خبرگزاری النجبا


در دیدار با آیت الله العظمی مکارم شیرازی

الکعبی: درگیری سخت مقاومت با گروهک‌های «جبهه النصره»‌، «احرار الشام» و «جیش الفتح»/ حمایت آشکار آمریکا از تکفیری‌های عراق


حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» بیان کرد: آمریکا در عراق توطئه‎هایی را در جهت تجزیه این کشور دنبال می کند و جلساتی با گروه‎های تروریستی برگزار می نماید که این اقدامات آمریکا، مانعی در جهت مقابله با تکفیر است.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء عصر امروز ـ شنبه 19 دی 1394 ـ در دیدار با آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی در مدرسه علمیه امام سجاد(ع) ابتدا با تشریح وضعیت مبارزه با داعش در عراق و سوریه، بیان کرد: ما در جنگ نظامی، مقاومتی و عقیدتی با داعش مواجه هستیم و گروههای مقاومت برای آزادسازی مناطق شیعه نشین در تلاش هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» با بیان اینکه گروه های مقاومت هم‌اکنون در سوریه برای آزادی دو روستای شیعه‌نشین «کفریا» و «فوعه» تلاش می‌کنند،‌ تصریح کرد: در حال حاضر این دو منطقه به صورت کامل در محاصره قرار دارند و ساکنان آن در بدترین شرایط انسانی به سر می برند زیرا به سهولت نمی‌توان غذا و دارو به دست ساکنان این مناطق رساند.

وی با اشاره به اینکه که بیشتر ساکنان این روستاها شیعه و از سادات حسینی هستند و نسبشان به امیرالمومنین (ع) میرسد،‌ گفت: اکنون این مناطق در وضعیت بسیار بدی قرار دارد و بر‌اساس تصمیم‌های اتخاذ شده توسط فرماندهان مقرر شد که این محاصره به زودی شکسته شود.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، اقدامات صورت گرفته را برای آزادی این دو روستا در سوریه را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: تلاش کردیم برای آزادی این دو روستا در ابتدا از منطقه لاذقیه استفاده کنیم ولی با توجه به قرار داشتن این منطقه در فضای کوهستانی و جنگلی با حضور سردار سلیمانی مقرر شد که از شهر حلب به سمت «کفریا» حرکت کنیم.

الکعبی با اشاره به موفقیت‌های گروه مقاومت، گفت: در مدت زمان بسیار کوتاهی توانستیم سطح وسیعی از این مناطق که دوسوم مناطق محاصره شده را تشکیل می‌داد،‌ آزاد کنیم؛ تقریبا 80 درصد مسیر به سوی فوعه کاملا آزاد شده است و این نبردها پیروزی های بزرگی برای جبهه ما تلقی می شود زیرا مناطق آزاد شده مانند خان طومان، حاضن و تله العیس از مناطق مهم و ساتراتژیک در حلب تلقی می شود.

وی با بیان اینکه برای آزاد‌سازی مناطق باقی مانده در دست دشمن نیاز به دقت بیشتری داریم،‌ عنوان کرد: اگر در این زمینه دقت کافی را نداشته باشیم در حلقه محاصره دشمن اسیر می‌شویم.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با بیان اینکه مردم این دو روستا اکنون که در فصل زمستان قرار داریم با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند،‌ گفت: با وجود سرمای شدید و بارش برف همچنین نقص جدی دارو و غذا در فوعه و کفریا، تعداد کسانی که از سرما و کمبود دارو و غذا میمیرند کمتر از کسانی که به دلیل موشکهای دشمن می میرند، نخواهد بود.

الکعبی با اشاره به بحرانی که مردم این دو روستا با آن مواجه هستند،‌ بیان کرد: در تماس‌هایی که با مردم این دو روستا داریم انتظار دارند به سرعت عملیات آزادسازی انجام شود.

وی ادامه داد: به امید خداوند به زودی این دو منطقه را به صورت کامل آزاد خواهیم کرد و در حال حاضر در این مناطق با گروهک‌های تروریستی تکفیری «جبهه النصره»، «احرار الشام» و «جیش الفتح» در حال مبارزه هستیم.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، با اشاره به مدت زمانی که برای آزادسازی حلب صرف شد، بیان کرد: سه سال برای آزاد سازی حلب از حلقه محاصره دشمن تلاش کردیم ولی وضعیت این «فوعه» و «کفریا» با حلب بسیار متفاوت است.

شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: در زمانی که حلب محاصره بود از راه بالگرد به ساکنان این منطقه غذا و دارو می‌رساندیم ولی امدادرسانی به کفریا و فوعه چنین امکانی وجود ندارد.

وی با اشاره به مشکلاتی که در ارسال کمک به ساکنان این مناطق وجود دارد، گفت: برخی اوقات کمک‌های امدادی به این مناطق را با چتر ارسال می‌کنیم که برخی به علت وزش باد یا شلیک گلوله توسط تروریست ها به دست مردم نمی رسد.

این روحانی مبارز تصریح کرد: مقاومت اسلامی نُجَباء در سوریه و عراق علیه تکفیریها و داعش به مبارزه می پردازد و با تلاش و مجاهدتهای فراوان، موفقیتهای خوبی در مبارزه با تکفیریها به دست آورده است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء افزود: همه گروه های تروریستی فعال در این دو کشور در فکر تکفیری با یکدیگر مشابه هستند و تنها در برخی جزئیات عقیدتی با هم اختلاف دارند.

الکعبی در ادامه خاطرنشان کرد: درباره عراق باید گفت که اوضاع در این کشور با سوریه بسیار متفاوت است. شیوه برخورد مسلحین در عراق با توجه به حمایت آمریکایی ها کاملا تفاوت دارد و تلاش آمریکا برای تسلط بر عراق که با بهانه مبارزه با داعش انجام می شود باعث به وجود آمدن بحران های فراوانی برای ما شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این میان، آمریکا در عراق توطئههایی را در جهت تجزیه این کشور دنبال می کند و جلساتی با گروههای تروریستی برگزار می نماید که این اقدامات آمریکا، مانعی در جهت مقابله با تکفیر است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تاکید کرد: اقدامات و حرکات آمریکا در جهت مبارزه با داعش و تکفیریها واقعیت ندارد بلکه ظاهری و نمایشی است و آنها تمایلی ندارند داعش از عراق خارج شود و حتی آنها برای عملیات ما نیز مانع تراشی می کنند که با توجه به این شرایط مبارزه با داعش در برخی از نقاط عراق به سختی انجام می پذیرد.

شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: در طول این جنگ، ما از مقدسات خود بخصوص در سامرا دفاع کردیم و حملات به شهرهای بغداد و کربلا را دفع نمودیم و آنان را به عقب راندیم. در حال حاضر نیز نیروهای ما یعنی حرکة النُجَباء در اطراف کربلا و الانبار حضور دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آمریکایی ها  با فشاری که بر دولت عراق آوردند مانع مشارکت نیروهای حشد شعبی چه در عملیات فلوجه و چه در عملیات الرمادی در الانبار شدند. آنها از این کار اهدافی را دنبال می کنند که مهمترین آن طرح تجزیه عراق است. آنها بسیار مصر هستند و در سطوح بالا و به جد به دنبال تقسیم عراق به مناطق کردی و شیعه و سنی هستند.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق اعلام کرد: آمریکا داعیه ایجاد منطقه سنی را ترویج می کنند. یعنی با توجه به اینکه اغلب حشد شعبی از شیعیان هستند به اهل سنت اینگونه تلقین می کنند که شیعیان خاک شما را گرفته اند و چون آنها سلاح و قدرت دارند شما نمیتوانید از آنها بخواهید حقوق شما را به شما بازگردانند، در نتیجه باید اسلحه داشته باشید و این مناطق را در دست خود نگه دارید تا بتوانید صلاح الدین و دیگر مناطق را نیز از حشد شعبی پس بگیرید.

الکعبی تصریح کرد: در واقع آمریکایی ها عراق را به سمت جنگ دیگری غیر از شیوه جنگ با داعش سوق می دهند که ممکن است این درگیری سیاسی یا حتی نظامی باشد.

