شد. آنان در جزیرة العرب سر مردم را قطع می کردند و زنان را به اسارت می گرفتند و به این ترتیب با زور و اجبار و با پشتیبانی آشکار انگلستان توانستند خودشان را به مردم تحمیل نمایند.

وی افزود: خاندان آل سعود جنایات بسیاری مرتکب شده اند و مقدسات مسلمانان حتی کعبه را هتک حرمت نموده اند. از خداوند متعال میخواهیم که جنایتشان در حق شیخ نمر آخرین جنایتشان باشد و حکومت این خاندان را ساقط نماید.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تاکید کرد: البته ما به عنوان یک گروه مقاومت تنها به محکوم کردن و مطالبه از شرافتمندان جهان اکتفا نمیکنیم، بلکه ما واکنشهای خودمان را چه در بعد نظامی یا به هر شکل دیگری خواهیم داشت. چرا که این رژیم با جنایت خود از جمله به شهادت رساندن شیخ نمر دشمنی خود را با اسلام اعلام نموده است و چنگالهای دشمنی خود را بطور آشکار و واضح نمایش داده و ثابت کرده که مدافع برنامه های آمریکایی اسرائیلی در منطقه است.

الکعبی افزود: باید با این نظام آمریکایی ـ صهیونیستی مبارزه کرد و ما به عنوان مقاومت اسلامی نُجَباء، حق پاسخ به هرشکلی که مناسب باشد را برای خود محفوظ میدانیم و انشالله در آینده برای این امر اقدام خواهیم نمود.

وی از تمام مسلمانان و شرافتمندان جهان خواست آل سعود را تحریم کنند و عنوان کرد: سازمان ملل در واقع سازمان ملت های استکباری متحد است و نه ملل ملت های متحد. این سازمان حامی طرح های کشتار و نابودی غرب علیه سایر ممالک است.

این روحانی مبارز در پایان تصریح کرد: نظام های غربی بطور کامل در جبهه مستکبرین و همراه با رژیم آل سعود و هم پیمانانش هستند. ما انشالله در مقاومت باقی میمانیم و همین روش را ادامه میدهیم و تا زمانیکه خداوند با ماست پیروز خواهیم بود.

 

الشيخ أكرم الكعبي في حوار خاص مع قناة الولاية:

دم الشيخ النمر سيطال نظام ال سعود/ الامم المتحدة أصبحت مؤسسة للدول المستكبرة

 

اجرى الامين العام لحركة النجباء حوارا خاصا مع قناة الولاية بعد لقاءه بمدير قناة الولاية اية الله "حسيني قزويني" مساء السبت (9 يناير/ كانون الثاني 2016).

 

أفاد مكتب الاعلام والعلاقات لحركة النجباء في الجمهورية الاسلامية، أن حجة الاسلام والمسلمين أكرم الكعبي بين، خلال الحواراسباب تمدد جماعة داعش الارهابية في العالم، وقال: لا يمكن اعتبار جماعة داعش الارهابية ضمن الحركات الدينية، حيث ان هذه العصابة هي حركة وحشية وتبتني على الهمجية، وان تمدد هذه العصابة في المنطقة كان بسبب الجذور الاستعمارية في المنطقة.

وتابع: ان احد أهم اسباب تمدد داعش في هذه الفترة الزمنية القصيرة في العالم الاسلامي، وخاصة في المناطق العربية هو الدعم الغربي والاروبي لها.

وحول أهداف دعم الاروبيين لداعش، قال هذا القيادي البارز في الحشد الشعبي: ان لهذا الدعم أهداف متعددة، ولكن الهدف الرئيسي والاساس هو تشويه صورة الاسلام، حيث يأتي هذا التشويه باساليب مختلفة، في بعض الاحيان يتم نشر كاريكاتيرات مهينة للاسلام وفي أحايين اخرى يتم ترسيم صورة مظلمة تكفيرية عن الاسلام، وفي الحقيقة هم يحاولون ضرب الاسلام من الداخل.

وصرح الشيخ أكرم الكعبي: انه كما يعلم الجميع فان عصابة داعش هي امتداد للقاعدة التي تأسست في أفغانستان وبدعم اروبي سعودي خليجي. في ذلك الوقت تم الاعلان، أن هذه الجماعة تأسست لمحاربة الاتحاد السوويتي، ولكن في الحقيقة أنها تأسست لاجل محاربة الاسلام وايجاد افكار تخريبية ضد الاسلام، لكي يتم تشويه صورة الاسلام وسيرة النبي الاعظم (ص) وتعاليم الاسلام المبنية على الرحمة والمودة.

