خبرگزاری النجبا


در دیدار دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء

مدیر شبکه ولایت: هر گونه اهانت به مقدسات اهل سنت خط قرمز برای شبکه جهانی ولایت است


آیت الله حسینی قزوینی بیان کردند : هر گونه اهانت به مقدسات اهل سنت خط قرمز برای ماست و اهانت به اهل سنت، گناه نابخشودنی است و در این 6 سال از فعالیت شبکه جهانی ولایت، کارشناسان این شبکه هیچ توهینی به مقدسات اهل سنت نکردند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، «آیت الله سید محمد حسینی قزوینی» امروز (19 دی) در دیدار حجت الاسلام و المسلمین «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء و هیأت همراه که  در ساختمان  شبکه جهانی  ولایت در قم  برگزار شد با اشاره به تأسیس شش ساله  این شبکه جهانی، تصریح کرد: این شبکه جهانی تنها شبکه ایرانی است که ضمن پخش در پنج قاره جهان، به پاسخگویی مستند به شبهات شبکه های وهابی می پردازد.

مدیر شبکه جهانی ولایت به جایگاه و تاثیرگذاری این شبکه  در میان شبکه‌های وهابی اشاره کرد و اظهار داشت: پاسخگویی به مباحث معرفتی به گونه‌ای است، که بارها شبکه‌های وهابی از نقد مستدل این شبکه عاجز مانده اند و رسما در برنامه خود گریه کرده اند.

وی با بیان این که در سال جاری بعد از وقایع نیجریه و دستگیری شیخ زاکزاکی، بخشی از ساعت این شبکه به ارائه مطالبی به زبان نیجریه‌ای اختصاص یافت، ابراز داشت: در راهپیمایی اربعین امسال نیز 45 تن از برادران اهل سنت، به این مراسم معنوی اعزام شده و برنامه‌های سفری ایشان به صورت مستند تلویزیونی پخش گردید.

حسینی قزوینی اظهار داشت: با توجه به این که در دنیا، 200 میلیون نفر به زبان نیجریه ای صحبت می‌کنند، هرشب دو ساعت برنامه به زبان نیجریه داریم.

مدیر شبکه جهانی ولایت با اشاره به موفقیت این شبکه در این مدت، تصریح کرد: هدف ما این نیست که سنی‌ها و یا وهابی‌ها را شیعه کنیم، اما برنامه‌های ما به گونه ای بوده است که برخی افراد در داخل و خارج کشور تحت تأثیر قرار گرفتند.

وی تأکید کرد: هر گونه اهانت به مقدسات اهل سنت خط قرمز برای ماست و اهانت به اهل سنت، گناه نابخشودنی است و در این 6 سال از فعالیت شبکه جهانی ولایت، کارشناسان این شبکه هیچ توهینی به مقدسات اهل سنت نکردند.

 حسینی قزوینی عنوان کرد: برخی افراد معتقدند که شبکه ولایت دانشگاه اسلامی را به داخل خانواده کشانده است، همچنین در اروپا مسلمانان چه شیعه و چه سنی از برنامه‌های شبکه ولایت قدردانی کردند؛ علمای شیعه و شخصیت‌ها تصریح می‌کنند که شبکه ولایت ما را با حقایق شیعه آشنا کرده است.

 مدیر شبکه جهانی ولایت اظهار داشت: ما تنها شبکه ای هستیم که از علمای اهل سنت در برنامه‌های زنده خود استفاده کردیم، همچنین بسیاری از ائمه جمعه اهل سنت در شبکه ولایت حضور می‌یابند و برنامه‌های مختلفی اجرای می‌کنند.

وی ادامه داد: علمای اسلام، منطق اعتدالی شبکه ولایت را قابل تقدیر می‌دانند و از برنامه‌های این شبکه استقبال می‌کنند.

 حسینی قزوینی با اشاره به این که شبکه ولایت، شبکه عقایدی و معارفی است، گفت: این شبکه آماده است که از علمای اهل سنت که مطالب ضد وهابی دارند استفاده کند، همچنین این شبکه می‌تواند برنامه‌های خود را در کشور عراق فعال کند.

مدیر شبکه جهانی ولایت تصریح کرد: تمام برنامه‌های شبکه جهانی ولایت مستدل است و هر موضوعی که بیان می‌شود، مستندات آن موضوع به مخاطب نشان داده می‌شود، به طوری که 30 هزار صفحه اسکن از کتب وهابیت علیه شیعه و سنی داریم.

 آیت الله حسینی قزوینی بیان داشت: شبکه جهانی ولایت آمادگی تعامل و همکاری با گروه‌های مقاومت اسلامی از جمله نُجَباء را در عراق دارد.

 وی یادآور شد: بسیاری از مسلمانان تصریح کردند که اگر اطلاع رسانی شبکه جهانی ولایت نبود، ممکن بود که در سوریه به داعش بپیوندند، اما اطلاع رسانی و برنامه‌های این شبکه باعث شده است که جوانان به این گروه‌های تکفیری ملحق نشوند.

حسینی قزوینی با بیان این که جهاد در سوریه و عراق به دو بخش جهاد رسانه و جهاد رزمی تقسیم می‌شود، گفت: اگر رسانه مکفل جنگ در میدان نباشد، به هیچ عنوان پیروزی حاصل نمی‌شود و باید در کنار هم باشند.

مدیر شبکه جهانی ولایت تصریح کرد: این شبکه در فعالیتهای سیاسی وارد نمی شود و بر معارفی بودن رویکرد خود تاکید دارد.

وی با ابراز تاسف از جنایات داعش در منطقه بیان کرد: آنچه داعش با کشتار فجیع خود نشان میدهد همانند جنایات وهابیت در طول تاریخ است.

مدیر شبکه جهانی ولایت در پایان اظهار داشت: مسلمانان جهان با وحدت میتوانند چهره جنایتکار تکفیر را به مردم جهان معرفی کنند و در جهت آگاهسازی مردم گام بردارند.