وی در خصوص حضور کردها در موصل گفت: کردها داخل موصل حضور دارند. اینها نیروهایی محدودی هستند که با کردستان عراق متفق و هماهنگ اند. با این نیروها توافقی صورت گرفته که بر طبق آن، آنها از نیروهای عراقی حمایت کنند و اگر شرایط دخول نیروهای ترکیه را ایجاب نمود مانع ورود آنها بشوند.

این روحانی مبارز جبهه های نبرد علیه تکفیریون با اشاره به مبارزات در سوریه بیان کرد: عملیات‌های مختلفی به منظور آزادسازی مناطق سوریه از دست گروه های تروریستی تکفیری انجام شده است و ما آزادسازی برخی از مناطق شهر حلب را که دارای موقعیت استراتژیکی است، مد نظر داریم.

فرمانده برجسته نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) عراق، ادامه داد: درگیری با گروههای تکفیری نیازمند عملیاتهای نظامی و دقت نظر کافی است تا مبادا در محاصره دشمن گرفتار شویم.

وی در پایان اظهار داشت: مقاومت اسلامی نُجَباء در شرایط سختی به مبارزه علیه تکفیری ها پرداختهاند اما با این حال برای نجات مردم از چنگال تروریست های تکفیری دست از مبارزه و مقاومت بر نمی داریم.

في لقاء المرجع الديني اية الله العظمى مكارم شيرازي؛

الكعبي: الامريكان يدعمون التكفيريين في العراق علنا/ العمليات مستمرة لفك الحصار عن "الفوعة" و"كفريا"

 

شرح الامين العام لحركة النجباء الشيخ أكرم الكعبي خلال لقاءه مع المرجع الديني اية الله العظمى "ناصر مكارم شيرازي" يوم السبت (9يناير/ كانون الثاني 2016) والذي انعقد في مدرسة الامام السجاد (ع) بقم المقدسة، شرح المستجدات الميدانية في محاربة عصابة داعش الارهابية بالعراق وسوريا، مبينا: نحن نشن حربا عسكرية وعقدية ضد عصابة داعش، وفصائل المقاومة الاسلامية تحاول أن تحرر المناطق العراقية المحتلة من قبل هذه الجماعة الارهابية.


أفاد مكتب الاعلام والعلاقات لحركة النجباء في الجمهورية الاسلامية، أن حجة الاسلام والمسلمين "أكرم الكعبي" أشار الى العملية الجارية من قبل فصائل المقاومة في سوريا لفك الحصار عن بلدتي "الفوعة" و"كفريا" التين يقطنهما أتباع أهل البيت عليهم السلام، موضحا: أنه يطبق الحصار التام على البلدتين في الوقت الراهن من قبل الارهابيين ويعيش الاهالي فيهما حالة انسانية سيئة، حيث تعاني البلدتان من انعدام المحروقات وانقطاع التيار الكهربائي ونقص المواد الغذائية والطبية الضرورية.

وأوضح الى أن أغلب قاطني "الفوعة" و"كفريا" هم من أتباع اهل البيت ويرجع نسبهم الى الامام الحسين والامام علي عليهما السلام، قائلا: بناءً على الخطط التي اتخذتها القيادات العسكرية سيتم فك الحصار عن البلدتين في القريب العاجل إن شاءالله.

ولفت هذا القيادي البارز في الحشد الشعبي العراقي الى الإجراءات التي تم تنفيذها لتحرير البلدتين، مبينا: في البداية حاولنا التقدم من جهة المناطق المحاذية لمحافظة اللاذقية لتحرير "الفوعة" و"كفريا" ولكن بعد ما واجهنا التضاريس الجبلية الصعبة والتي أعاقت تقدمنا، قررت القيادات وتحت اشراف اللواء سليماني أن نتحرك من جهة حلب.

وأشار الامين العام لحركة النجباء الى انتصارات المقاومة، مضيفا: تمكنا في فترة قصيرة أن نحرر ثلثي المناطق المحاصرة، حيث تم تحرير ما يقارب من 80 بالمئة من الطريق الواصل الى "الفوعة". مبينا، تم تحرير مناطق استراتيجية في حلب كـ"خان طومان" و"الحاضر" و"العيس" في الاونة الاخيرة ولذلك تعتبر هذه الانتصارات مفصلية.