وبين، انه اذا ما نظرنا الى التاريخ فنجد ان الاسلام انتشر في اوروبا كالنار في الهشيم، وهذه القضية أثارت حفيظة الدول الغربية وأزعجتهم، ولذلك فانه كان من المهم لهذه الدول تأسيس عصابات ارهابية تقوم بتخريب وتشوية صورة الاسلام للحد من انتشار الاسلام في بلادهم.

وقال الامين العام لحركة النجباء: ان الشيعة والسنة وعلمائهم في العراق وسوريا لديهم موقف واحد من هذه الجماعات الارهابية، ولكن وسائل الاعلام الغربية تسعى لاظهار جماعة داعش على أنها تمثل الاسلام، في حين أن الاسلام الاصيل برئ من هذه الجماعة الارهابية.

وأشار الشيخ أكرم الكعبي الى الايادي الخفية الداعمة لداعش، مبينا، أن نظام ال سعود الذي يسيطر على الجزيرة العربية ويحكم المقدسات الاسلامية كـ"مكة والمدينة"، هو في الاساس يتبع أفكار تكفيرية واجرامية وهذه الافكار هي نفس الافكار التي تروجها داعش وتنفذ جرائمها على اساسها.

وتابع، أن ال سعود يعلبون دورا اساسيا في دعم جماعة داعش في أنحاء العالم، وكذلك قطر وتركيا والغرب على وجه العموم هم من حماة وداعمي هذه الجماعة الارهابية التكفيرية.

وصرح هذا القيادي البارز في الحشد الشعبي، أنه يتم الدعم الاقتصادي لعصابة داعش في العراق وسوريا بطرق شتى، حيث يتم تهريب النفط من هذين البلدين بمساعدة قطر وتركيا وفي الحقيقة ان هاتين الدولتين تقومان بتسهيل عملية تهريب النفط وبيعه.

وبين الشيخ أكرم الكعبي أن داعش أصبح المدافع الحقيقي عن الكيان الصهيوني الغاصب في المنطقة حيث تقوم هذه العصابة بحرب على المسلمين نيابة عن اسرائيل، موضحا: ان داعش اليوم تقف في الجهة المقابلة للمسلمين وجميع انصار واعوان الكيان الصهيوني يقفون ايضا في ذلك المحور للحفاظ على وجود هذا الكيان وابقاء احتلاله لفلسطين.

وأشار الى تواجد المقاومة الاسلامية حركة النجباء في العراق وسوريا، قائلا: نحن حصلنا على الكثير من الوثائق التي تثبت تورط بعض دول المنطقة في دعم جماعة داعش، حيث وجدنا في مقار ومعسكرات داعش عجلات عسكرية وعتاد وحتى مواد غذائية تم انتاجها في قطر والسعودية وتركيا.

وصرح الامين العام لحركة النجباء ان الدعم التركي- السعودي- القطري لعصابة داعش الارهابية بدء منذ اللحظة الاولى لتأسيس هذه العصابة وهذا ان دل على شئ فانه يدل على مؤامرة كبيرة على الامة الاسلامية.

وحول دور الحشد الشعبي في مواجهة عصابة داعش الارهابية، قال الشيخ أكرم الكعبي: ان الحشد الشعبي يمثل أقوى مؤسسة لمحاربة داعش لانه يشمل جميع فصائل المقاومة في العراق والتي تدربت على حرب العصابات وتتقن حرب الشوارع بصورة كاملة.

وتابع، ان فصائل المقاومة الاسلامية تأسست بالتزامن مع احتلال العراق من قبل امريكا، ولعبت هذه الفصائل دورا هاما في مواجهة الاحتلال الامريكي وسببت لهم خسائر بشرية ومادية كبيرة حيث اضطرت امريكا الى الخروج من العراق.

واكد هذا القيادي البارز في الحشد الشعبي على أن مشاركة الحشد الشعبي في المعارك غيَّر معادلة الحرب مع داعش، موضحا: انه قبل مشاركة الحشد الشعبي في العمليات فان داعش وصلت الى بغداد وتخوم محافظة كربلاء، ولكن بعد دخول قوات الحشد الشعبي الى المعركة تم ايجاد حزام امني حول كربلاء وبغداد، ثم تم تحرير الطريق الواصل بين سامراء وبغداد وبعد ذلك انطلقت عمليات كبيرة في العراق ومن خلالها تم تحرير الكثير من الاراضي العراقية المغتصبة من قبل داعش.

