خبرگزاری النجبا


آیت الله علوی گرگانی در دیدار با شیخ اکرم الکعبی

اعدام آیت‌الله النمر به تلافی شکست‌ تکفیری‌‌ها در سوریه بود/ انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در برابر جنایات تکفیری


مرجع تقلید شیعیان بیان کردند: رژیم آل سعود در منطقه شکست خورده است و همین امر موجب شد که برای جبران آن آیت الله نمر را به شهادت برساند.

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، آیت الله «علوی گرگانی» شنبه شب در دیدار حجت الاسلام والمسلمین شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامى نُجَباء، با انتقاد از سکوت و بی اعتنایی مجامع بین المللی در برابر جنایات تکفیری ها در سوریه و عراق گفتند: درد اینجاست که اینها برای نجات تکفیری وارد عمل می شوند اما برای نجات مردم سوریه هیچ گامی برنداشتند.

 مرجع تقلید شیعیان جهان اعدام شیخ نمر را نوعی انتقام گیری عربستان از پیروزی های ملت عراق در برابر گروه تکفیری داعش دانستند و اظهار داشتند: رژیم آل سعود در منطقه شکست خورده است و همین امر موجب شد که برای جبران آن آیت الله نمر را به شهادت برساند.

 ایشان با تاکید بر لزوم مقابله با اقدامات داعش درمنطقه بیان کردند: گزارش‌های خوب و امیدوار کننده ای که به من رسیده است نشان دهنده موفقیت گروه‌های مقاومت و شکست گروه‌های تروریستی و داعش درکشورهای عراق و سوریه است.

آیت الله علوی گرگانی ماهیت ترکیه را منافق گونه دانستند و بیان کردند: ترکیه از یکسو با ایران دست اتحاد می دهد و از سوی دیگر به دشمنان خدمت می کند و حامی گروه‌های تروریستی و داعش شده است. این کشور اگر دست از رویه نادرست خود بردارد روند اضمحلال داعش با سرعت بیشتری پیش می‌رود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم، با بیان اینکه کشورها و افراد در بحران‌ها چهره واقعی خود را نشان می‌دهند، افزودند: ترکیه در این تحولات رفتار منافقانه‌ای در پیش گرفته و حتی به خاک عراق هم تجاوز کرده است.

ایشان ادامه دادند: عربستان سعودی نیز از گروه‌های مختلف تروریستی حمایت مالی می‌کند اما گروه‌های مقاومت سیلی محکمی به آن‌ها زدند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به پیروزی‌های نیروهای مقامت اسلامی در سوریه و عراق علیه نیروی‌های تکفیری و داعش، بیان داشتند: پیروزی‌های نیروهای مقامت اسلامی برابر گروه‌های تروریستی در حالی صورت گرفته است که آمریکا از این گروه‌های تروریستی تکفیری حمایت می‌کند.

معظم له در پایان عنوان کردند: آمریکا با کمک گروه‌های تکفیری به دنبال ایجاد تفرقه در منطقه است، اما به طوری یقین، وعده الهی نزدیک است و پیروزی از آن مومنین و مسلمین است.