وأكد الشيخ أكرم الكعبي على أنه لتحرير المناطق الباقية تحت سيطرة الارهابيين نحتاج لتخطيط وتنظيم أكبر، مبينا: اذا لم يتم التخطيط بشكل جيد فانه يمكن أن نقع في حصار العصابات الارهابية.

وأشار الى أنه بالتزامن مع حلول فصل الشتاء قد تتضاعف مشاكل الاهالي في الفوعة وكفريا، وقال: أن الاشخاص الذين يموتون بسبب البرد الغارس وتساقط الثلوج ونقص المواد الغذائية والطبية في البلدتين لا يقل عددا عن الاشخاص الذين يستشهدون بسبب القصف.

وتابع الشيخ أكرم الكعبي: نحن نواجه في سبيل تحرير الفوعة وكفريا عددا كبيرا من العصابات الارهابية كعصابة "جبهة النصرة" واحرار الشام" و"جيش الفتح" في ريفي حلب وادلب ، ومع ذلك ان شاءالله سنحررهما بشكل كامل في المستقبل القريب.

ولفت الامين العام لحركة  النجباء الى إطالة أمد فك الحصار عن مدينة حلب، قائلا: خلال ثلاث سنوات تمكنا من فك الحصار عن مدينة حلب ولكن في الحقيقة ان الوضع في "الفوعة" و"كفريا" يختلف تماما عن الوضع في حلب.

وتابع: عندما كانت نبل والزهراء محاصرتان كنا نرسل المواد الغذائية والطبية الى الاهالي عبر المروحيات ولكن الوضع يختلف في الفوعة وكفريا حيث يصعب ايصال المساعدات لهم حتى عن طريق المروحيات.

وأشار الامين العام لحركة النجباء الى المشاكل التي تواجهها المقاومة في ارسال المساعدات الى سكان هذه المناطق، قائلا: في بعض الاحيان نقوم باسقاط المساعدات عبر المضلات الى هذه المناطق ولكن بسبب الرياح او اطلاق النار من قبل الارهابيين عليها يتلف بعضها ولا تصل جميعها الى أهالي الفوعة وكفريا.

وأثنى الشيخ أكرم الكعبي على تضحيات قوات حركة النجباء في سوريا والعراق في التصدي للجماعات الارهابية، مشيرا الى تناغم الجماعات الارهابية، مبينا: أن جميع الجماعات الارهابية الناشطة في هذين البلدين لا تختلف في المبادئ الا أنها تختلف في بعض الجزئيات في العقيدة.

وتابع: أن الاسترتيجية الحربية ضد العصابات الارهابية في العراق تختلف عن المناطق الاخرى نظرا لدعم امريكا للارهابيين، لان الامريكان يحاولون أن يسيطروا على العراق من بوابة محاربة جماعة داعش الارهابية ولذلك تسعى الولايات المتحدة أن تخلق أزمات في العراق.

وحول التحرك الامريكي في العراق، صرح هذا القائد البارز في الحشد الشعبي: أن الامريكان يخططون لتقسيم العراق وعقدوا في الفترات الماضية مفاوضات مع قيادات العصابات الارهابية ولذلك تضع امريكا عراقيل أمام القوات العسكرية العراقية لمنع تحرير الاراضي والقضاء على داعش.

وأكد الشيخ أكرم الكعبي على أن ما تدعيه امريكا حول محاربتها لجماعة داعش هي كذبة لا حقيقة لها وهي مسرحية لصرف الانظار عن مخططاتها في العراق، موضحا: أن الامريكان لا يريدون أن تنهزم داعش في العراق ولذلك يخلقون العراقيل أمام فصائل المقاومة.

وتابع: نحن في هذه الحرب ندافع عن مقدساتنا خاصة في سامراء وتصدت حركة النجباء لهجوم الارهابيين على بغداد وكربلاء وأجبرنا عصابات داعش على التراجع من هذه المناطق، وفي الوقت الراهن قواتنا تتواجد في اطراف كربلاء والانبار.