وبين الشيخ أكرم الكعبي أن الجهة الوحيدة التي تمكنت من تحرير اراضي شاسعة وتمكنت من قلب المعادلة وأحبطت مؤامرة الاعداء هي مؤسسة الحشد الشعبي.

وحول تأسيس حركة النجباء ودورها في العراق وسوريا، قال: ان حركة النجباء تأسست لمواجهة الاحتلال الامريكي للعراق، وفي الوقت الحاضر تقوم هذه الحركة بالدفاع عن المقدسات الاسلامية والمظلومين في العراق وسوريا ولديها حضور فاعل في الحرب على التكفيريين وبالتنسيق مع محور المقاومة.

وتابع، ان قوات حركة النجباء يتواجدون في قاطع عمليات حزام بغداد الاستراتيجي، وكان لهم دور اساسي في عملية تحرير منطقة النباعي والذي حصل فيها اشتباكات عنيفة حيث أدت هذه العملية الى تحرير النباعي وأصبحت نقطة انطلاق للمناطق الشمالية وهي منطقة الاسحاقي. وحصلت لنا اشتباكات ايضا في مداخل مدينة سامراء، حيث تم تطهير طريق سامراء- الفلوجة حتى "المشيط" بصورة كاملة على يد أبطال النجباء.

وشرح الشيخ أكرم الكعبي، ان قوات النجباء اوجدوا خطوط دفاعية صلبة أمام عصابات داعش في مناطق كثيرة في جنوب العراق كـ" ام الطلايب" و"الرحالية" وايضا حزام كربلاء الامني.

وتابع، بعد هذه العمليات تحركت قوات النجباء نحو مدينة سامراء ونفذت عمليات واسعة وهامة في شرق وغرب سامراء.

وأكد هذا القيادي البارز في الحشد الشعبي على ان جميع هذه العمليات نفذت خلال فترة وجيزة... انطلاق هذه العمليات كان في يوم 15 من شعبان، مولد صاحب العصر والزمان، وكانت منطقة الانطلاق هي ايضا محل ميلاد الامام (عج) وبفضل الله تعالى حققنا انتصارات كبيرة، حيث تمكنا خلال ثلاثة ايام من ابعاد نيران الاعداء عن عتبة الامامين العسكريين (ع). وعلاوة على ذلك تمكنا من السيطرة على الكثير من مقار عصابات داعش وقنمنا عتاد كثير من سيارات مفخخة وقذائف هاون وغيرها من السلاح الذي كانوا يستهدفون به زوار الامامين العسكريين وقوات الحشد الشعبي.

وأشار الشيخ أكرم الكعبي الى مشاركة قوات حركة النجباء في عملية صلاح الدين في شمال مدينة تكريت، وقال: بفضل الله تعالى وتكاتف جميع فصائل المقاومة تم تحرير هذه المدينة، وبعد تحرير تكريت تقدمت القوات في جميع مناطق صلاح الدين حتى وصلت الى مدينة بيجي، وفي بيجي ايضا كان دور اساسي لقوات حركة النجباء في بداية العملية وفي تحرير المدينة بصورة كاملة.

وأوضح، أنه بعد تحرير مدينة بيجي تحركت قوات النجباء نحو الموصل وشاركوا ابطال الحركة مع اخوانهم من الفصائل الاخرى في عملية استراتيجية لتحرير جبال مكحول.

وأعتبر الامين العام لحركة النجباء "الاستعمار الغربي السبب الاساسي لجميع مصائب وابتلاءات العالم الاسلامي"، مبينا: من الضروري ان تستيقظ الامة الاسلامية لمواجهة مؤامرات الاعداء حيث ان انشاء العصابات التكفيرية هو احد هذه المؤامرات للحفاظ على الكيان الصهيوني الغاصب.

واكد الشيخ أكرم الكعبي على ان بعض الدول تدعم التكفيريين بغية طمس وتخريب التراث والاثار الاسلامية وتاريخ المسلمين ومقدساتهم والقضاء على الاسلام الاصيل؛ وهؤلاء التكفيريون هم زمرة من اللصوص وقطاع الطرق وينبغي على الشيعة والسنة ان يتخذوا موقفا موحدا تجاه هذه الزمر الارهابية ويواجهوا هذه الهجمة الشرسة بالوحدة والتكاتف.

