خبرگزاری النجبا


آیت الله مکارم شیرازی در دیدار شیخ اکرم الکعبی

پیروزی مقاومت نزدیک است/ نقشه‌های شوم دشمن برای نابودی ریشه اسلام


آیت الله مکارم شیرازی بیان کردند : خداوند وعده پیروزی را به مجاهدان و مسلمانان داده است و ان شا الله این وعده به زودی محقق می شود.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، آیت الله العظمی مکارم شیرازی عصر روز شنبه 19 دی ماه 1394 در دیدار شیخ «اکرم الکعبی» دبیر کل مقاومت اسلامی نُجَباء گفتند: انتظار داریم هر چه زوردتر مردم عراق و سوریه بر دشمنان خود پیروز شوند؛ البته دشمنان نقشه های خطرناکی دارند، اما همانطور که قرآن فرموده است، "وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ  وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ".

این مرجع تقلید شیعیان اتحاد بین همه اقوام عراق را ضروری دانستند و گفتند: باید شیعه، سنی، کرد و حتی مسیحی در عراق با هم متحد باشند و در این صورت جلوی افراطیونی که سبب اختلاف می شوند گرفته خواهد شد و پیروزی برای گروه های مقاومت خواهد بود.

ایشان با تاکید بر اینکه ما را در مشکلات خود سهیم بدانید، بیان کردند: مشکل شما مشکل ما محسوب می‌شود و به همین دلیل شب و روز فکر ما به مشکلات سوریه و عراق معطوف شده و در قنوت و سجود نمازهایمان برای پیروزی و آزادی کشورهای اسلامی از شر دشمن دعا می‌کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه اگر کاری از دست ما بربیاید برای انجام آن کوتاهی نمی‌کنیم، گفتند: ما با برگزاری کنگره ضد تکفیر با حضور سفرای کشورهای اسلامی و علمای شیعی و اهل سنت، تلاش می‌کنیم اذهان عمومی جهان را نسبت به حقایق آگاه کنیم.

این مدرس درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، به برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری در سال گذشته در قم اشاره و تصریح کردند: از طریق این کنگره سه  هدف را دنبال می کنیم؛ یکی آن که علمای شیعه و سنی دور هم جمع می شوند، دوم اینکه شیعه ستیزی از اذهان بسیاری دور می شود و همگان می فهمند که شیعه ابتکار عمل را در مقابل با تکفیری در دست دارد و سوم، مقابله ای علمی با ریشه تکفیر صورت می گیرد، زیرا مبارزه سیاسی و نظامی خوب است اما کافی نیست و باید ریشه این‌ها از نظر علمی خشکانده شود.

ایشان برگزاری کنگره ضد تکفیر در سال گذشته را خوب ارزیابی و خاطر نشان کردند: امسال نیز دومین دوره این کنگره برگزار می شود و در آن سفرای کشورهای اسلامی و رسانه ها نیز دعوت می شوند.

آیت‌الله مکارم شیرازی هدف از دعوت رسانه‌های بین‌المللی را در این کنگره، پخش جهانی این برنامه دانستند و بیان داشتند: ما با برگزاری کنگره بین‌المللی به دنبال این هستیم که اسلام واقعی را به جهان معرفی و به جهانیان اعلام کنیم "علما و مراجع جهان اسلام گروه های وهابی و تکفیری را بیگانه از اسلام می دانند"؛ تا بدین وسیله از فریب و گرایش جوانان به این عقاید افراطی جلوگیری کنیم.

معظم له اضافه کردند: دنیا در حالی ما را حامی تکفیر می‌داند که ما نخستین مبارزان و مخالفان با تکفیر هستیم و از همین رو باید به جهان این مسئله را گوشزد کنیم.

 

ایشان ادامه دادند: می خواهیم همگان بدانند که مرام و اعتقادات داعش بیگانه از اسلام است و جوانان فریب این ها را نخورند و مرتبط نشوند که اگر این اتفاق بیافتد پشتیبان های آینده جریان های تکفیری از بین می رود.

این مرجع تقلید شیعیان جهان اظهار داشتند: شما (مقاومت اسلامی نُجَباء) برای مبارزه با تکفیر در جبهه‌های عسکرییه و ما نیز برای مقابله با این جریان در جبهه‌های فکریه و علمیه تلاش می‌کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با ابراز خرسندی از این دیدار خاطرنشان کردند: خداوند وعده پیروزی را به مجاهدان و مسلمانان داده است و ان شا الله این وعده به زودی محقق می شود.