وصرح الامين العام لحركة النجباء في جانب اخر من كلامه، أن الامريكان ضغطوا على الحكومة العراقية لمنع مشاركة الحشد الشعبي في علميات التحرير بالفلوجة والانبار والرمادي، بغية الوصول لاهدافهم وتحقيق مؤامراتهم في العراق وباعتقادنا أن أخطر مؤامرات امريكا هي تقسيم العراق، حيث يصرون على تقسيم هذا البلد ويتابعونه من خلال قياداتهم العليا، ويتمثل المخطط الامريكي بتقسيم العراق الى ثلاثة أقاليم، على اساس طائفي وعرقي.

وبين الشيخ أكرم الكعبي انه نظرا لتواجد الاغلبية الشيعية في الحشد الشعبي يسعى الامريكان لترويج فكرة أن الشيعة يقومون باحتلال الاراضي التابعة لاهل السنة، ولذلك يحرضون أهل السنة على حمل السلاح لمواجهة الحشد الشعبي لكي يتمكنوا من الحفاظ على مناطقهم من الشيعة ويطرودونهم من أراضيهم، حسب الادعاءات الامريكية.

وتابع: أن الامريكان في الحقيقة يحاولون جر العراق الى حروب اخرى غير الحرب ضد داعش حيث يريدون تأجيج نار الحروب السياسية او العسكرية بين الفئات العراقية الاخرى.

وأشار هذا القيادي البارز في الحشد الشعبي العراقي الى تواجد الاتراك في الموصل، وقال: أن الاكراد يتواجدون في الموصل ولكن لا يشكلون عددا كبيرا بل عددهم قليل جدا وهؤلاء ينسقون مع كردستان العراق، وتم الاتفاق بين الحكومة المركزية وحكومة الاقليم بان يتوم البيشمركة بدعم الجيش العراقي وتقوم بمنع القوات التركية الدخول الى الاراضي العراقية.

وختم الشيخ الكعبي، قائلا: أن حركة النجباء بدءت الحرب ضد التكفيريين في ظروف صعبة، ومع ذلك لن نتراجع قيد أنملة عن التصدي لجماعة داعش الارهابية وسنقوم بانقاذ الشعب من براثن هذه العصابة الوحشية.

Hujjat al-Islam al-Ka’bi in a meeting with Ayatollah Makarem-Shirazi:

Resistance clashes with al-Nusrah Front, Ahrar al-Sham, and Jaysh al-Fatah | Obvious US support for Iraqi Takfiris

 

Hujjat al-Islam al-Ka’bi stated, “The United States is pursuing conspiracies in Iraq to divide the country and is holding meetings with terrorist groups and these American actions are an obstacle to countering Takfirism.”

 

According to the Communication and Media Affairs Centre of al-‎Nujaba in Iran, Hujjat al-Islam Akram al-Ka’bi, the secretary-general of al-‎Nujaba, met with Grand Ayatollah Naser Makarem-Shirazi at the Imam Sajjad Seminary on January 9, 2016, in Qom.

In the meeting, Hujjat al-Islam al-Ka’bi first explained the situation of Daesh in Iraq and Syria and said, “We are facing Daesh in a military, resistance and ideological war and Islamic resistance groups are working to liberate Shi’ah areas.”

The commander of Iraq’s Popular Mobilization Forces stated that Islamic resistance groups are currently trying to liberate the two Shi’ah villages of Kafriya and al-Fu’ah in Syria and said, “Currently, these two areas are completely under siege and the residents are facing the worst humanitarian conditions because food and medicine are not easily delivered to the residents of these areas.”

He pointed out that most of the residents of these villages are Shi’ahs and belong to Husayni sayyids and their lineage goes back to Imam Ali and said, “We first tried to use the Latakia region to liberate these two villages but because this region is located in a mountainous and forested area, with the assistance of General Qasem Soleymani, it was decided to move from Aleppo to Kafriya.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi referred to the measures taken to liberate these two villages in Syria and said, “In a very short time we were able to liberate a large area of these areas, which made up two-thirds of the besieged areas. Almost 80% of the route to al-Fu’ah has been completely liberated and these battles are considered great victories for our front because the liberated areas such as Khan Tuman, Hadhin and Tallah al-Ays are considered important and strategic areas in Aleppo.”

The secretary-general of al-‎Nujaba explained that we must be more careful to liberate the areas left in the hands of the enemies and added, “If we are not careful enough in this regard, we will be trapped in the siege of the enemies.”