وتابع، في العراق نشاهد أن الكثير من اخواننا من اهل السنة وعلماءهم يقفون معنا في محور واحد في مواجهة الارهابيين والتكفيريين لان داعش اليوم يستهدف أتباع جميع الاديان وكل من يتبع الاسلام الاصيل هو مستهدف من قبل هذه العصابة الاجرامية.

وقال هذا القيادي البارز في الحشد الشعبي في جانب اخر من كلامه حول استشهاد اية الله "نمر باقر النمر": ان اية الله النمر استشهد في سبيل الدفاع عن الحق، وان شاءالله دم الشهيد النمر سيطال النظام السعودي ويكون نهاية هذه الحكومة الظالمة.

وتابع، ان جرائم ال سعود بدءت منذ تأسيس هذه الدولة الوهابية في الجزيرة العربية، ال سعود هاجموا كربلاء والنجف الاشرف منذ انطلاق دولتهم، هؤلاء ارتكبوا جرائم بشعة في حق الشيعة والعشائر السنية في الجزيرة العربية، حيث قطعوا الرؤوس وسبوا النساء واجبروا الناس على قبول حكومتهم من خلال القتل وارتكاب المجازر وبدعم بريطاني واضح.

وأضاف، ان ال سعود ارتكبوا مجازر فظيعة وهتكوا حرمة الاماكن المقدسة ومن ضمنها الكعبة. فنحن نبتهل الى الله ان تكون جريمتهم في حق الشيخ النمر اخر جرائمهم وتؤدي ان شاءالله الى سقوط هذه الدولة الظالمة.

وأكد الامين العام لحركة النجباء، اننا بعنوان حركة مقاومة اسلامية لا نكتفي باستنكار هذه الجريمة ومطالبة الشرفاء في العالم بادانة جرائم ال سعود بل اننا سنقوم برد عسكري قاطع على هذه الجرائم... ان هذا النظام الغاشم اعلن عداءه للاسلام من خلال الجرائم التي ارتكبها ومن ضمنها جريمة قتل الشيخ النمر، هذه الاسرة الفاسدة شهرت سيفها علنا لمحاربة المسلمين واثبتت انها تنفذ مخططات امريكا والكيان الصهيوني في المنطقة.

وتابع الشيخ الكعبي، ينبغي علينا مواجهة هذا النظام الصهيوامريكي، ونحن في المقاومة الاسلامية حركة النجباء نحتفظ بحق الرد المناسب على ال سعود.

وختم الشيخ الكعبي، قائلا: مع ان الانظمة الغربية تندرج تحت محور الاستكبار العالمي وتدعم نظام ال سعود المجرم وتعد حليفة له ولكن ان شاءالله نحن سنبقى صامدين في محور المقاومة الاسلامية وسنستمر بهذا النهج وسننتصر باذن الله تعالى.

Secretary-General of al-Nujaba at Velayat TV:

Hujjat al-Islam al-Ka’bi: Shi’ahs and Sunnis must stand united against the treachery of the Takfiris | Popular Mobilization Forces are the most capable organization to fight Daesh

 

Hujjat al-Islam Akram al-Ka’bi stated, “Those who follow the Takfiris and seek to kill Muslims and destroy the relics and history of Muslims and their holy places are a group of ignorant people and bandits in whom Shi’ahs and Sunnis must have the same position and unity to counter this fierce aggression.”

 

According to the Communication and Media Affairs Centre of al-‎Nujaba in Iran, Hujjat al-Islam Akram al-Ka’bi, the secretary-general of al-‎Nujaba, met with Grand Ayatollah Seyyed Mohammad Hoseyni-Qazvini at the studio of Velayat TV in Qom on January 9, 2016.

Regarding the reasons for the spread of Daesh in the world, Hujjat al-Islam al-Ka’bi said, “In fact, the Takfiri terrorist group Daesh cannot be considered a religious movement but rather it is a violent movement based on barbarism. The spread of this movement in the region is also due to its historical and colonial roots. If we go back in history, we see that the people of the Age of Ignorance were the first to adopt such methods and Daesh also follows the method and logic of the Age of Ignorance.”

The commander of Iraq’s Popular Mobilization Forces added, “Especially during this period, the spread of Daesh in the Arab world, especially in the Islamic regions, has been with European colonial support. Of course, this support has had many purposes, but its main purpose was the destruction of Islam by the West, which of course has its own causes, which are sometimes pursued through insulting cartoons or by creating a dark and Takfiri face of Islam. They want to target Islam from within.”

He said, “As we know, Daesh is an extension of al-Qaedah, which was established in Afghanistan and was established with the support and money of the West, Europe, Saudi Arabia and the Persian Gulf monarchies. At that time, it was announced that the group was established to fight the Soviets. In fact, it was established to fight Islam and create destructive thoughts against Islam to undermine Islam and the manners of the Prophet Muhammad as well as the mercy and love of Islam.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi reiterated that Daesh is another Takfiri group that has split from al-Qaedah and said, “If we go back in history, we see that Islam spread like wildfire in Europe, and this caused great sorrow to European countries. As a result, it became important for these countries to create groups that destroy Islam.”

His Eminence said, “The European media today is trying to portray Daesh as a representative of Islam, while the only ones who are fighting Daesh today are Islam and Muslims. In Iraq and Syria, Shi’ahs and Sunnis and their scholars have taken the same position against this terrorist group. But the Western media tries to insinuate that Daesh represents Islam, while pure Muhammadan Islam is free from this group.”

He referred to the political currents or the hidden hands of the supporters of Daesh and noted, “The usurping regime of the House of Saud, which now rules the Arabian Peninsula and Islamic sanctuaries such as Makkah and Madinah, Basically has a Takfiri and criminal mindset and this is the way that Daesh promotes and commits its crimes according to this thought.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi added, “The House of Saud plays a major role in financing and supporting Daesh in all regions, as do the regimes of Qatar and Turkey. In general, Western countries support this Takfiri terrorist group. Today, Daesh is funded in various ways in Iraq and Syria, including through oil smuggling with the help of countries such as Qatar and Turkey, which facilitate the process of transporting and selling oil. This shows the great behind the scenes support for this group, as well as their targeting of Islam and the Islamic Resistance Front.”

The commander of Iraq’s Popular Mobilization Forces said that today, Daesh stands on the exact front against the Muslims, and all those who support the existence of the usurping Zionist regime in Palestine are on the same front and said, “In fact, it can be said that today Daesh is the lawyer and supporter of the usurping Zionist regime in the region, which is fighting on its behalf.”

Referring to the presence of al-Nujaba in Iraq and Syria, he said, “During the war, we found Saudi cars and weapons, and even food produced by Qatar, Saudi Arabia and Turkey at Daesh headquarters, all of which are documented.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi added, “As a result, Turkish-Saudi-Qatari support for Daesh exists and will continue to exist from the beginning and this is the reason for a great conspiracy and proves that we in the Islamic Resistance Axis are fighting with more than 120 countries.”

Explaining the role of the Popular Mobilization Forces in the resistance against Daesh, His Eminence said, “The Popular Mobilization Forces is the most capable organization in the fight against Daesh because it includes all Iraqi resistance groups that are skilled in street warfare, guerrilla warfare and combat techniques. Of course, these resistance groups were established at the same time as the American occupation of Iraq and they played an important role in the fight against the United States and caused them so much damage that they were forced to leave Iraq.”

He continued, “The equation has changed since the Popular Mobilization Forces entered the battlefield, while before that Daesh had almost reached Baghdad and the borders of Karbala. After the Popular Mobilization Forces entered the battlefield, a strong security belt was first established around the cities of Karbala and Baghdad and they were able to liberate large parts of Iraqi territory. They also opened Samarra and the Samarra-Baghdad road and then launched important and large-scale operations throughout Iraq, liberating large parts of Iraqi territory.”

Regarding the formation and role of al-Nujaba in the Popular Mobilization Forces, Hujjat al-Islam al-Ka’bi said, “al-Nujaba was established to counter the American occupation. Today, this group is actively involved in the war against the Takfiris in Syria in defence of the sanctities and the deprived and at the request of the member states of the resistance.”

The Iraqi cleric emphasized, “In Iraq, the warriors of al-Nujaba were stationed in the key area of ​​Baghdad's security belt to the north of the city and took part in fierce and important clashes such as the Nebai and Kisarat, which led to the complete liberation of these areas and the advance to the north, the Ishaqi region. There, too, major clashes took place at the entrance to the city of Samarra and the Samarra-Fallujah road to Mushayt al-Muthanna was completely liberated by the warriors of al-Nujaba. Many areas in the south, such as Umm al-Talayib and al-Rahaliyyah, etc., also in the security belt of the city of Karbala, as well as around Lake Razazah and al-Rahaliyyah, etc. These fighters established a strong defensive line against Daesh. These forces are still present in the belt around Karbala.”