He stated that the people of these two villages are facing many problems now that winter has begun and said, “Despite the severe cold and snowfall, as well as serious shortages of medicine and food in al-Fu’ah and Kafriya, the number of people suffering from cold and the shortage of medicine and food will not be less than those who die because of the enemies’ missiles.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi referring to the crisis that the people of these two villages are facing and said, “In our interactions with the people of these two villages, they expect the liberation operation to be carried out quickly.”

His Eminence continued, “God-willing, we will soon liberate these two areas completely, and we are currently fighting the Takfiri terrorist groups the al-Nusrah Front, Ahrar al-Sham and Jaysh al-Fatah in these areas.”

Referring to the time it took to liberate Aleppo, he said, “We tried for three years to liberate Aleppo from the enemies’ siege but the situation facing al-Fu’ah and Kafriya is very different from Aleppo.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi continued, “When Aleppo was under siege, we used to deliver food and medicine to the residents of this area by helicopter, but there is no such possibility to assist Kafriya and al-Fu’ah.”

Referring to the problems in sending aid to the residents of these areas, His Eminence said, “Sometimes we send aid to these areas by parachute, some of which do not reach the people due to the wind or the firing of bullets by terrorists.”

He stated, “al-Nujaba is fighting against the Takfiris and Daesh in Syria and Iraq and through its great efforts and struggles, it has achieved great success in the fight against the Takfiris.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi added, “All terrorist groups active in these two countries are similar in their Takfiri thought and differ from each other only in some ideological details.”

The Iraqi cleric added, “It should be said about Iraq that the situation in this country is very different from Syria. The attitude of the militants in Iraq is completely different due to the support of the Americans and the American attempt to dominate Iraq under the pretext of fighting Daesh has caused us many crises.”

He noted, “In the meantime, the United States is pursuing conspiracies in Iraq to divide the country and holding meetings with terrorist groups and these American actions are an obstacle to countering the Takfiris.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi emphasized, “The actions and movements of the United States in the fight against Daesh and the Takfiris are not real but are superficial and showy and they do not want Daesh to leave Iraq, and even they obstruct our operations. Under these circumstances, the fight against Daesh is difficult in some parts of Iraq.”

His Eminence continued, “During this war, we defended our sanctuaries, especially in Samarra, and repulsed and repulsed the attacks on the cities of Baghdad and Karbala. At present, our forces, namely al-Nujaba, are present around Karbala and al-Anbar.”

In another part of his speech, he said, “The Americans put pressure on the Iraqi government to prevent the participation of the Popular Mobilization Forces in both Operation Fallujah and Operation Ramadi in al-Anbar. From this, they pursue goals, the most important of which is the plan to divide Iraq. They are very determined and they are actively seeking to divide Iraq into Kurdish, Shi’ah and Sunni areas.”

Hujjat al-Islam al-Ka’bi announced, “The United States promotes the creation of a Sunni region. This means that since most of the members of the Popular Mobilization Forces are Shi’ahs, they tell the Sunnis that the Shi’ahs have taken your land and because they have weapons and power, you cannot ask them to return your rights to you, and therefore, you must have weapons. Hold this area in your hand so that you can take back Salah al-Din and other areas from the Popular Mobilization Forces.”

His Eminence added, “In fact, the Americans are leading Iraq to another war other than the method of fighting Daesh, which may be a political or even military conflict.”

Regarding the presence of Kurds in Mosul, he said, “The Kurds are inside Mosul. These are limited forces that are allied and coordinated with Iraqi Kurdistan. An agreement has been reached with these forces, according to which they will support the Iraqi forces and prevent their entry if the conditions require the entry of Turkish forces.”

Referring to the struggles in Syria, Hujjat al-Islam al-Ka’bi, who fought on the battlefields against the Takfiris said, “Various operations have been carried out to liberate the Syrian areas from the Takfiri terrorist groups, and we intend to liberate some areas of the city of Aleppo, which has a strategic position.”

His Eminence continued, “Conflict with Takfiri groups requires military operations and sufficient vigilance so that we do not fall into the siege of the enemies.”

In conclusion, he said, “al-Nujaba has fought against the Takfiris in difficult conditions, but we will not give up the struggle and resistance to save the people from the clutches of the Takfiri terrorists.”