He added, “After these activities, the forces of al-Nujaba moved towards the city of Samarra and carried out extensive and important operations in the east and west of the city until they reached the pipeline.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi emphasized, “All these operations were carried out in a very short time and in an exemplary way. The day of the beginning of this operation was the holy day of mid-Sha’ban and its place was the birthplace of Imam al-Mahdi [Samarra] and by the grace of God Almighty, we were victorious that we were able to remove the gunfire from the al-Askari Shrine of within three days. Also, we were able to find the trenches and many of their ammunition, such as car bombs, cars and weapons with which they targeted the pilgrims to the graves of Imams Ali al-Hadi and Hasan al-Askari and the Popular Mobilization Forces.”

The commander of Iraq’s Popular Mobilization Forces referred to the participation of al-Nujaba forces in the Salah al-Din operation in the north of Tikrit, said, “By the grace of God and with the help of other resistance groups, the city was liberated and the forces advanced to reach the city of Bayji, where the al-Nujaba played a significant role in starting the operation and was able to play an important role in liberating the city of Bayji.”

According to Hujjat al-Islam al-Ka’bi, after liberating Bayji, al-Nujaba moved towards the city of Mosul and in an offensive operation, they advanced with their brothers in other resistance groups towards the al-Makhoul Mountains.

His Eminence stressed that the plight of Muslims today is due to Western colonial aggression and said, “The Muslim ummah must wake up and they must know that Takfiri thoughts are presented because they support the usurping regime of Israel.”

The secretary-general of al-Nujaba emphasized, “Those who follow the Takfiris and seek to kill Muslims and destroy the relics and history of Muslims and their holy places are a group of ignorant people and bandits in whom Shi’ahs and Sunnis must have the same position and unity to counter this fierce aggression.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi added, “We saw in Iraq that many of our Sunni scholars and brothers are with us and are fighting with us because Daesh is targeting all the followers of the religion of the Prophet today and whoever chooses the true religion of Islam.”

The Iraqi scholar added, “Daesh seeks to destroy the face of pure Muhammadan Islam and for this reason, we need to fight it consciously.”

In another part of his speech, he referred to the martyrdom of Hujjat al-Islam Nimr Baqir al-Nimr and said, “Hujjat al-Islam Nimr is a martyr who speaks the truth and if we go back a little we will see that the crimes of the House of Saud are many and God-willing, Martyr al-Nimr will be the end of this evil government.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi continued, “The crimes of the House of Saud started from the beginning of the establishment of the Wahhabi state in the Arabian Peninsula. From then on, their attacks on Karbala and Najaf and the killing of many Shi’ahs, as well as the killing of Sunni tribes in the Arabian Peninsula began. In the Arabian Peninsula, they beheaded people and took women captive, and thus they were able to impose themselves on the people by force and with the open support of the United Kingdom.”

His Eminence added, “The House of Saud has committed many crimes and has desecrated the sanctities of Muslims, even the Ka’bah. We ask God Almighty for their crime against Hujjat al-Islam Nimr to be their last crime and to overthrow the government of this family.”

He stressed, “Of course, as a resistance group, we will not only condemn and demand from the honourable people of the world but we will have our own reactions, whether in the military dimension or any other form. This is because the regime has declared its enmity with Islam through its crimes, including the martyrdom of Hujjat al-Islam al-Nimr, and has clearly shown the clutches of its enmity and proved that it supports the American-Israeli plans in the region.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi added, “We must fight against this American-Zionist system, and we, as al-Nujaba, reserve the right to respond in any way that is appropriate, and God-willing, we will take action in the future.”

The militant cleric called on all Muslims and honourable people in the world to sanction the House of Saud and said, “The United Nations is, in reality, the United Nations of Arrogant Nations, not the nations of the United Nations. This organization supports the plans of killing and destroying the West against other countries.

In conclusion, Hujjat al-Islam al-Ka’bi, “The Western regimes are completely on the side of the arrogant and with the Saud regime and its allies. God-willing, we will remain in the resistance and we will continue the same method and we will be victorious as long as God is with us.”